Turistika vo Vysokých Tatrách

Zľavy · Turistika vo Vysokých Tatrách

Turistika vo Vysokých Tatrách

Nielen výstupy na Rysy, Kriváň či iné štíty Vysokých Tatier, no aj jednoduché prechádzky pre turistov začiatočníkov a rodiny s deťmi. Tatranské turistické chodníky sú rôznym stupňom náročnosti vhodné pre každého.


(zdroj: pixbay.com)

 

Ľahké prechádzky a výlety pre začiatočníkov

Ak nie ste fanúšikom turistiky a zdolávania dvojtisícoviek, krásu Vysokých Tatier si vychutnáte aj prechádzkou či nenáročnou túrou. Vyberte sa napríklad na Popradské Pleso, ktoré je ľahko dostupné po asfaltovej ceste, takže sa sem jednoducho dostanú aj rodiny s kočíkmi. Ak by ste si chceli prechádzku predĺžiť, asi 1,5 hodiny od Popradského plesa leží Veľké Hincovo pleso.

Z obce Podbanské, odkiaľ je v peknom počasí pekný výhľad na Kriváň, sa môžete prejsť ku Kmeťovmu vodopádu. S výškou 80 metrov je slovenský najväčší. Nenáročná prechádzka, ktorá zaberie len hodinu je zo Štrbského plesa k Jamskému plesu.

Ďalšou možnosťou je vyviezť sa lanovkou na Hrebienok a odtiaľ pokračovať k Rainerovej chate, ktorá je najstaršia vo Vysokých Tatrách, a k vodopádom Studeného potoka.

Pre väčšie deti a začínajúcich turistov je vhodná túra na Sliezsky dom so začiatkom na Štrbskom plese. Kým dosiahnete cieľ Sliezsky dom, cestou uvidíte 4 plesá - Štrbské, Popradské, Batizovské a Velické.

V Belianskych Tatrách zvládnu aj začiatočníci túru na Chatu Plesnivec. Začína v Tatranskej Kotline, pokračuje cez rázcestie Šumivý prameň až k chate. Je tu možnosť občerstvenia pred zostupom, ktorý vedie cez rázcestie Čierna voda ku Kežmarským zľabom, kde je cieľ výletu.

Náročné výstupy a zdolávanie symbolov Slovenska

Zdolať vysoké štíty dá zabrať, preto sú tieto túry vhodné len pre skúsených turistov. Niektoré sú dokonca prístupné len v sprievode horských vodcov.

Výstup na Kriváň je slovenská klasika. Začiatok je z lokality Tri studničky, odkiaľ postupne stúpate cez Grúnik, Krivánsky zľab, Daxnerovo sedlo až na samotný vrchol. Uvidíte Západné Tatry, Liptov, Nízke Tatry a Poľsko.


(zdroj: pixbay.com)

Cesta na Téryho chatu tiež patrí medzi výstupy vhodné len pre zdatných. Začať môžete už v Starom Smokovci a vystúpať k stanici lanovky na Hrebienku, prípadne sa lanovkou na Hrebienok vyvezte. Z Hrebienka pokračujete mostom cez Studený potok smerom k Rainerovej chate, stúpaním k Zamkovského chate a cez Malú Studenú dolinu až k Téryho chate. V jej blízkosti sa nachádza Päť Spišských plies.

Na najvyšší vrch Slovenska Gerlachovský štít je možné vystúpiť len v sprievode horských vodcov. Ide o náročnú túru so začiatkom pri Sliezskom dome, ďalej cez Velickú dolinu až na vrchol. Je potrebná horolezecká výstroj a počas väčšej časti výstupu ste naviazaní o lano. Zostup vedie cez Batizovský žľab do Batizovskej doliny.

Veľmi obľúbený je tiež výstup na Rysy, ktorých stredný vrchol je s výškou 2499 m.n.m. najvyšším bodom Poľska. Výstup začína zo Štrbského Plesa popri Popradskom Plese k trom Žabím plesám, odkiaľ sa kamenistá cestá mení na náročný výstup po reťaziach. Táto cesta končí pri pri Chate pod Rysmi, ktorá je najvyššie položenou horskou chatou. Záver výstupu vedie cez turisticky náročné sedlo Váha až na vrchol, odkiaľ sa vám naskytne výhľad na Gerlachovský štít, či najväčšie tatranské pleso Morské oko, ktoré leží na poľskej strane.

Turistická chuťovka je Slavkovský štít. Nie je nezvyčajné, že počas výstupu v pásme kosodreviny stretnete kamzíky. Výstup začína zo Starého Smokovca k rázcestiu Tatranskej magistrály, odkiaľ sa odbočkou doprava dostanete k Slavkovskej vyhliadke. Z nej uvidíte Malú Studenú dolinu a Lomnický štít. Z vyhliadky vystúpate k Slavkovskému nosu, prejdete ponad Kráľovský žľab a záverečným stúpaním na vrchol štítu.

 

Prinášame hromadné zľavy z týchto miest

Prečo nakupovať cez zlavy.sme.sk?

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy.
Sme jednotka na trhu Od roku 2011 sme sprostredkovali viac ako 600 000 nákupov
Zákaznícka podpora Sme tu pre Vás každý pracovný deň od 9:00 do 16:00
Šetríme Váš čas Na jednom mieste ponuky zo 40 najväčších zľavových portálov
Súčasť skupiny SME Značka SME je zárukou spoľahlivého a silného partnera

Zlavy.sme.sk je najväčší agregátor zliav

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy z niekoľkých desiatok zľavových portálov, vrátane ZlavaDna.sk, Boomer.sk, Travelking.sk, ZaMenej.sk, Morezliav.sk, Cnd.sk, Zlavodom.sk a ďalších. Nemusíte tak prechádzať zľavy a akcie na jednotlivých zľavových portáloch. U nás všetky zľavy a akcie nájdete na jednom mieste, rozdelené prehľadne na Pobyty, Krása, Tovar a ďalšie kategórie, či podkategórie zliav.

Kontakty | Spolupráca | Ako to funguje? | Osobné údaje | FAQ | VOP | Zľavové portály