Turistika v Pieninách

Zľavy · Turistika v Pieninách

Turistika v Pieninách

O Pieninský Národný park sa delíme s poľskými susedmi. Napriek tomu, že je najmenší na Slovensku, okolie Dunajca, Červený Kláštor a iné krásne zákutia si užije začínajúci aj pokročilý turista.


(zdroj: pixbay.com)

Splavovanie Dunajca a náučný chodník

Keď sa povie Pieniny, ako prvé vám pravdepodobne napadne splavovanie Dunajca. Ideálne je vybrať sa jedným smerom na plti a späť prechádzkou popri rieke, po 7 kilometrov dlhom náučnom chodníku s 10 zastávkami. Začína v obci Červený Kláštor, prechádza cez Hutu, okolo skaly 7 mníchov až k ústiu Lesnického potoka do Dunajca. Táto oblasť sa nazýva Prielom Dunajca. Je obklopená zaujímavými skalnými útvarmi a bralami, ktoré majú výšku až do 300 metrov. Nenáročný bezbariérový chodník je tiež vhodný pre cyklistov.

 

Turistický chodník k Haligovským skalám

Stredne náročná celodenná túra začína pri múzeu v obci Červený Kláštor. Po Lesnicu ide o nenáročnú prechádzku, kde uvidíte Tri Koruny, nachádzajúce sa na poľskej strane Pienín. Samotný výstup na hrebeň Haligovských skál je náročnejší, prevýšenie dosahuje 400 metrov. Za Lesnicou sa napojíte na zelenú trasu, ktorá vás dovedie k hrebeňu skál a cesta späť do Červeného Kláštora vedie po červenej trase.


(zdroj: pixbay.com)

Tri Koruny a Sokolica v poľských Pieninách

Už z Prielomu Dunajca je možné vidieť navyšší vrch Pienín, Tri Koruny. V skutočnosti je korún päť, pričom navyššia Okruhlica je vysoká 982 metrov. Výstup začína prechodom cez Pieninskú lávku za poľskú hranicu do obce Sromowce Nižne. Prejdete tiesňavou Wawóz Szopcański až do sedla Chwala Bogu. Po modrej značke pokračujte až na vrchol Troch Korún. Z vyhliadky je krásny výhľad na Zamagurie, Tatry a najmä lesy a vlniacu sa rieku v Prielome Dunajca.

 

Z Troch Korún sa vyberte smerom Góra Zamkowa, prejdete cez vrcholy Bajków Groń, Sutrówka, Czerteź, Czertezik až k Sokolici (747 m). Oproti tlačenici na Okruhlici je Sokolica pokojnejšia a výhľad si užijete bez desiatok turistov bojujúcich o najlepšiu fotku. Zo Sokolice zostúpite dolu k Dunajcu, kde vás pltník prevezie cez rieku na slovenské územie k Lesnickému potoku.


(zdroj: pixbay.com)

 

Prinášame hromadné zľavy z týchto miest

Prečo nakupovať cez zlavy.sme.sk?

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy.
Sme jednotka na trhu Od roku 2011 sme sprostredkovali viac ako 600 000 nákupov
Zákaznícka podpora Sme tu pre Vás každý pracovný deň od 9:00 do 16:00
Šetríme Váš čas Na jednom mieste ponuky zo 40 najväčších zľavových portálov
Súčasť skupiny SME Značka SME je zárukou spoľahlivého a silného partnera

Zlavy.sme.sk je najväčší agregátor zliav

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy z niekoľkých desiatok zľavových portálov, vrátane ZlavaDna.sk, Boomer.sk, Travelking.sk, ZaMenej.sk, Morezliav.sk, Cnd.sk, Zlavodom.sk a ďalších. Nemusíte tak prechádzať zľavy a akcie na jednotlivých zľavových portáloch. U nás všetky zľavy a akcie nájdete na jednom mieste, rozdelené prehľadne na Pobyty, Krása, Tovar a ďalšie kategórie, či podkategórie zliav.

Kontakty | Spolupráca | Ako to funguje? | Osobné údaje | FAQ | VOP | Zľavové portály