Najkrajšie miesta v Ligurskej riviére

Zľavy · Najkrajšie miesta v Ligurskej riviére

Najkrajšie miesta v Ligurskej riviére

Omamná vôňa kvetín a citrusových plodov, do výšok vyčíňajúce sa palmové stromy, skalnaté pobrežia a dlhé pláže. Zalesnené pohoria a mohutné skaliská, v ktorých vyrástli malebné antické mestečká. Tretia najmenšia talianska oblasť na severe krajiny vás prekvapí južanským podnebím. Vitajte v Ligurskej riviére, ktorá je domovom svetoznámych letovísk.


(zdroj: pixbay.com)


Základne informácie

Ligurská riviéra označuje úzke pobrežie, ktoré sa tiahne od západných hraníc s Francúzskom až po hranice s Toskánskom. Pobrežie, ktoré opticky pripomína bumerang, sa delí na štyri provincie. Od západu to je Imperia, Savona, Janov a La Spezia. Hlavné mesto Janov sa nachádza priamo v srdci oblasti a slúži ako centrálny bod, ktorý rozdeľuje Ligúriu na dve ďalšie riviéry. Smerom na západ od Janova leží západné pobrežie Riviera di Ponente. Východné pobrežie sa nazýva Riviera di Levante.

Riviéra di Ponente

Na západnom pobreží nájdete niekoľko obľúbených letovísk, všetky s unikátnymi charakteristikami. Hľadáte rušný nočný život, oddych na prekrásnych plážach, alebo radi spoznávate nové historické miesta? Riviéra di Ponente to má všetko v ponuke.

Kvetnaté San Remo

Stredozemný rezort s kasínom sa pre svoju pôsobnosť zvykne nazývať talianskym Monte Carlom. Mestečko San Remo sa preslávilo najmä vďaka každoročnému hudobnému festivalu, ktorý sa stal inšpiráciou pre hudobnú súťaž Eurovízia. Jednou z hlavných turistických atrakcií je Casino Municipale, ktoré okrem klasického kasína slúži ako priestor pre koncerty, divadelné hry a opery. San Remo je vo svete známe ako mesto kvetov. Každoročne sa tu organizuje takzvaný kvetný pochod, v ktorom sa nadšenci predstavia svoje najunikátnejšie kvetové kompozície. A preto neprekvapí, že San Remo je tiež domovom medzinárodného kvetového trhu.

Historická Ventimiglia

Na samom konci Ligúrie, v provincii Imperia, nájdete očarujúce mestečko Ventimiglia. Vašu pozornosť si zaslúži pre svoje prekrásne pláže, jedinečné trhoviská, kvitnúce záhrady a budovy s historickým nádychom. Vysoko v kopcoch sa rozprestiera očarujúce staré mesto so zachovanými ruinami a kostolmi z 10. storočia. Hneď vedľa centra mesta leží jedinečná pláž obkolesená červenými útesmi s divokým rastlinstvom. Aj milovníci nakupovania si vo Ventimiglii prídu na svoje! Počas celého týždňa môžete navštíviť niektorú z tržníc „pod holým nebom“ a rozmanitou ponukou výrobkou, od ručne vyrobených produktov, šperkov, textílií až po špeciality talianskej kuchyne.


(zdroj: pixbay.com)Slnečné Finale Ligure

Finale Ligure je vďaka skalnatým pobrežiam a tyrkysovému moru jedným z prímorských miest. Vyskúšajte si slnenie čo má štýl na jednej z miestnych oslnivých pláží.

Riviera di Levante

Pobrežie východne od Janova je typické pre svoje kúzelné mestečká postavené vysoko na kopcoch. Riviera di Levante si vybudovala svoje meno vo svete aj vďaka poriadnej dávke luxusu a atraktívnosti svojich elitných rezortov. Miestne letoviská patria medzi najdrahšie v celom Taliansku.

Mnohé z miest, ako Portofino, Cinque Terre či Záliv básnikov, sa stali inšpiráciou pre umelecké diela.

Malebné Portofino

Táto malá dedinka leží v srdci mohutnej zelene prírodného parku. Výhľad na dedinu je skutočne rozprávkový. Centrom a symbolom mesta je zátoka s prístavom, ktorej dominantou sú natesno vedľa seba postavené pestrofarebné domy, stojace na brehu priezračného tyrkysového mora. Milovníci pamiatok môžu navštíviť kostol San Giorgio, Hnedý zámok, či divadlo Perla del Tigullio.


(zdroj: pixbay.com)Cinque Terre

Zapísané pod ochranou svetového dedičstva UNESCO, očarujúca oblasť Cinque Terre je domovom piatich dedín. Poviete si, čo je na  dedinách tak výnimočné? Pripravte sa na jedinečný pohľad vysoko na kopcoch, kde pomedzi strmé útesy stojí jedna dedinka vedľa druhej, natesno vystavané vedľa seba. Mix farieb ich pastelových domčekov vám neunikne už zdiaľky. Či už pre svoje rozmanité farebné domčeky, úzke historické uličky, alebo elegantné vily, každá z dedín je svojím spôsobom jedinečná. Spoločne tak vytvárajú jedinečnú tvar jedného z najmalebnejších kútov Talianska.

Pestrofarebná Zátoka básnikov

Absolútnym vrcholom krásy a malebnosti je záliv v najvýchodnejšej oblasti Ligúrie, v La Spezia. Táto prekrásna oblasť je plná malých dediniek v pastelovch farbách, ktoré stoja na strmých kopcoch a postupne sa akoby strácajú v tyrkysovom mori. Zabudnite na ruch mesta. Čaká tu na vás absolútny pokoj a ticho. Počas storočí sa v oblasti zrodili desiatky umeleckých diel. Aj preto si v roku 1919 od dramatika Benelliho záliv vyslúžil prezývku Zátoka básnikov.  

 

Prinášame hromadné zľavy z týchto miest

Prečo nakupovať cez zlavy.sme.sk?

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy.
Sme jednotka na trhu Od roku 2011 sme sprostredkovali viac ako 600 000 nákupov
Zákaznícka podpora Sme tu pre Vás každý pracovný deň od 9:00 do 16:00
Šetríme Váš čas Na jednom mieste ponuky zo 40 najväčších zľavových portálov
Súčasť skupiny SME Značka SME je zárukou spoľahlivého a silného partnera

Zlavy.sme.sk je najväčší agregátor zliav

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy z niekoľkých desiatok zľavových portálov, vrátane ZlavaDna.sk, Boomer.sk, Travelking.sk, ZaMenej.sk, Morezliav.sk, Cnd.sk, Zlavodom.sk a ďalších. Nemusíte tak prechádzať zľavy a akcie na jednotlivých zľavových portáloch. U nás všetky zľavy a akcie nájdete na jednom mieste, rozdelené prehľadne na Pobyty, Krása, Tovar a ďalšie kategórie, či podkategórie zliav.

Kontakty | Spolupráca | Ako to funguje? | Ochrana užívateľov | FAQ | VOP | Zľavové portály