Najkrajšie miesta na Sicílii

Zľavy · Najkrajšie miesta na Sicílii

Najkrajšie miesta na Sicílii

Kombinácia bohatej starovekej grécko-rímskej histórie, scénického okolia, jedinečnej kultúry, krajiny s citrusovými plantážami a vynikajúcimi odrodami viniča. Vzrušujúci nočný život a kuchyňa prvotriednych reštaurácii zanechá vo vás dojem tej najlepšej dovolenky. Návšteva Sicílie je nezabudnuteľným zážitkom.
 
(zdroj: pixbay.com)

Sicília je nielen najväčším ostrovom v Stredomorií, ale tiež najväčším talianskym regiónom. Cesta autom z jednej strany ostrova na druhý, od Palerma po Syracuse, trvá 4 hodiny.

Etna, najväčšia sopka v Európe

Na východnom pobreží Sicílie sa do výšky 3350m nad morom hrdo vyčíňa vyše 500 tisíc rokov stará sopka, najväčšia v Európe a desiata najväčšia vo svete. Svahy Etny sú domovom pre vyše 25% sicílskej populácie. Zo severu ju ohraničujú mestá Messina a Taormina, z juhu sa týči nad mestečkom Catania.

Počas výstupu sa postupne míňajú citrusové sady, píniové lesy až po pustinu s občasnou vegetáciou. Na vrchole vás čaká rozhorúčená zem a desiatky kráterov, v očakávaní erupcie. Samotný vrchol Etny sa málokedy ukáže svetu, častokrát býva zahalený v hustých oblakoch. Jedinečným prírodným úkazom sú však aj samotné svahy a kopce hory, ktoré sú vyhlásené za národný park. Pred výstupom si nezabudnite so sebou zbaliť teplé oblečenie, teplota na vrchole sa blíži k nule.


(zdroj: pixbay.com)

 

Palermo, pestré centrum Sicílie

Kultúrne, ekonomické a turistické hlavné mesto Sicílie, Palermo, je medzi našincami najznámejšie. Architektúra kostolov, chrámov a palácov bohatá na gotický, barokový a románsky štýl určite upúta zrak milovníkov historických budov. Zaujímavou, no trochu strašidelnou atrakciou sú mestské katakomby. Nájdete tu zachované kostry bývalých kňazov či významných rodín, len tak uložené na poličke, či visiace na stene. Palermo je mestom vynikajúcej gastronómie, aktívneho nočného života, a pláží s krištáľovo čistou vodou a hebkým pieskom.


(zdroj: pixbay.com)

Údolie chrámov, staroveké mesto s gréckym nádychom

Pri návšteve Sicílie si určite nezabudnite napísať na zoznam „povinnej jazdy“ Valle dei Templi. Údolie chrámov, ako znie jeho preklad, nájdete v provincii Agrigento na juhu ostrova. Údolie je archeologickým sídlom siedmych mohutných cirkevných chrámov postavených v štýle Dorského rádu, jedného z rádov starovekého Grécka. Stavby sú skvelou ukážkou klasickej gréckej stĺpovitej architektúry. Ruiny chrámov z 5. a 6. storočia pred naším letopočtom sú zahrnuté pod ochranou UNESCO.

 

Letný rezort Taormina

Jedna z najobľúbenejších dovolenkových destinácií, mesto Taormina na východnom pobreží Sicílie, len na skok od Etny, sa magicky rozprestiera na kopci vysoko nad hladinou mora. Zachované staroveké budovy, úzke uličky s obchodmi, barmi a reštauráciami vytvárajú dokonalú atmosféru pre podvečernú prechádzku. Okrem hojnej návštevnosti počas sezóny, sa Taormina teší popularite aj vďaka budove Teatro Greco. Antické grécke divadlo z 3. storočia ponuka jedinečný výhľad na okolie.


(zdroj: pixbay.com)

Archeologický raj Syracusa

Historické mesto Syracusa na južno-východnom pobreží Sicílie je domovom bohatej gréckej a rímskej histórie a kultúry. Súčasť pôvodnej gréckej kolónie a rodisko svetoznámeho matematika Archimeda sa teší obrovskej návštevnosti z radov turistov. Nájdete tu jedno z najväčších divadiel starovekého gréckeho impéria.  Katedrála Santa Maria delle Colonne postavená okolo Chrámu Atheny vás prenesie ďaleko do dôb gréckej vlády. Nemali by ste si nechať újsť krypt a katakomby svätého Giovanniho, podľa mnohých omnoho impoznatnejšie než tie v Ríme. Bazilika, archeologické múzeum, chrámy, rímsky amfiteáter, historické fórum, ruiny zámku sú len zlomkom z toho čo mesto ponúka. Jedinečnú tvár Syracusy nemôžete z vášho zoznamu top sicílskych atrakcií vynechať.


(zdroj: pixbay.com)


Energická Catania

Len 29 kilometrov od Etny nájdete jedno z najväčších talianskych miest. Catania si od svojho vzniku, od 8. storočia, prešla bohatou a nie vždy veselou históriou. Po minulé storočia bolo mesto zničené zemetraseniami a niekoľkými sopečnými erupciami. V súčasnosti je Catania vibrujúcim mestom Sicílie so živou atmosférou. Chcete zažiť skutočný rušný život Sicílčanov? Vyberte sa na známy rybí trh La Pescheria, kde od domácich kúpite najčerstvejšiu rybu, ovocie či zeleninu.

Priamo v srdci mesta nájdete pozostatky starovekej grécko-rímskej architektúry. Hoci bolo centrum kvôli činnosti Etny vyše 17-krát zničené, ruiny sa obdivuhodne dodnes zachovali.  Za pozornosť stojí Rímske divadlo, ktoré kedysi hostilo 7000 divákov. Kedysi najvačší v Sicílii, staroveký grécky amfiteáter láka pozornosť pre dom postavený na jeho vrchole. Historická časť mesta zahŕňa desiatky kostolov, katedrál a námestí. Benediktínsky kláštor sv. Nicolò l'Arena, postavený v barokovom štýle s prekrásnym mramorovým schodiskom, je jedným z najväčších v Európe. Milovníci dejín si nebudú mať čas vydýchnuť. Nenechajte si ujsť jedinečné historické bohatstvo, ktoré v sebe Catánia ukrýva.

A ak predsa len hľadáte miesto pre zábavu, rušný nočný život a preplnené moderné bary s mladistvou energiou, Catania je tiež tou správnou voľbou pre návštevu.


(zdroj: pixbay.com)
 

Prinášame hromadné zľavy z týchto miest

Prečo nakupovať cez zlavy.sme.sk?

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy.
Sme jednotka na trhu Od roku 2011 sme sprostredkovali viac ako 600 000 nákupov
Zákaznícka podpora Sme tu pre Vás každý pracovný deň od 9:00 do 16:00
Šetríme Váš čas Na jednom mieste ponuky zo 40 najväčších zľavových portálov
Súčasť skupiny SME Značka SME je zárukou spoľahlivého a silného partnera

Zlavy.sme.sk je najväčší agregátor zliav

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy z niekoľkých desiatok zľavových portálov, vrátane ZlavaDna.sk, Boomer.sk, Travelking.sk, ZaMenej.sk, Morezliav.sk, Cnd.sk, Zlavodom.sk a ďalších. Nemusíte tak prechádzať zľavy a akcie na jednotlivých zľavových portáloch. U nás všetky zľavy a akcie nájdete na jednom mieste, rozdelené prehľadne na Pobyty, Krása, Tovar a ďalšie kategórie, či podkategórie zliav.

Kontakty | Spolupráca | Ako to funguje? | Osobné údaje | FAQ | VOP | Zľavové portály