Medzinárodný deň žien na Slovensku

Zľavy · Medzinárodný deň žien na Slovensku

Medzinárodný deň žien na Slovensku

Sviatok nežného pohlavia je na Slovensku stále spájaný s nie veľmi pozitívnou minulosťou, aj keď história hovorí opak. Medzinárodný deň žien má viac ako 100-ročnú tradíciu. Zoznámte sa s ňou a inšpirujte sa darčekmi, ktoré potešia ženy vo vašom okolí.


(zdroj: pixbay.com)

História MDŽ: Korene sviatku siahajú do Spojených štátov

Dátum, kedy je Medzináročný deň žien v kalendároch na Slovensku, nie je náhodný. Od druhej polovice 19. storočia v Spojených štátoch silnelo feministické hnutie, ktoré bojovalo za zrovnoprávnenie postavenia žien v spoločnosti.

8. marca 1857 sa v New Yorku konal protest žien pracujúcich zväčša v textilných fabrikách, ktoré volali po lepších pracovných podmienkach. V roku 1908, v ten istý deň protestovalo New Yorkom viac ako 15 000 žien, ktoré okrem zlepšenia pracovných podmienok už žiadali aj volebné právo.

Na opačnej strane sveta v Rusku, mali ženy iné problémy. 23. februára 1916 (kedy bolo na Slovensku 8. marca) vyšli do ulíc protestovať s heslom “Chlieb a mier”. Ruská armáda strácala vo vojne na sile, hospodárstvo kolabovalo a chýbali základné potraviny.

Oslavy MDŽ na Slovensku

Na Slovensku sa Medzinárodný deň žien oslavoval už pred prvou svetovou vojnou, počas nej upadol do zabudnutia a znovu sa obnovil v roku 1921.

Po druhej svetovej vojne sa stal súčasťou vládnej propagandy a oslavy vždy prebiehali veľkolepým spôsobom. Práve kvôli prehnanej komunistickej propagande sa Medzinárodný deň žien stal po novembri 1989 terčom posmechu. História však hovorí opak.

Medzinárodný deň žien je nielen spomienkou na odvážne ženy, ktoré sa pred dvoma storočiami postavili nespravodlivosti, no tiež pripomína, že stále sú krajiny, kde ženy nemajú práva, ktoré my považujeme za samozrejmé.

Aké darčeky sú vhodné pre ženy na MDŽ?

Názory na darčeky k Medzinárodnému dňu žien sa líšia. Ak výlučime skupinu ľudí, ktorí tento sviatok ignorujú, ostane nám skupina, ktorá tento deň berie ako ďalšiu príležitosť urobiť svojej partnerke, dcére, sestre, mame či kamarátke radosť.


(zdroj: pixbay.com)

Žena nepohrdne kyticou kvetov či milou správou. Inšpirácie na básničky k MDŽ je na internete neúrekom, napríklad:

“Nech krása a sviežosť nestratí sa s vekom, za starostlivosť obdariť chcem Ťa kvetom. Nech stále pohoda vôkol Teba je len, prajem Ti s láskou v dnešný Deň žien.”

“Nech Ti tento deň prinesie toľko šťastia a radosti, koľko lásky Ty sama rozdávaš svojim najbližším.”

Marec je mesiacom, kedy sú stále aktuálne wellness pobyty v príjemných hoteloch v horách či kúpeľoch. S troškou šťastia sa vám podarí nájsť aj privátny wellness. Pobyty sú skvelým darčekom nielen pre páry, ale aj kamarátky či mamy s dcérami.

Ak si nemôžete dovoliť vyhradiť niekoľko dní na pobyt, poslúži aj masáž. Maličkosť, ktorá dokáže potešiť takmer každú ženu je kabelka. Výber zvládnu aj páni, nie je potrebné skúšanie a môžete si byť istí, že kabeliek ženy nikdy nemajú dosť. Stará dobrá klasika je šperk, ten však odporúčame len v prípade, že veľmi dobre poznáte vkus obdarovanej a neurobíte ním krok vedľa.

Treba si uvedomiť, akú náročnú úlohu majú ženy v spoločnosti a ak aj Medzinárodný deň žien ako sviatok neuznávate, urobte svojej polovičke či kamarátke radosť tým, že jej vyjadríte vďaku za starostlivosť, priateľstvo alebo podporu. Dôvod na vykúzlenie úsmevu sa vždy nájde.

 

Prinášame hromadné zľavy z týchto miest

Prečo nakupovať cez zlavy.sme.sk?

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy.
Sme jednotka na trhu Od roku 2011 sme sprostredkovali viac ako 600 000 nákupov
Zákaznícka podpora Sme tu pre Vás každý pracovný deň od 9:00 do 16:00
Šetríme Váš čas Na jednom mieste ponuky zo 40 najväčších zľavových portálov
Súčasť skupiny SME Značka SME je zárukou spoľahlivého a silného partnera

Zlavy.sme.sk je najväčší agregátor zliav

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy z niekoľkých desiatok zľavových portálov, vrátane ZlavaDna.sk, Boomer.sk, Travelking.sk, ZaMenej.sk, Morezliav.sk, Cnd.sk, Zlavodom.sk a ďalších. Nemusíte tak prechádzať zľavy a akcie na jednotlivých zľavových portáloch. U nás všetky zľavy a akcie nájdete na jednom mieste, rozdelené prehľadne na Pobyty, Krása, Tovar a ďalšie kategórie, či podkategórie zliav.

Kontakty | Spolupráca | Ako to funguje? | Osobné údaje | FAQ | VOP | Zľavové portály