Najkrajšie vianočné trhy v Prahe

Zľavy · Najkrajšie vianočné trhy v Prahe

Najkrajšie vianočné trhy v Prahe

Nasávajte sviatočnú atmosféru, ktorá vás bude sprevádzať pri prechádzka starobylou Prahou. K predvianočnému času neodmysliteľne patria tradičné trhy, ktoré vyrastú na Pražskom hrade, Václavskom námestí a mnohých ďalších miestach.


(zdroj: pixbay.com)

Staromestské námestie

V roku 2015 boli v ankete medzi Američanmi vyhlásené za najkrajšie na svete. Svoju tradíciu si zachovávajú už od 19. storočia. V spoločnosti Pražského orloja, Týnskeho chrámu či Starej radnice sa otvoria desiatky stánkov so zimnými dekoráciami, ktoré ponúkajú obľúbené české špeciality, sladké maškrty, varené víno či medovinu.

 

Na Staromestskom námestí je tiež umiestnený hlavný vianočný stromček, ktorý sa rozsvieti každý deň o 17:30. Deti sa určite potešia živému betlehemu, dielňam, kde si vyrobia drevené vianočné ozdoby. Trhy navštívi aj Mikuláš. Pripravený je aj sprievodný program, počas ktorého vystúpia detské spevácke zbory s vianočnými koledami, českí i zahraniční umelci.


(zdroj: pixbay.com)

Václavské námestie

Len pár minút pešo od Staromestského námestia sa nachádza druhé vianočné mestečko, plné rozvoniavajúcich špecialít. Stánky vyrastú v dolnej časti námestia, v okolí metra Mustek. Okrem výborného jedla či horúcich nápojov na zahriatie, si návštevníci môžu zakúpiť vianočné dekorácie, ručne vyrábané darčeky od zručných remeselníkov. K príjemnej atmosfére prispejú koledami detské spevácke zbory.

 

Námestie republiky

Miesto, kde kedysi stále mestské hradby, má tiež svoj vianočný trh. Ponuka je veľmi podobná ostatným trhom, no na Námestie republiky smerujú ľudia hľadajúci pokojnejšiu atmosféru. Spoločnosť vianočným stánkom robí krásne osvetlený Obecný dom a Prašná brána. Rozlohou sú oveľa menšie v porovnaní s trhmi na Staromestskom či Václavskom námestí, no ako zastávku počas prechádzky mestom tieto trhy určite nevynechajte.

 

Pražský hrad

Jedna z najnavštevovanejších pamiatok Prahy sa stala miestom konania vianočných trhov prvýkrát v roku 2015. Na Námestí sv. Jiří vyrastie niekoľko stánkov, ktoré zútulnia priestor pri Katedrále sv. Víta. Organizátori starostlivo vyberajú sortiment, aby návštevníkov hradu potešili a inšpirovali k vianočným nákupom. Ako bonus si užijete výhľad na rozsvietené stovežaté mesto.


(zdroj: pixbay.com)

Praha je skvelé mesto na prechádzky, preto pri potulkách centrom mesta natrafíte aj na ďalšie, menšie trhy. Tie sú organizované napríklad na Námestí mieru, Tylovom námestí, Havelskom námestí. Na Výstavisku Holešovice budú trhy prebiehať spolu s hrnčiarskymi a remeselnými trhmi.

Prinášame hromadné zľavy z týchto miest

Prečo nakupovať cez zlavy.sme.sk?

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy.
Sme jednotka na trhu Od roku 2011 sme sprostredkovali viac ako 600 000 nákupov
Zákaznícka podpora Sme tu pre Vás každý pracovný deň od 9:00 do 16:00
Šetríme Váš čas Na jednom mieste ponuky zo 40 najväčších zľavových portálov
Súčasť skupiny SME Značka SME je zárukou spoľahlivého a silného partnera

Zlavy.sme.sk je najväčší agregátor zliav

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy z niekoľkých desiatok zľavových portálov, vrátane ZlavaDna.sk, Boomer.sk, Travelking.sk, ZaMenej.sk, Morezliav.sk, Cnd.sk, Zlavodom.sk a ďalších. Nemusíte tak prechádzať zľavy a akcie na jednotlivých zľavových portáloch. U nás všetky zľavy a akcie nájdete na jednom mieste, rozdelené prehľadne na Pobyty, Krása, Tovar a ďalšie kategórie, či podkategórie zliav.

Kontakty | Spolupráca | Ako to funguje? | Osobné údaje | FAQ | VOP | Zľavové portály