Najkrajšie miesta v Chorvátsku

Zľavy · Najkrajšie miesta v Chorvátsku

Najkrajšie miesta v Chorvátsku

Navštívte chorvátske pláže, národné parky a bohaté kultúrne dedičstvo. Inšpirujte sa tipmi na krásne miesta po celej krajine, kde každý rok smerujú tisíce Slovákov.


(zdroj: pixbay.com)

Národný park Plitvické jazerá

Nielen jedno z najkrajších miest v Chorvátsku, ale v celej Európe. Rovnomenné jazerá, ktoré sa v národnom parku nachádzajú, využili tvorcovia pri nakrúcaní populárneho Winetoua. Komplex jazier s tyrkysovou vodou dopĺňajú početné vodopády. V celom areáli sú veľmi dobre udržiavané chodníky, ktoré vedú cez les a okolo jazier. Plitvické jazerá sú už od roku 1979 zapísané v zozname dedičstva UNESCO.

Ostrov Mljet

Leží severozápadne od Dubrovnika a asi tretinu zaberá Národný park Mljet, ktorý je pod špeciálnou ochranou pre vzácnu faunu a flóru. Krása a príroda ostrova vyvolávajú pocit, že tu zastal čas. Morská voda vytvorila na ostrove 2 jazerá, Malé a Veľké, v ktorých sa dá okúpať. Na brehu jedného z nich stojí Benediktínsky kláštor. Ak túžite po pokoji, ostrov Mljet je rozhodne pre vás.

Dubrovník

Najjužnejší cíp Chorvátska sa zapáči fanúšikom seriálu Hra o Tróny, ktorí v meste jednoducho spoznajú miesta natáčania. Mesto obkolesujú hradby dlhé až 2 kilometre. Prechádzkou okolo nich môžete stráviť aj niekoľko hodín. Očaria vás najmä výhľady. Ďalší pohľad na mesto sa vám naskytne z hory Srd nad mestom. Vyšlapať na vrch môžete pešo alebo sa vyviezť lanovkou. Blízko Dubrovnika stojí za návštevu mestečko Ston, ktorého hradby s dĺžkou viac ako 5 km sú nazývané aj “malý čínsky múr”. Loďou sa s z Dubrovnika preplavíte na malý ostrov Lokrum. Je prírodnou rezerváciou s botanickou záhradou, kde sú vysadené vzácne stromy. Bežne tu uvidíte pávy, ako sa prechádzajú. Zaujímavé je tiež “Mŕtve more”, malé slané jazero na juhu ostrova.


(zdroj: pixbay.com)

 

Polostrov Pelješac

Návšteva polostrova je vhodná ako výlet z Dubrovnika. Okrem viníc a pláží si to zamierte do mesta Orebič, z ktorého premávajú lode na susedný ostrov Korčula. V meste navštívte Námorné múzeum, ktoré vám predstaví život miestnych námorníkov. Krásnymi pamiatkami sú Františkánsky kostol a kostol Panny Márie Karmelskej.

Korčula

Jeden z najnavštevovanejších chorvátskych ostrovov je okrem pláží známy aj krásnou prírodou, lesmi a bohatým kultúrnym dedičstvom. Zaujímavé sú pozostatky hradieb z 13. storočia, Katedrála svätého Marka či Františkánsky kostol. Nečudujte sa, ak uvidíte v meste viacero obchodov s menom slávneho moreplavca Marca Pola. Korčula je jeho rodiskom.

Polostrov Istria

Vďaka svojej dostupnosti volí Istriu veľa Slovákov. Istria je kombináciou prírodných krás, pláží a dôležitých pamiatok. Za všetky spomeňme napríklad mesto Pula, kde sa nachádza zachovalý rímsky amfiteáter. Aj v súčasnosti je využívaný okrem prehliadok, ako miesto konania rôznych kultúrnych podujatí. V meste plnom umelcov Rovnij sa nachádza množstvo galérii, hneď v susedstve barokového Kostola sv. Eufémie. Poreč je sídlom jedinej istrijskej pamiatky zapísanej v UNESCO - Eufrasiovej baziliky. Novigrad je vďaka úzkym uličkám ako stvorený na prechádzky, ochutnávky vína či príjemný relax pri kávičke.


(zdroj: pixbay.com)

Zadar

Historické mesto spája pamiatky, príležitosti na aktívne strávený čas a bohaté možnosti zábavy cez deň i v noci. Významné pamiatky môžete obdivovať po celom meste. Symbolom je stredoveký Kostol svätého Donáta z 9. storočia. To, že mesto bolo v stredoveku významným kultúrnym centrom potvrdzujú aj ďalšie chrámy (Katedrála sv. Anastázie, Kostol sv. Krševana), hradby so svojimi bránami, Mestská strážna veža či zvonica z 11. storočia.

Zvláštnosťami v meste sú diela architekta Nikola Bašiča. Prvou je Morský organ, ktorý pozostáva zo schodov klesajúcich do mora. Druhou je Pozdrav Slnku, súbor skelených platní so svetelnými modulmi, ktoré pri západe Slnka zažnú hru svetiel.

Hvar

Ostrov bol známy už počas antických čias kvôli svojej dôležitej polohe. Najdôležitejšou pamiatkou je františkánske opátstvo z 15. storočia. Súčasťou je múzeum a cyprusová záhrada. Hvar je tiež prezývaný “levandulový ostrov”, jej vôňa sa niesla celým ostrovom a vyrábal sa tu z nej aj olej. Okrem pestovania levandule je Hvar známy vinárskou tradíciou. Miestne vinice sú jedny z najstarších v celom Chorvátsku.

Pláž Zlatni Rat

Dlhodobo sa umiestňuje na popredných priečkach rebríčkov najlepších pláží Európy. Nachádza sa na ostrove Brač a okrem zlatistého piesku je zaujímavá aj svojím netradičným tvarom.

Prinášame hromadné zľavy z týchto miest

Prečo nakupovať cez zlavy.sme.sk?

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy.
Sme jednotka na trhu Od roku 2011 sme sprostredkovali viac ako 600 000 nákupov
Zákaznícka podpora Sme tu pre Vás každý pracovný deň od 9:00 do 16:00
Šetríme Váš čas Na jednom mieste ponuky zo 40 najväčších zľavových portálov
Súčasť skupiny SME Značka SME je zárukou spoľahlivého a silného partnera

Zlavy.sme.sk je najväčší agregátor zliav

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy z niekoľkých desiatok zľavových portálov, vrátane ZlavaDna.sk, Boomer.sk, Travelking.sk, ZaMenej.sk, Morezliav.sk, Cnd.sk, Zlavodom.sk a ďalších. Nemusíte tak prechádzať zľavy a akcie na jednotlivých zľavových portáloch. U nás všetky zľavy a akcie nájdete na jednom mieste, rozdelené prehľadne na Pobyty, Krása, Tovar a ďalšie kategórie, či podkategórie zliav.

Kontakty | Spolupráca | Ako to funguje? | Osobné údaje | FAQ | VOP | Zľavové portály