Víkendový sprievodca Florenciou

Zľavy · Víkendový sprievodca Florenciou

Víkendový sprievodca Florenciou

Rodisko mnohých básnikov, umelcov, filozofov a centrum Toskánska s krásnou katedrálou Santa Maria di Fiore či známym mostom Ponte Vecchio. Objavte krásy jedného z najkrajších talianskych miest.

pixabay
(zdroj: pixbay.com)

Stredoveké centrum vzdelanosti Talianska

Florencia bola centrom renesancie a narodili sa tu významné postavy dejín ako Dante Alighieri či Donatello. Prostredie Florencie využili na tvorbu aj Leonardo da Vinci, Raffaelo či Michelangelo, ktorého stopy sú v meste veľmi výrazné. Zachovalé stredoveké centrum Florencie ukrýva niekoľko významných kostolov a palácov. Niet sa čo čudovať, že už od roku 1982 je zapísané v zozname UNESCO.

Miestna Katedrála Santa Maria di Fiori alebo aj Duomo di Firenze na námestí Piazza del Duomo je štvrtou najväčšou katedrálou na svete. Zaujímavosťou je, že bola postavená bez akýchkoľvek lešení. Aj keď stavba katedrály začala rásť už od roku 1296, samotná kupola bola dokončená až o takmer 150 rokov neskôr. Súčasťou je Baptistéria ukrývajúca sochársku prácu Michelangela, Andreu Pisana či Lorenza Ghibertiho. Nádherný výhľad na Florenciu sa vám naskytne z priľahlej zvonice Campanile di Giotto, ktorá je vysoká 82 metrov.
 
Severne od katedrály sa nachádza kostol San Lorenzo, ktorý je dielom rodáka z Florencie Brunelleschiho. V kaplnke kostola sú hrobky Lorenza a Guliana od Michelangela. O niekoľko ulíc ďalej je populárny miestny trh Mercato Centrale, kde si môžete zakúpiť čerstvé lokálne produkty. V blízkosti kostola je Bazilika Santa Maria Novella s krásnou fasádou.
 

(zdroj: pixbay.com)
 
Piazza della Signoria bolo významné námestie počas Florentskej republiky a aj do v súčasnosti si zachováva povesť rušného politického centra. Dominantou námestia je Palazzo della Signoria, tiež známe aj ako Palazzo Vecchio. Palác bol postavený v 14. storočí a aj dnes slúži ako radnica.

Ako sme spomínali, Michelangelova stopa je vo Florencii výrazná a práve známa Dávidova socha stojí oproti palácu. Originál bol dokončený v roku 1504 a v roku 1873 premiestnený do Galleria dell'Accademia.

Prechádzka popri rieke

Okrem umeleckého a kultúrneho významu, je Florencia mestom s niekoľkými mostami cez rieku Arno. Najznámejší je Ponte Vecchio, ktorý je plný klenotníctiev. Iné obchody tu nenájdete. Dostanete sa k nemu popri rieke, ktorá je lemovaná dizajnovými obchodmi.

Najlepšie možnosti nákupov sú práve v tejto časti mesta spolu s ulicami Via Cerretani, Via Roma, Via de'Tornabuon a Via della Vigna Nuova.
 

Neďaleko mostu sa nachádza Galleria Uffizi, kde si prídu na svoje všetci milovníci umenia. V galérii sú uschované vzácne napríklad aj diela Botticeliho či Da Vinciho, ktoré mestu daroval rod Mediciovcov. Lístky sa dajú zakúpiť na internete, čím si ušetríte čakanie v radoch a ceny začínajú od 16,50 €.

Na druhej strane rieky

Keď prejdete na druhú stranu rieky po moste Ponte Vecchio, krátkou prechádzkou sa dostanete k Palazzio Pitti z 15. storočia. Súčasťou sú renesančné záhrady Giardino di Boboli. Samotný palác je sídlom niekoľkých zaujímavých múzeí.

Výhľad na Florenciu si užijete z Piazzale Michelangelo, ku ktorému vedie asi polhodinová cesta po schodoch.
 

(zdroj: pixbay.com)

Výhodou Florencie je jej relatívne malé centrum a pamiatky, ktoré sú ľahko dostupné, no môžete byť prekvapení zvýšenými cenami. Ak budete mať ruchu mesta a turistov dosť, odporúčame ubytovanie v niektorých z vidieckych toskánskych sídiel, najmä ak prichádzate autom. To však nechajte odparkované mimo mesta a využite taxík alebo mestskú dopravu.

Toskánsky vidiek je úplne iný zážitok, najmä lokálne vína a rodinné reštaurácie s typickými jedlami.

 

Prinášame hromadné zľavy z týchto miest

Prečo nakupovať cez zlavy.sme.sk?

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy.
Sme jednotka na trhu Od roku 2011 sme sprostredkovali viac ako 600 000 nákupov
Zákaznícka podpora Sme tu pre Vás každý pracovný deň od 9:00 do 16:00
Šetríme Váš čas Na jednom mieste ponuky zo 40 najväčších zľavových portálov
Súčasť skupiny SME Značka SME je zárukou spoľahlivého a silného partnera

Zlavy.sme.sk je najväčší agregátor zliav

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy z niekoľkých desiatok zľavových portálov, vrátane ZlavaDna.sk, Boomer.sk, Travelking.sk, ZaMenej.sk, Morezliav.sk, Cnd.sk, Zlavodom.sk a ďalších. Nemusíte tak prechádzať zľavy a akcie na jednotlivých zľavových portáloch. U nás všetky zľavy a akcie nájdete na jednom mieste, rozdelené prehľadne na Pobyty, Krása, Tovar a ďalšie kategórie, či podkategórie zliav.

Kontakty | Spolupráca | Ako to funguje? | Osobné údaje | FAQ | VOP | Zľavové portály