60 minútový vstup sauny v príjemnom a ničím nerušenom prostredí novootvoreného masážneho salónu. V malej súkromnej saune si môžete s deťmi zrelaxovať telo aj dušu a zároveň spraviť niečo aj pre svoje zdravie. Navyše s každým dieťaťom má jeden rodič automaticky vstup zdarma (druhý rodič doplatok 1 €).

Saunovanie je určené už od veku 5-6 mesiacov dieťaťa. Podľa veku a predchádzajúcich skúseností detí so saunou sa potom bude individuálne nastavovať teplota sauny.

Kedy s deťmi prvýkrát do sauny?

Názory na to, kedy začať so saunovaním detí sa rôznia. V severných európskych krajinách ako Fínsko či Švédsko sa deti k saunovaniu dostanú určite od najútlejšieho veku. V našich zemepisných šírkach to skôr závisí od postoja rodičov a ich vzťahu k saunovaniu.

Pediatri vravia, že minimálny vek pre saunovanie je polročné dieťa, avšak optimum je dvoj- až trojročné dieťa. Veľa závisí teda od dieťaťa, každé je iné. Dieťa mladšie ako tri mesiace ale ešte nezvláda reguláciu telesnej teploty a ani sa nevie tak potiť. 

Zásady detského saunovania

Deti by mali mať zo saunovania radosť a nie strach, preto treba so saunovaním začať len veľmi pozvoľna, najprv možno len dve-tri minútky a postupne, ak sa to dieťaťu páči, tento interval predlžovať.

Pri prvých razoch môžete nechať aj pootvorené dvere, aby dieťa vedelo, že môže vyjsť von, ak mu tam nebude príjemne. S dieťaťom sa môžeme v saune rozprávať, hrať, čítať si knižku, pozorovať presýpacie hodiny, kresliť si na chrbát a iné. Malé deti by mali rodičovi sedieť na kolenách, zredukuje sa tak prijímanie tepla a predchádza sa prehriatiu detského organizmu. Deti ostávajú v saune vždy len v doprovode dospelej osoby.

Deti saunujeme krátko a intenzívne. Dojčatá (blahodárny vplyv na pokožku) a deti saunujeme pri nižších teplotách (cca. 35-80°C), čas v saune by mal byť od troch do desať minút. Verte pocitom dieťaťa, nenúťte ho v saune ostávať dlhšie, snažte sa o pozitívny zážitok. Všímajte si, kedy začína byť dieťa nepokojné, vrtí sa, stráca trpezlivosť a je mu dlhá chvíľa – najvyšší čas ísť zo sauny von.

Potom dieťa pomaly ochlaďte pod sprchou, voda však nesmie byť pre dieťa ľadová, aby nedostalo kŕče. Vlažná úplne postačuje. Zabaľte do osušky alebo župana, prikryte a nechajte ho ležkať. Nezabúdajme, že deti „vychladnú“ rýchlejšie. Ideálne je tento proces ešte dvakrát zopakovať, ale treba brať ohľad na to, ako to dieťatko zvláda. Do sauny nemajú ísť deti s plným bruškom, teda posledné jedlo by malo byť približne pred hodinou až dvoma a po saune je potrebné, aby sme im doplnili tekutiny.

HIMALÁJSKA SOĽNÁ TERAPIA

Himalájska soľná terapia je neoddeliteľnou súčasťou našej sauny.

Kryštalická soľ z Himalájí je, podľa našich poznatkov, najčistejšia a najdobroúčinnejšia soľ. Približne pred 250 mil. rokmi sa pod vplyvom slnečného žiarenia praoceán vyparil a v bývalých zátokách ostala čistá kryštalická soľ. Tieto soľné ostrovy sa pri vzniku Himalájí približne pred 70 mil. rokmi čiastočne dostali do útrob Zeme, kde sa pod vplyvom vysokého tlaku zlisovali.

Naša kryštalická soľ pochádza z obdobia, keď naša Zem bola ešte v prirodzenej rovnováhe, a nie je získavaná destiláciou z dnešného znečisteného mora. Himalájska kryštalická soľ sa dnes nachádza v hĺbkach Himalájí a do dnešného dňa ju ťažia ručne prirodzeným spôsobom.

Jedinečné vlastnosti kryštalickej soli z Himalájí:

  • obsahuje 84 druhov minerálnych látok a stopových prvkov
  • je úplne čistá, bez znečisťovania a bez nečistôt z okolia
  • Himalájska soľná terapia je detoxikačná liečivá metóda urýchľujúca detoxikáciu organizmu

Himalájska soľ má vysoký rozpúšťací účinok a nadýchané soľné kryštály napomáhajú očistenie dýchacích ciest. V himalájskych soľných kabínach panuje bakteriologicky veľmi čistá mikroklíma. Jej vzduch nasýtený s minerálmi a blahodarnými mikroorganizmami má pre zdravie prospešné záporné náboje. Okrem toho obsahuje pre náš organizmus dôležité chemické prvky – jód, draslík, horčík, selén – a ďalšie užitočné látky. Najdôležitejším liečebným účinkom himalájskych soľnej terapie je vplyv na sliznice dýchacích ciest, a na hladkú svalovinu priedušiek.

Účinky himalájskej soľnej terapie:

  • používaním soli vieme pomôcť nielen pri ochorení dýchacích ciest, ale napr. pri alergických ochoreniach, sennej nádche a pri zoslabnutí imunitného systému
  • zvyšuje kvalitu spánku
  • u astmatikov znižuje počet kríz
  • zvyšuje odolnosť proti záťaži

Prinášame hromadné zľavy z týchto miest

Prečo nakupovať cez zlavy.sme.sk?

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy.
Sme jednotka na trhu Od roku 2011 sme sprostredkovali viac ako 600 000 nákupov
Zákaznícka podpora Sme tu pre Vás každý pracovný deň od 9:00 do 16:00
Šetríme Váš čas Na jednom mieste ponuky zo 40 najväčších zľavových portálov
Súčasť skupiny SME Značka SME je zárukou spoľahlivého a silného partnera

Zlavy.sme.sk je najväčší agregátor zliav

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy z niekoľkých desiatok zľavových portálov, vrátane ZlavaDna.sk, Boomer.sk, Travelking.sk, ZaMenej.sk, Morezliav.sk, Cnd.sk, Zlavodom.sk a ďalších. Nemusíte tak prechádzať zľavy a akcie na jednotlivých zľavových portáloch. U nás všetky zľavy a akcie nájdete na jednom mieste, rozdelené prehľadne na Pobyty, Krása, Tovar a ďalšie kategórie, či podkategórie zliav.

Kontakty | Spolupráca | Ako to funguje? | Ochrana užívateľov | FAQ | VOP | Zľavové portály