Turistika vo Veľkej Fatre

Zľavy · Turistika vo Veľkej Fatre

Turistika vo Veľkej Fatre

Región Národného parku Veľká Fatra ponúka tie najkvalitnejšie a najmodernejšie lyžiarske strediská. Pohoria s členitým povrchom a dlhé doliny sú spleťou obľúbených turistických ciest a náučných chodníkov. Lúky a údolia sú vďaka rozmanitej faune a flóre jedinečným prírodným prostredím. 


(zdroj: pixbay.com)

Národný park Veľká Fatra sa rozprestiera na severe stredného Slovenska. V roku 1973 bol vyhlásený za chránenú oblasť. Veľká Fatra je ohraničená na severe Liptovskou kotlinou, na juhu Kremnickými vrchmi a zo západu Turčianskou dolinou. Významné východiskové centrá pre turistov sú z miest Martin a Ružomberok.  

Najvyšším bodom národného parku je vrch Ostredok v Západných Tatrách s výškou 1596 m.n.m. Na vrchol vedú dve trasy prístupné od júna do októbra. Hoci je vrchol medzi našincami menej známy, netreba ho podceňovať. Zo samotného vrcholu sa vám naskytnú krásne výhľady na Kremnické vrchy, Malú Fatru, Starohorské vrchy a Nízke Tatry.

Kam na lyže vo Veľkej Fatre

Jedným z najvýznamnejších centier letnej turistiky a zimných lyžovačiekDonovaly. Lyžiarske stredisko Park Snow Donovaly v západnej časti Nízkych Tatier je dovolenkovou destináciou s množstvom kvalitných ubytovacích a stravovacích zariadení. Lyžiarske trate ponúkajú vhodné podmienky ako pre začiatočníkov tak aj pokročilých jazdcov. Zaujímavosťou sú možnosti netradičných adrenalínových zimných športov ako snowrafting, airboarding, snowtubing a snowparagliding. 


(zdroj: pixbay.com)

Neďaleko od centra Ružomberka nájdete jedno z najmodernejším slovenských lyžiarskych stredísk. Malinô Brdo sa nachádza v prostredí Hrabovskej doliny. Na svah vás vyvezie 8-miestna kabínková lanovka. Okrem lyžovania, je stredisko obľúbené aj pre letnú turistiku a cykloturistiku. V okolí nájdete malebnú dedinku Vlkolínec, ktoré je zapísaná pod ochranou UNESCO. 

Neďaleko od Martina nájdete menšie, zato regionálne obľúbené stredisko Jasenská dolina, ktoré funguje celoročne a tak si tu na svoje prídu aj priaznivci letnej turistiky. Návštevníci majú k dispozícii tri vleky a sedačkovú lanovku. 

Stojí za vašu pozornosť

Harmanecká jaskyňa je známa pre množstvo jazierok s jaskynnými perlami, kvapľové útvary, vysoké dómy a nástenné vodopády. K jaskyni vedie Náučný chodník z obce Dolný Harmanec. Úsek jaskyne, ktorý je otvorený pre turistov je dlhý 1020 metrov a jeho prejdenie vám zaberie vyše hodiny. 

Veľká Fatra je Ľubochnianskou dolinou rozdelená na dva hrebene. Západná vetva hrebeňa sa nazýva Turčianska a tiahne sa severným smerom cez Malý Lysec ku Kraľovanom. Často navštevovaným vyhliadkovým bodom je Kľak, ku ktorému vedie strmé a dlhé stúpanie. Východná vetva, Liptovská, je menej zalesnená a ponúka tak viac prekrásnych výhľadov, medzi nimi výhľady na Kremnické vrchy, Majerovu skalu, Panský diel, Novú Hoľu či Nízke Tatry. Tiahne sa cez Rakytov a hojne navštevované Rakytovské sedlo až na Malinô Brdo. 

Spomínaná Ľubochnianska dolina si tiež zaslúži byť povšimnutá. Táto 25 kilometrov dlhá dolina je označovaná za najdlhšiu na Slovensku

 
 

Prinášame hromadné zľavy z týchto miest

Prečo nakupovať cez zlavy.sme.sk?

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy.
Sme jednotka na trhu Od roku 2011 sme sprostredkovali viac ako 600 000 nákupov
Zákaznícka podpora Sme tu pre Vás každý pracovný deň od 9:00 do 16:00
Šetríme Váš čas Na jednom mieste ponuky zo 40 najväčších zľavových portálov
Súčasť skupiny SME Značka SME je zárukou spoľahlivého a silného partnera

Zlavy.sme.sk je najväčší agregátor zliav

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy z niekoľkých desiatok zľavových portálov, vrátane ZlavaDna.sk, Boomer.sk, Travelking.sk, ZaMenej.sk, Morezliav.sk, Cnd.sk, Zlavodom.sk a ďalších. Nemusíte tak prechádzať zľavy a akcie na jednotlivých zľavových portáloch. U nás všetky zľavy a akcie nájdete na jednom mieste, rozdelené prehľadne na Pobyty, Krása, Tovar a ďalšie kategórie, či podkategórie zliav.

Kontakty | Spolupráca | Ako to funguje? | Osobné údaje | FAQ | VOP | Zľavové portály