Turistika v Beskydách

Zľavy · Turistika v Beskydách

Turistika v Beskydách

Turisticky bohatý región Beskydy zasahuje do štyroch štátov zároveň: Slovensko, Česko, Poľsko a Ukrajina. Pozrite sa na najobľúbenejšie trasy a miesta, kam nabudúce nasmerovať svoje turistické topánky.


(zdroj: pixbay.com)

Oravské Beskydy

Aj keď na Pilsko (1557 m) smerujú turisti zväčša z poľskej strany Beskýd, geograficky sa vrchol nachádza na území Slovenska. Východiskové body sú zväčša z obcí Mútne, Oravské Veselé a Sihelné. Z vrcholu je krásny výhľad na Oravskej Beskydy, na Malú Fatru, Západné Tatry a aj navyšší vrch Beských - Babiu horu. Ak máte chuť túru si predĺžiť, vyberte sa občerstviť na poľskú chatu Na hali Miziowej.

 

Spomínaná Babia hora (1725 m) je dostupná z obce Oravská Polhora. Na horu niekoľkokrát vystúpil Ján Pavol II, takže je toto miesto veľmi obľúbené medzi Poliakmi. Zo Slovenskej strany sem vedú prístupové trasy z obce Oravská Polhora a od chaty Slaná voda. Z vrcholu môžete pokračovať k chate Markowe Szczawiny na poľskej strane. Rovnako ako z Pilska je možné vidieť Malú Fatru a Vysoké Tatry. Zaujímavosťou je, že na Babiu horu výstupil aj pápež Ján Pavol II. a má tu svoj pamätník. Výstup k pamätníku organizujú každý rok v rámci festivalu Gajdovačka v Oravskej Polhore. Cesta až na Babiu horu sa volá Gajdošský chodník s niekoľkými zastaveniami.


(zdroj: pixbay.com)

Za príjemnou prechádzkou sa vyberte do Oravskej Lesnej, kde začína 4-kilometorvý lesnícky náučný chodník s tématickými zastávkami. Dozviete sa rôzne informácie o okolitej prírode, takže pokojne vezmite so sebou aj svoje deti.
 

České Beskydy

Oblasť moravsko-sliezskych Beskýd presahuje z Českej republiky až za hranice do Poľska. Na najvyššiu horu tejto časti Lysú horu (1323 m) sa vyberte z obcí Ostravice alebo Malenovice. Pozor nie je to jednoduchý výstup, prevýšenie je až 800 metrov. Či už vyrazíte z jednej alebo druhej strany, obe cesty sa spojujú v Lukšinci a cesta po červenej značke vedie až na vrchol (z obce Ostravice idete po červenej počas celého výstupu, z Malenovíc idete po Lukšinec po žltej trase).


(zdroj: pixbay.com)

Ďalšou obľúbenou túrou je stredisko Pustevny a hora Radhošť, ktorá sa spája s uctievaním boha pohostinnosti Radegasta. Jeho viac ako 3-metrová socha sa nachádza cestou z Pustevien a slávnostne odhalená bola už v roku 1931. Radhošť je vysoký 1129 metrov a z jeho vrcholu si užijete výhľad na Beskydy, Javorníky, Malú a Veľkú Fatru.

 

Poľské Beskydy

Najzaujímavejšie turistické trasy sa rozkladajú v susedstve s Ukrajinou a krajným východom Slovenska. Zo slovenskej strany sú súčasťou horského masívu Bukovské vrchy, ktorý je súčasťou Národného parku Poloniny. Polonina je horská lúka, ktorá vznikla potrebou vytvorenia priestoru na pasenie a odlesnením. Dnes sa už na poloninách nepasie. Národný park Bieszczady je najjužnejším v Poľsku a pre svoje krásne výhľady a prechody je obľúbeným turistickým cieľom. So slovenským NP Poloniny ho spájajú 2 hraničné prechody cez Balnicu a Ruské sedlo.


(zdroj: pixbay.com)

Vyberte sa napríklad na najvyššiu horu tejto časti Beskýd Tarnica (1346 m) z východiskového bodu v dedine Wolosate. Užite si výhľady na krajinu prechodom cez poloninu Wetlińska, zdolajte vrch Osadzki. Za dedinou Wetlina odporúčame navštíviť vodopád Wodospad Ostrowskich.

Prinášame hromadné zľavy z týchto miest

Prečo nakupovať cez zlavy.sme.sk?

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy.
Sme jednotka na trhu Od roku 2011 sme sprostredkovali viac ako 600 000 nákupov
Zákaznícka podpora Sme tu pre Vás každý pracovný deň od 9:00 do 16:00
Šetríme Váš čas Na jednom mieste ponuky zo 40 najväčších zľavových portálov
Súčasť skupiny SME Značka SME je zárukou spoľahlivého a silného partnera

Zlavy.sme.sk je najväčší agregátor zliav

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy z niekoľkých desiatok zľavových portálov, vrátane ZlavaDna.sk, Boomer.sk, Travelking.sk, ZaMenej.sk, Morezliav.sk, Cnd.sk, Zlavodom.sk a ďalších. Nemusíte tak prechádzať zľavy a akcie na jednotlivých zľavových portáloch. U nás všetky zľavy a akcie nájdete na jednom mieste, rozdelené prehľadne na Pobyty, Krása, Tovar a ďalšie kategórie, či podkategórie zliav.

Kontakty | Spolupráca | Ako to funguje? | Osobné údaje | FAQ | VOP | Zľavové portály