Najkrajšie miesta v Dalmácii

Zľavy · Najkrajšie miesta v Dalmácii

Najkrajšie miesta v Dalmácii

Chorvátska Dalmácia je cieľom mnohých turistov vďaka populárnym oblastiam ako Makarska riviéra, Split, či ostrovy Hvar, Brač a mnohé ďalšie. Aké iné krásne miesta skrýva táto obľúbená prímorská oblasť?


(zdroj: pixbay.com)

 

Trogir

Historické centrum je zapísané v dedičstve UNESCO. Sčasti ho chránia pôvodné hradby z 13. storočia, ktorých súčasťou je Pevnosť Kamerlengo a Veža sv. Marka. Najväčším lákadlom mesta je Katedrála sv. Vavrinca z 13. storočia. V zlatých časoch katedrály bol Trogir kultúrnym centrom, kde tvorili umelci, interiér katedrály je preto bohatý na umelecké diela. Jedným z nich je Radovanov portál od majstra Radovana, ktorý zobrazuje sochy viac ako sto postáv. Významným renesančným dielom je Kaplnka sv. Jána Trogirského od Donatellovho žiaka Niccolu Firentinia. Oplatí sa tiež vystúpať do 47 metrov vysokej zvonice a užiť si výhľad na mesto a susedný ostrov Čiovo. Celková prehliadka vrátane vstupu do zvonice stojí 15 kún.

Split

Administratívne centrum Dalmácie a druhé najväčšie mesto Chorvátska sa pýši viac ako 1700-ročnou históriou. Medzi top miesta, ktoré v Splite musíte navštíviť patrí Palác cisára Diokleciána. Do paláca sa dá vojsť štyrmi bránami. Z krásneho nádvoria (Peristyl) vedie vstup do Diokleciánovho mauzolea. Sprístupnené sú aj podzemné priestory, ktoré slúžia ako múzeum. Neďaleko mesta v dedinke Klis sa nachádza rovnomenná pevnosť, ktorá sa objavila v seriáli “Hra o Tróny”. Pokračovaním po ceste sa dostanete do rodiska cisára Diokleciána Solin, kde si prezrite významné archeologické náleziská.

Ostrovy Brač, Hvar a Vis

Zo Splitu premáva loď na ostrovy Brač, Hvar alebo Vis. Na ostrove Brač sa nachádza známa pláž Zlatni Rat (Zlatý Roh) so zlatistým pieskom a špecifickým špicatým tvarom. Hvar je zasa známy pestovaním levandule. Vyberte sa aj na pevnosť Tvrdjava, z ktorej uvidíte krásnu panorámu mesta aj s malými priľahlými ostrovmi. Vis je menej navštevovaný, preto sem smerujte, ak hľadáte pokojnejšiu dovolenku.


(zdroj: pixbay.com)

Makarska riviéra

Asi 60-kilometrový pás pláží, ktorý začína v meste Brela a končí pod horou Biokovo v meste Gradac. Jedna z najpopulárnejších oblastí v celom Chorvátsku je každoročne cieľom množstva turistov. Makarska riviéra má dokonca aj niekoľko piesočnatých pláží a okolité kopce tvoria krásnu prímoskú scenériu. Centrom je mesto Makarska, no medzi návštevníkmi je obľúbený Omiš, Tučepi, Baška Voda či Drvenik. Z prístavu v meste Makarska sa dá loďou dostať na blízky ostrov Hvar.

Šibenik a okolie

Stredoveká Katedrála svätého Jakuba sa začala stavať už v roku 1431 a podielalo sa na nej niekoľko umelcov, medzi inými aj Donatellov žiak Niccolo Firentinio, ktorý vytvoril aj Kaplnku sv. Jána Krstiteľa v trogirskej katedrále. Okrem pláží sa oplatí návštíviť Národný park Krka, pomenovaný podľa rieky, v okolí ktorej žije množstvo jedinečných vtákov. Nevynechajte Skradinski buk, rozsiahly komplex kaskád a vodopádov, kde sa môžete aj okúpať.

Ďalšie obľúbené miesta v okolí Šibeniku sú Vodice, Primošten, známy vďaka svojim viniciam alebo mesto Pirovac.


(zdroj: pixbay.com)

Zadar

Architekt Nikola Bašič v meste vytvoril dve zvláštnosti. Morský organ sú schody, ktoré klesajú do mora. Druhá je Pozdrav Slnku, ktorá najmä pri západe Slnka rozohrá zaujímavú hru svetiel. Okrem modernej architektúry, Zadar skrýva aj dôkazy o svojom význame ako stredoveké kultúrne centrum. Jedným z nich je Kostol svätého Donáta z 9. storočia. Prezrieť si tiež môžete hradby okolo mesta, Mestskú strážnu vežu či zvonicu z 11. storočia.

Možno ste už počuli o malom ostrove v tvare srdca. Vedzte, že leží blízko Zadaru a volá sa Galešnjak. Ostrov je neobývaný, preto sa tu nedá prenocovať. Dostať sa sem viete loďou zo Zadaru alebo ostrova Pašman.

 

Prinášame hromadné zľavy z týchto miest

Prečo nakupovať cez zlavy.sme.sk?

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy.
Sme jednotka na trhu Od roku 2011 sme sprostredkovali viac ako 600 000 nákupov
Zákaznícka podpora Sme tu pre Vás každý pracovný deň od 9:00 do 16:00
Šetríme Váš čas Na jednom mieste ponuky zo 40 najväčších zľavových portálov
Súčasť skupiny SME Značka SME je zárukou spoľahlivého a silného partnera

Zlavy.sme.sk je najväčší agregátor zliav

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy z niekoľkých desiatok zľavových portálov, vrátane ZlavaDna.sk, Boomer.sk, Travelking.sk, ZaMenej.sk, Morezliav.sk, Cnd.sk, Zlavodom.sk a ďalších. Nemusíte tak prechádzať zľavy a akcie na jednotlivých zľavových portáloch. U nás všetky zľavy a akcie nájdete na jednom mieste, rozdelené prehľadne na Pobyty, Krása, Tovar a ďalšie kategórie, či podkategórie zliav.

Kontakty | Spolupráca | Ako to funguje? | Ochrana užívateľov | FAQ | VOP | Zľavové portály