Najkrajšie miesta v Toskánsku

Zľavy · Najkrajšie miesta v Toskánsku

Najkrajšie miesta v Toskánsku

Florencia, Pisa či vlnité kopce vinárskeho regiónu Chianti nie sú len pre zasnených romantikov. Toskánsko má jedinečnú atmosféru, kde si prídu na svoje ľudia bažiaci po oddychu aj po aktívnych zážitkoch.


(zdroj: pixbay.com)

Florencia

Najväčšie mesto regiónu bolo centrom talianskej renesancie, vychovalo množstvo umelcov, filozofov či politikov.

Jej zachovalé stredoveké centrum ukrýva niekoľko významných kostolov a palácov. Miestna Katedrála Duomo di Firenze na námestí Piazza del Duomo e štvrtou najväčšou katedrálou na svete. Stojí za to výjsť aj na priľahlú zvonicu Campanile di Giotto. V neďalekej Baptistérii si zasa prezrite sochársku prácu Michelangela, Andreu Pisana či Lorenza Ghibertiho.

Okrem umeleckého a kultúrneho významu, je Florencia známa klenotníctvami. Tie sa nachádzajú v blízkosti známeho mostu Ponte Vecchio. Dostanete sa k nemu popri rieke, ktorá je lemovaná dizajnovými obchodmi.

Cez most prejdite na opačnú stranu rieky a dostanete sa Piazza della Signoria. Významné námestie počas Florentskej republiky si stále zachováva povesť rušného politického centra.

Dominantou námestia je Palazzo della Signoria, tiež známe aj ako Palazzo Vecchio. Palác bol postavený v 14. storočí a aj dnes slúži ako radnica. Oproti stojí replika Michelangelovej sochy Dávida. Originál bol dokončený v roku 1504 a v roku 1873 premiestnený do Galleria dell'Accademia.

Výhľad na Florenciu si užijete z Piazzale Michelangelo, ku ktorému vedie asi polhodinová cesta po schodoch.


(zdroj: pixbay.com)

Siena

Florencia mala roky súpera o vplyv v Toskánsku v meste Siena. Mesto je obklopené kopcami, kde sa pestujú olivovníky a dozrieva víno Chianti.

Jeho prekrásne historické centrum, vrátane námestia Piazza del Campo, bolo zaradené do UNESCO kultúrneho dedičstva. Práve na tomto námestí sa dvakrát ročne (2. júla a 16. augusta) konajú známe preteky koní Palio. Na námestí stojí neprehliadnuteľná veža Torre del Mangia a Palazzo Pubblico, ktoré okrem typickej stredovekej architektúry vo svojich priestoroch ukrýva vzácne fresky.

Siena dala svetu množstvo významných umelcov, najmä v 13. a 14. storočí. Miestna Katedrála Santa Maria Assunta pochádza z 12. storočia a zdobia ju fresky od Ghirlandaia and Pinturicchia, ale aj diela sochárov Michelangela Buonarroti či Donatella, ktorý vytvoril sochu Jána Krstiteľa.

Ochutnávka vína z oblasti Chianti

Domov talianskeho vína Chianti sa nachádza v rovnomennom regiónu, ktorý leží medzi Florenciou a Sienou. Prevezte sa krajom na tradičnej Vespe a vychutnávajte pohľadnicové výhľady. Ochutnávky vína sú organizované v miestnych reštauráciách či vinárňach, no najautentickejšie si atmosféru užijete návštevou vinárskych pivničiek. Známa je napríklad rodinná Fattoria Viticcio, kde sa pred návštevou stačí telefonicky ohlásiť. Ochutnávky sa konajú každý deň.

San Gimignano


(zdroj: pixbay.com)

Najväčším lákadlom sú Rodové veže, ktoré tu vystavali šľachtické rodiny a ktoré vytvárajú typickú panorámu San Gimignana. Z pôvodného množstva 72 sa ich dodnes zachovalo 14.

Centrum mesta tvorí Piazza del Duomo, kde stojí bazilika Duomo di San Gimignano, tiež nazývaná aj Collegiata. Vedľa nej je radnica Palazzo Nuovo del Potestà a najvyššia spomedzi všetkých veží, 54-metrová Torre Grossa. Kedysi určovala hraničnú výšku veží, ktorú nesmeli presiahnuť. Oproti bazilike stojí Palazzo Vecchio del Potestà a 51-metrová veža Torre Rognosa.

Pisa

Návšteva Toskánska by nebola kompletná, ak by ste obišli Pisu. Jej 56-metrovú vežu, ktorá sa nachádza na Piazza dei Miracoli, sa na fotografiách snažia vyrovnať a podoprieť ľudia z celého sveta. Okrem veže sa na námestí nachádza Katedrála s krásnou fasádou, Baptistéria a cintorín Camposanto Monumentale.

Ďalšie námestie, ktoré si v Pise určite nenechajte ujsť je Piazza dei Cavalieri s palácom Palazzo della Carovana. Jeho fasádu vytvoril Giorgio Vasari, rovnako ako na kostole Santo Stefano dei Cavalieri. Zaujímavý je tiež kostolík Santa Maria della Spina najmä pre jeho umiestnenie vedľa rieky a v susedstve stredovekej zástavby.

 

Prinášame hromadné zľavy z týchto miest

Prečo nakupovať cez zlavy.sme.sk?

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy.
Sme jednotka na trhu Od roku 2011 sme sprostredkovali viac ako 600 000 nákupov
Zákaznícka podpora Sme tu pre Vás každý pracovný deň od 9:00 do 16:00
Šetríme Váš čas Na jednom mieste ponuky zo 40 najväčších zľavových portálov
Súčasť skupiny SME Značka SME je zárukou spoľahlivého a silného partnera

Zlavy.sme.sk je najväčší agregátor zliav

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy z niekoľkých desiatok zľavových portálov, vrátane ZlavaDna.sk, Boomer.sk, Travelking.sk, ZaMenej.sk, Morezliav.sk, Cnd.sk, Zlavodom.sk a ďalších. Nemusíte tak prechádzať zľavy a akcie na jednotlivých zľavových portáloch. U nás všetky zľavy a akcie nájdete na jednom mieste, rozdelené prehľadne na Pobyty, Krása, Tovar a ďalšie kategórie, či podkategórie zliav.

Kontakty | Spolupráca | Ako to funguje? | Osobné údaje | FAQ | VOP | Zľavové portály