Obľúbené vianočné trhy vo Viedni

Zľavy · Obľúbené vianočné trhy vo Viedni

Obľúbené vianočné trhy vo Viedni

Rathausplatz, Schonbrunn a iné viedenské miesta sa počas adventu premenia na vianočné mestečká, ktorými vanie vôňa vareného vína, pečiva či typických dobrôt. Vyberte sa nasávať vianočnú atmosféru do Viedne a navštívte obľúbené vianočné trhy.


(zdroj: pixbay.com)

Christkindlmarkt pred Rathaus

Najstarší a najrušnejší z viedenských vianočných trhov sa tradične koná na námestí pred budovou Radnice. Park medzi parlamentom a Viedenskou univerzitou zaplní viac ako 150 stánkov, ktoré ponúkajú tradičné viedenské špeciality, varené víno v typických hrnčekoch a množstvo vianočných dekorácii či darčekov.

 

Okrem samotného trhu sa konajú sprievodné podujatia. Koncerty, remeselné dielne pre deti, čítanie vianočných príbehov či možnosť povedať Ježiškovi svoje priania. Deti si môžu zajazdiť na poníkovi, odviezť sa na kolotoči či vianočnom Exprese.

 

Zámok Schonbrunn

Schonbrunn je nádherný aj počas bežných dní, vianočný trh na nádvorí zámku preto patrí medzi tie najkrajšie. Trh ponúka obľúbené dobroty ako praclíky, knedlíky, vafle, punč, varené víno s typickou klinčekovou vôňou.


(zdroj: pixbay.com)

Zakúpiť si môžete ručne vyrobené darčeky či ozdoby. Celkovú vianočnú atmosféru dotvárajú vystúpenia profesionálnych speváckych súborov, tradičný betlehem a veľký vianočný stromček. Pre deti sú organizované rôzne workshopy a 5. decembra príde aj Mikuláš.

 

Karlsplatz

Pred mohutným Kostolom sv. Karola sa počas adventu usadí asi 70 stánkov, ktoré ponúkajú viedenské pochúťky či varené vínko na zahriatie. Špecialitou tohto trhu je ohňová šou, ukážky umenia maliarov, práce s hlinou a výroby keramiky. Všetko si, samozrejme, môžete sami skúsiť.

 

Zámok Belvedere

Tradičný vianočný trh s krásnymi zámockými kulisami hostí približne 40 stánkov s ponukou ručne vyrábaných vianočných ozdôb, darčekov a obľúbených pochúťok.  


(zdroj: pixbay.com)

Spittelberg

Uličky, ktoré hostia tento vianočný trh, vytvárajú domácku atmosféru, vďaka ktorej je tento trh veľmi obľúbený medzi miestnymi. Stánky ponúkajú rôzne druhy umeleckých darčekov a, samozrejme, nesmie chýbať dobré jedlo.

 

Am Hof

Ak hľadáte originálne umelecké darčeky, tento trh je tým pravým miestom. Koná sa v centre mesta na námestí Am Hof, kam smerujú výrobcovia keramiky, šperkov, sklenených predmetov, kožených výrobkov či kozmetiky. Okrem umenia sa trh špecializuje na mäsové výrobky (šunky, salámy).

 

Staroviedenský vianočný trh

Trh sa v časti Freyung koná už od roku 1772 a pre veľa Viedenčanov je práve tento trh tým najlepším. Malé námestie si zachováva tradičnú atmosféru, a rovnako tak aj ponuka stánkov. Stánky s tradičným viedenským jedlom, punčom či vínom, dopĺňajú miestny predajcovia rôznych remeselných výrobkov.


(zdroj: pixbay.com)

Zámok Schloss Hof

Ďalší zámocký trh vyrastie každý rok v areáli zámku Schloss Hof. Špecialitou je ukážka ako sa zvyklo oslavovať advent za čias cisárov. Okrem rôzneho jedla a horúcich nápojov je pripravený aj sprievodný program. Koncerty, remeselné dielne pre deti, betlehem so zvieratami, Mikuláš a Ježiško, ktorí potešia deti malými darčekmi.

 

Vianočný trh v starej nemocnici - Altes AKH

Dobré jedlo či hrnček punču si vychutnajte pozorovaním miestnych remeselníkov, ktorí predvádzajú výrobu sviečok, kožených výrobkov či maľbu obrazov.

 

Prater

Zábavný park nezaostáva a láka svojich návštevníkov vianočným trhmi, kde nájdu lokálne kulinárske špeciality a mix umeleckých výrobkov.


(zdroj: pixbay.com)

Maria-Theresien Platz

Vianočné mestečko okolo sochy Márie Terézie patrí jednoznačne k najkrajším viedenským trhom. Asi 60 stánkov sa rozprestiera v parku medzi Prírodovedným a Kunsthistorickým múzeom.

Prinášame hromadné zľavy z týchto miest

Prečo nakupovať cez zlavy.sme.sk?

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy.
Sme jednotka na trhu Od roku 2011 sme sprostredkovali viac ako 600 000 nákupov
Zákaznícka podpora Sme tu pre Vás každý pracovný deň od 9:00 do 16:00
Šetríme Váš čas Na jednom mieste ponuky zo 40 najväčších zľavových portálov
Súčasť skupiny SME Značka SME je zárukou spoľahlivého a silného partnera

Zlavy.sme.sk je najväčší agregátor zliav

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy z niekoľkých desiatok zľavových portálov, vrátane ZlavaDna.sk, Boomer.sk, Travelking.sk, ZaMenej.sk, Morezliav.sk, Cnd.sk, Zlavodom.sk a ďalších. Nemusíte tak prechádzať zľavy a akcie na jednotlivých zľavových portáloch. U nás všetky zľavy a akcie nájdete na jednom mieste, rozdelené prehľadne na Pobyty, Krása, Tovar a ďalšie kategórie, či podkategórie zliav.

Kontakty | Spolupráca | Ako to funguje? | Osobné údaje | FAQ | VOP | Zľavové portály