Najkrajšie miesta na turistiku na Slovensku

Zľavy · Najkrajšie miesta na turistiku na Slovensku

Najkrajšie miesta na turistiku na Slovensku

My Slováci sme na naše hory mimoriadne pyšní. Vybrali sme preto tie najkrajšie vrchy a turistické chodníky vedúce cez Vysoké a Nízke Tatry, Pieniny či Malú Fatru.


(zdroj: pixbay.com)

Chočské vrchy

Pre všetkých turistov je vhodný výstup na Veľký či Malý Choč. Začiatok výstupu je zvyčajne z dedinky Valaská Dubová, v ktorej sa traduje, že v miestnej krčme chytili Jánošíka. Približne za hodinu a pol mierným tempom sa dostanete na vrchol, z ktorého uvidíte Liptovskú Maru či Západné Tatry.

 

Šútovský vodopád

Turisticky atraktívna Vrátna dolina ukrýva okrem Terchovej aj ďalšie zaujímavé miesta. Medzi jedno z najnavštevovanejších patrí Šútovská dolina s 38 metrov vysokým Šútovským vodopádom. Vedie k nemu náučný chodník, ktorý je vhodný aj pre rodiny s deťmi. Zdatnejší turisti si trasu môžu predĺžiť k Mojžišovým prameňom alebo ešte ďalej k Chate pod Chlebom.

 

Pieninská cesta

7 kilometrov dlhý náučný chodník v našom najmenšom Národnom parku Pieniny vedie z obce Červený Kláštor popri rieke Dunajec cez oblasť nazývanú Prielom Dunajca. Chodník je nenáročný a prechádza cez Hutu, okolo skaly 7 mníchov až k ústiu Lesnického potoka do Dunajca. Pozorujte okolité skaly, ktoré vytvárajú pôsobivý kaňon modelovaný vlniacou sa riekou. Chodník je bezbariérový a tiež využívaný ako cyklistická trasa.


(zdroj: pixbay.com)

Chopok a Ďumbier

Dva končiare Nízkych Tatier sú klasikou medzi turistickými výstupmi. Vhodnejšie sú pre zdatnejších ľudí. Turisti zvyčajne začínajú výstup na Ďumbier a Chopok z chaty Trangoška, okolo Jaskyne mŕtvych netopierov, Chaty M.R.Štefánika, Krúpovo sedlo až na vrchol. Krúpovo sedlo je križovatka, kde sa spája trasa vedúca na vrchol Chopku z Jasnej. Po výstupe na Ďumbier sa teda môžete vrátiť a urobiť si zachádzku aj na Chopok.

 

Téryho chata

Jeden z náročnejších vysokotatranských výstupov, ktorý však človek s bežnou fyzičkou určite zdolá. Uľahčiť si ho môžete lanovkou na Hrebienok, odkiaľ trasa vedie k Rainerovej chate, Zamkovského chate a cez Malú Studenú dolinu až do cieľa. Ak vystúpate o kúsok vyššie, pozrieť si môžete Päť Spišských plies.

 

Slovenský raj

Spoznávať Slovenský raj môžete aj z iných východiskových miest - Vernár, Podlesok či Kláštorisko poskytujú množstvo zaujímavých trás. Rebríky, rokliny, tiesňavy, doliny či vodopády sú však najväčší ťahák, ktorý z tejto oblasti robí ozajstný turistický raj.


(zdroj: pixbay.com)

Turistami obľúbená roklina je Suchá Belá s množstvom tvarovaných skál a vodopádov. V Sokolej doline je zasa najvyšší z vodopádov, ktorého kaskáda je vysoká až 70 metrov. Okolie vodopádu je však veľmi náročné na prechod.

 

Kriváň

Výstup na slovenský symbol zvládnete aj bez horského vodcu, je však vhodný len pre skúsených turistov. Z jeho vrcholu sa vám naskytne výhľad na Liptov a Nízke Tatry, Západné Tatry až do Poľska.


(zdroj: pixbay.com)

Rysy

Úvod výstupu vedie od Štrbského Plesa popri Popradskom Plese k trom Žabím plesám, kde sa cesta mení na stúpanie po reťaziach až k najvyššie položenej horskej chate - Chate pod Rysmi. Stredný vrchol Rysov je najvyšším bodom Poľska. Na poľskej strane tiež leží najväčšie tatranské pleso Morské oko, ktoré z vrcholu uvidíte.

 

Jánošíkové diery

Jedna z najkrajších trás v Malej Fatre sa nachádza v oblasti Rozsutec a je tvoria ju Dolné, Horné a Nové Diery. Uvidíte krásnu prírodu, úzke údolia, ktoré vytvoril Dierový potok a asi niekoľko vodopádov.

 

Vybrať si môžete tzv. Malý okruh vedúci cez Dolné a Nové Diery, vhodný pre rodiny s deťmi či fyzicky menej zdatných turistov, alebo Veľký okruh cez Horné Diery, ktorý sa dá skombinovať s výstupom na Malý alebo Veľký Rozsutec. Práve táto časť je najbohatšia na vodopády, zaujímavo tvarované skaly a krásne výhľady.


(zdroj: pixbay.com)

Prinášame hromadné zľavy z týchto miest

Prečo nakupovať cez zlavy.sme.sk?

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy.
Sme jednotka na trhu Od roku 2011 sme sprostredkovali viac ako 600 000 nákupov
Zákaznícka podpora Sme tu pre Vás každý pracovný deň od 9:00 do 16:00
Šetríme Váš čas Na jednom mieste ponuky zo 40 najväčších zľavových portálov
Súčasť skupiny SME Značka SME je zárukou spoľahlivého a silného partnera

Zlavy.sme.sk je najväčší agregátor zliav

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy z niekoľkých desiatok zľavových portálov, vrátane ZlavaDna.sk, Boomer.sk, Travelking.sk, ZaMenej.sk, Morezliav.sk, Cnd.sk, Zlavodom.sk a ďalších. Nemusíte tak prechádzať zľavy a akcie na jednotlivých zľavových portáloch. U nás všetky zľavy a akcie nájdete na jednom mieste, rozdelené prehľadne na Pobyty, Krása, Tovar a ďalšie kategórie, či podkategórie zliav.

Kontakty | Spolupráca | Ako to funguje? | Osobné údaje | FAQ | VOP | Zľavové portály