Najkrajšie miesta v Turecku

Zľavy · Najkrajšie miesta v Turecku

Najkrajšie miesta v Turecku

Orientálna destinácia s množstvom historicky významných pamiatok, so slnečnými plážami a priezračným morom. Krajina, v ktorej sa stretávajú kultúry východu a západu. Turecko svojou bohatou ponukou turistických možností uspokojí všetkých - od neúnavných bádateľov, cez náročných gurmánov až po milovníkov prímorských krás.


(zdroj: pixbay.com)

Povinná návšteva Istanbulu

Most medzi Európu a Áziou má v ponuke desiatky historických pamiatok, ktoré stoja za návštevu. Kedy známy ako Konstantinopol, dnešný Istanbul je mestom kde sa kríži európska a ázijská kultúra.

Vačšína významných pamiatok sa nachádza vo významnej turistickej oblasti Suhtanahmet. Mešita Ayasofya, známa ako Hagia Sofia slúžila pôvodne ako grécky ortodoxný kresťanský kostol, neskôr sa stala mešitou. V súčasnosti funguje ako múzeum. Hagia Sofia postavená v štýle byzantskej architektúry je vďaka svojej masívnej kupole  viditeľná už z diaľky. 

Sultan Ahmetova mešita známa ako Modrá mešita je postavená priamo naproti Hagia Sofii.

Len na skok od mešít stojí jeden z najstarších zakrytých trhov na svete. Grand Bazaar je miesto zložené z vyše 61 uličiek a viac ako 400 obchodov, v ktorých viete kúpiť produkty od keramiky cez koberce až po turecké sladkosti. Hneď vedľa nájdete Spice market, trh s koreninami.

Topkaki palác z 15. storočia slúžil ako rezidencia otomanských sultánov, prekrásnych konkubín a oddaných dvoranov.  Rozsiahla plocha paláca zložená z hlavnej budovy a okolitých záhrad sa rozprestiera na vyše 700 tisíc metroch2.


(zdroj: pixbay.com)

Medzi ďalšie top atrakcie v Istanbule patria Námestie Taksim, Most Galata, komerčné centrum Karakoy a množstvo ďalších.

Unikátne miesta Egejského pobrežia

Cesta spoznávania Turecka pokračuje južne od Istanbulu cez historické mestá na pobreží Egejského mora. 

Prímorské mesto Canakkale je na najužšom bode pobrežia Dardanel a stojí tak na európskom aj ázijskom kontinente. Každú hodinu odtiaľ odplavuje trajekt na neďaleký polostrov Gallipoli. Prekrásne mesto, ako znie jeho názov v preklade, pôsobil ako základňa pre osmanské výjazdy na Balkán. Po bitke medzi vojskami Osmanskej ríše a britských jednotiek, sa územie Gallipoli stalo súčasťou novej Tureckej zeme. Vojnové cintoríny, ruiny historických hradieb a početné pamätníky vás prenesú o sto rokov späť na miesto, na ktorom odohrala jedna z najväčších bitiek Turecka. 

Homérova Iliáda

Z Canakkale sa organizujú jednodňové výlety do starovekej Tróje. Pozostatky Tróje z Homérovej Iliády oficiálne objavil Heinrich Schliemann v roku 1868. Ohromné ruiny pochádzajú z bronzovej doby vyše 3OOO rokov pred Kristom. Môžete sa tiež vyšplhať na drevenú atrapu známeho Trojského koňa. 

Centrum prímorských špecialít

Ďalšou obľúbenou prímorskou destináciou je mesto Ayvalik. Známe je pre svoje chutné morské plody a olivové stromy, ktoré produkujú najlepší turecký olivový olej. Po páde Otomanskej ríše sa obyvatelia Ayvaliku presťahovali do Grécka a obyvatelia gréckych ostrovov zase na pevninu do Ayvaliku. Ešte po dlhé desaťročia ste na uliciach mesta mohli počuť grécky jazyk. 

Izmir je tretie najväčšie mesto Turecka a je hlavným mestom Egejského regiónu. Mesto je obľúbené najmä pre svoju lokalitu pri mori, kvalitné hotely a reštaurácie a zaujímavý miestny bazár. 


(zdroj: pixbay.com)

Mesto Aphrodisias, mesto bohyne lásky, je jedným z najbohatších na počet starovekých ruin.

Dobrodružstvo na vode

Severo-východ Turecka ponúka množstvo prírodných krás. Rieka Coruh s údolím je tým pravým rajom pre vonkajšie športové aktivity. Obľúbeným je 5-dňový splav divokých tokov rieky, ktorá tečie pomedzi prekrásne údolia a kaňony. Za pozornosť stojí turistika na pohorie Kackar, ktoré sa dvíha nad pobrežím Čierneho mora. Oblasť je národným parkom a najvyšší vrch sa týči 3,937 metrov nad morom.  

Rozprávková Cappadocia

Unikátne prírodné bohatstvo nájdete ukryté v strednom ázijskom Turecku.  Historický región Cappadocia je známy najma pre svoje tajomné kamenné útvary, takzvané peribacalari,, ktoré sa vďaka svojmu tvaru dostali prezývku “rozprávkové komíny”. Kamene sú rôznych tvarov a veľkostí, typicky majú na vrchu "čiapku" z tvrdého kameňa, ktorá ich chráni pred eróziou.


(zdroj: pixbay.com)

Najobľúbenejším miestom a turistickou základňou je mesto Goreme. Nájdete tu prírodné "Múzeum pod šírim nebom" (Open Air Museum), ktoré tvoria kostoly, káštory, skalné obydlia, svätyne či podzemné mestá vytvorené sopečnou činnosťou. Národný park Goreme je pod ochranou svetového dedičstva UNESCO.  Medzi populárne aktivity v oblasti patrí let v teplovzdušnom balóne či jazda na koni. Región je tiež bohatý na kostoly, kláštory a prírodné pozostatky sopečných činností.

Najobľúbenejšou letnou destináciou pri mori je bez pochýb Antalya s prekrásnou plážou, čírym morom a množstvom kvalitných ubytovacích zariadení.

Ankara je hlavné a druhé najväčšie mesto Turecka. Medzi hlavné atrakcie patrí Mauzóleum Ataturka, zakladateľa Tureckej republiky, či pozostatky rímskej pevnosti na vrchu neďalekého kopca. V meste nájdete niekoľko múzeí, mešít a parkov. Treba však povedať, že Ankara zostáva najmä ekonomickým a politickým centrom Turecka.

 

 

Prinášame hromadné zľavy z týchto miest

Prečo nakupovať cez zlavy.sme.sk?

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy.
Sme jednotka na trhu Od roku 2011 sme sprostredkovali viac ako 600 000 nákupov
Zákaznícka podpora Sme tu pre Vás každý pracovný deň od 9:00 do 16:00
Šetríme Váš čas Na jednom mieste ponuky zo 40 najväčších zľavových portálov
Súčasť skupiny SME Značka SME je zárukou spoľahlivého a silného partnera

Zlavy.sme.sk je najväčší agregátor zliav

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy z niekoľkých desiatok zľavových portálov, vrátane ZlavaDna.sk, Boomer.sk, Travelking.sk, ZaMenej.sk, Morezliav.sk, Cnd.sk, Zlavodom.sk a ďalších. Nemusíte tak prechádzať zľavy a akcie na jednotlivých zľavových portáloch. U nás všetky zľavy a akcie nájdete na jednom mieste, rozdelené prehľadne na Pobyty, Krása, Tovar a ďalšie kategórie, či podkategórie zliav.

Kontakty | Spolupráca | Ako to funguje? | Osobné údaje | FAQ | VOP | Zľavové portály