Turistika v Malej Fatre

Zľavy · Turistika v Malej Fatre

Turistika v Malej Fatre

Národný park Malá Fatra patrí k najnavštevovanejším turistickým destináciam na Slovensku. Región Malej Fatry združuje na relatívne malom území jedinečné prírodné bohastvo. Okolité mestá sú vstupnou bránou do tradičnej slovenskej kultúry. Členité územie plné kaňonov, dolín, dolomitov a údolí ponúka bohatý výber turistických, cykloturistických a lyžiarskych možností. 


(zdroj: pixbay.com)

Malá Fatra je pohorím v Západných Karpatoch na severe Slovenska. Jej západná časť, Krivánska Malá Fatra, bola vyhlásená za chránenú a v roku 1988 vznikol Národný park Malá Fatra. Územie národného parku sa rozprestiera na 226 km2, z toho až 233 km2 je chránených. Táto oblasť je domovom pre dobre zachovalé ekosystémy, rozmanité rastlinné a živočíšne spoločenstvá.  

Raj pre lyžiarov

Najznámejšie turistické a lyžiarske stredisko Malej Fatry je Vrátna dolina. Vo Vrátnej nájdete niekoľko známych stredísk s vhodnými podmienkami pre freeriderov, beh na lyžiach, či zjazdové lyžovanie pre pokročilých lyžiarov. Dolinu ohraničuje niekoľko mohutných vrcholov, ktorých hrebene sa v letných mesiacoch tešia početnej turistike, medzi nimi Boboty, Veľký Rozsutec, Chleb, Veľký Kriváň, či Sokolie. Obľúbenou zastávkou popri únavnej turistike je bývala pastierska dedina Štefanová. 

Len samé “naj”

Jednou z menej náročných turistických ciest v Malej Fatre je Náučný chodník Šútovská dolina, ktorý vedie k najväčšiemu vodopádu v Malej Fatre. Cesta trvá len vyše hodiny a pol a je preto vhodnou voľbou pre rodiny s deťmi. Šútovský vodopád sa týči vo výške 38 metrov a je bez pochýb jedným z hlavných lákadiel národného parku. 


(zdroj: pixbay.com)

Najväčší vrch Veľký Kriváň sa hrdo týči vo výške 1709m. Obľúbená trasa až na samý vrchol vedie z Chaty Vrátna v Starej doline cez Snilovské Sedlo. Túra je kvôli strmému prevýšeniu náročná, vedie po dobre označených chodníkoch. Výstup na vrchol vám potrvá približne 6 a pol hodiny, no výhľad, ktorý sa vám naskytne je jeden z najkrajších v našej zemi. 

Veľký Rozsutec je vďaka svojej skalnatej stavbe jedným z najkrajších vrcholov. Týči sa vo výške 1,610 m. Možností na výstup je niekoľko. Trasa z osady Štefanová po zelenej značke cez Podžiar a Medzirozsutce vám potrvá približne 5 a pol hodín. Miestni vám však potvrdia, že najkrajšia výstupová cesta vedie z Terchovej cez Jánošikové diery, v ktorých sa musíte zahrať na dobrodruhov a prekonať šplhanie po lanách a rebríkoch ponad vodopády Hlbokého potoka. 

Horský masív Boboty hraničí na západe s Jánošíkovými dierami. Ide o 2,5 kilometrov dlhý hrebeň, ktorý tvoria lúky, lesy a porasty kosodreviny a je tam perfektnou voľbou pre nenáročnú turistiku.

 
 

Prinášame hromadné zľavy z týchto miest

Prečo nakupovať cez zlavy.sme.sk?

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy.
Sme jednotka na trhu Od roku 2011 sme sprostredkovali viac ako 600 000 nákupov
Zákaznícka podpora Sme tu pre Vás každý pracovný deň od 9:00 do 16:00
Šetríme Váš čas Na jednom mieste ponuky zo 40 najväčších zľavových portálov
Súčasť skupiny SME Značka SME je zárukou spoľahlivého a silného partnera

Zlavy.sme.sk je najväčší agregátor zliav

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy z niekoľkých desiatok zľavových portálov, vrátane ZlavaDna.sk, Boomer.sk, Travelking.sk, ZaMenej.sk, Morezliav.sk, Cnd.sk, Zlavodom.sk a ďalších. Nemusíte tak prechádzať zľavy a akcie na jednotlivých zľavových portáloch. U nás všetky zľavy a akcie nájdete na jednom mieste, rozdelené prehľadne na Pobyty, Krása, Tovar a ďalšie kategórie, či podkategórie zliav.

Kontakty | Spolupráca | Ako to funguje? | Ochrana užívateľov | FAQ | VOP | Zľavové portály