Venovať darček, ktorý vyčarí úsmev, je hračka. Čo takto venovať úsmev samotný, ten najžiarivejší?

zubnej ambulancii DemiDent si teraz môžete vybrať hneď z viacerých stomatologických ošetrení, ktoré sa postarajú o zdravie aj krásu vášho úsmevu:

 • Dentálna hygiena so vstupnou prehliadkou a konzultáciou (profesionálne odstraňovanie povlakov a zubného kameňa, ultrazvukové čistenie zubov a i.)
 • Pieskovanie so vstupnou prehliadkou a konzultáciou (mechanické odstránenie pigmentácií zo zubov a fluoridácia)
 • Bielenie so vstupnou prehliadkou a konzultáciou (profesionálne bielenie zubov metódou Ultradent, Opalescence)

Objednajte sa on-line už teraz!

Profesionálna dentálna hygiena zahŕňa:

 • vyšetrenie stavu chrupu
 • inštruktáž a nácvik domácej hygieny detí a dospelých
 • profesionálne odstraňovanie povlakov a zubného kameňa
 • ultrazvukové čistenie zubov
 • mechanické očistenie a vyleštenie zubov
 • poradenstvo o prostriedkoch a pomôckach domácej ústnej hygieny
 • vstupná prehliadka a konzultácia so zubným lekárom

Dentálna hygiena je preventívne ošetrenie zamedzujúce vzniku zápalových ochorení ďasien a parodontitídy – krvácaniu ďasien, kývaniu a vypadávaniu zubov. Keďže vlákna, ktoré držia zub v kosti, zatiaľ nevieme nahradiť, dentálna hygiena je spôsob, ako zastaviť deštrukčný proces alebo mu úplne predísť.

Ide o účinnú liečebno-preventívnu metódu modernej stomatológie, ktorá vedie k zachovaniu vlastných zubov v ústach po celý život. Celá procedúra trvá pár desiatok minút a je bezbolestná.

Prečo si dopriať dentálnu hygienu raz za polroka?

Najnovšie medicínske poznatky dokazujú, že zlý stav ústnej dutiny súvisí s vážnymi zdravotnými problémami, ako sú mozgové príhody, zápaly kĺbov, srdcovo-cievne príhody, poruchy tráviaceho traktu, cukrovka a pod. Čistotou ústnej dutiny teda výrazne ovplyvňujete vaše celkové zdravie a imunitu.

Čisté zuby sú základnou prevenciou pred možnými zdravotnými komplikáciami. Vieme, že aj pri najlepšej snahe a pri dodržiavaní všetkých pravidiel nie je vždy domáce čistenie zubov úplne dokonalé. Preto odporúčame, aby ste si ich aspoň raz za 6 mesiacov nechali odborne očistiť. V zubnej ambulancii DemiDent sa vám o ne postará skúsená dentálna hygienička.

Profesionálne pieskovanie zubov zahŕňa:

 • mechanické odstránenie pigmentácií zo zubov (airflow pieskovanie)
 • ošetrenie fluoridovými preparátmi (fluoridácia)
 • vstupná prehliadka a konzultácia so zubným lekárom

Na pieskovanie sa používajú čistiace perličky pre bezpečné odstránenie povlakov a bez škrabancov na povrchu zuba.

Airflow pieskovanie
Airflow je novinkou v oblasti preventívnej stomatologickej starostlivosti. Je jednou z možností, ako získať úsmev bez zažltnutých zubov od fajčenia, kávy a iných pigmentujúcich látok.

Viac o pieskovaní zubov TU.

Pieskovanie zubov je metóda mechanického odstránenia pigmentácií zo zubov pomocou prášku tryskajúceho v prúde vody a vzduchu. Jemný prášok (bikarbonát sodný) vďaka silnému prúdu vody a vzduchu zo špeciálneho prístroja vyvinutého len na túto metódu jemne, ale dôkladne obrusuje odolné pigmenty z povrchu skloviny. Prášok je špeciálne upravený do mikroguličiek, ktoré odstraňujú nečistoty zo skloviny, ale nepoškodzujú ju. Navyše sa vyčistia aj tie časti zubov, ktoré nie sú bežným spôsobom dostupné ako medzizubné priestory.

Fluoridácia
Ošetrenie fluoridovými preparátmi zaručí komplexnú ochranu zubov. Presnosť tohto systému je vysoko vyvinutá tak, aby sa dala očakávať švajčiarska kvalita. Fluoridácia je tiež vhodná na prípravu zubu pred protetickou prácou, čeľustno-ortopedickou liečbou, pred liečbou fluoridmi, ošetrením zubného kazu, zapálenej oblasti a pre prístup pre lepšiu diagnostiku.

Viac o fluoridácii TU.

Cieľom fluoridácie je dodať do povrchových vrstiev skloviny dostatočné množstvo fluoridov a zvýšiť tak odolnosť zubov voči kyselinám, ktoré sú vytvárané baktériami zubného povlaku. Ďalšími pozitívnymi účinkami fluoridov je spomalenie metabolizmu a množenie týchto baktérií.

Koncentrácia fluoridov v sklovine sa časom znižuje, preto je potrebné ich prísun pravidelne opakovať. Fluoridácia je vhodná najmä pre osoby s vyššou kazivosťou chrupu, ďalej pre pacientov s fixnými alebo snímateľnými strojčekmi alebo zubnými náhradami, vďaka ktorým vznikajú v dutine ústnej nové plochy pre tvorbu zubného povlaku. Ďalej je miestna aplikácia fluoridov odporúčaná osobám fyzicky alebo mentálne hendikepovaným. Pamätajme si, že tá najväčšia vrstva fluoridov či zubnej pasty nič nezmôže, ak sú zuby trvale poškodzované zubným povlakom.

Profesionálne bielenie zubov metódou Ultradent, Opalescence zahŕňa:

 • vstupná prehliadka a konzultácia so zubným lekárom
 • bielenie zubov metódou systémom WhiteSmile
 • bielenie prebieha certifikovaným materiálom a certifikovanou UV bieliacou lampou
 • je neškodné a bezpečné, pretože po každom bielení sa aplikuje fluorid, ktorý spätne regeneruje a opravuje sklovinu po bielení

Výhody:

 • rýchle a výhodné
 • dlhotrvácne
 • so zníženou citlivosťou
 • klinicky testované ako bezpečné a efektívne
 • vykonávané stomatológom
 • vybielenie až o 9 farebných odtieňov

Vybielenie by malo vydržať od 1 do 5 rokov, v závislosti od zvyklostí pacienta, ako je fajčenie a pitie kávy či čaju. Pri bežnom čistení zubov trikrát denne by výsledok mal vydržať niekoľko rokov.

Nasledujúcich 48 hodín sa pacient musí vyvarovať požívaniu niektorých pochutín, resp. jedál (káva, čaj, kola, víno). Výmena starých kompozitných výplní (bielych plomb) sa môže uskutočniť najskôr po 3 týždňoch od ukončenia bielenia.

Viac o bielení zubov TU.

Viaceré štúdie v posledných 5 rokoch dokázali, že bielenie je bezpečné a vysoko efektívne. Niektorí pacienti môžu pociťovať mierne podráždenie ďasien alebo citlivosť zubov, ktoré odoznejú krátko po ukončení bielenia.

Nikto nemôže s určitosťou predpovedať, o koľko svetlejšie vaše zuby v skutočnosti budú. Každý prípad je osobitý. Účinok závisí od typu škvŕn a spolupráce pacienta.

Najväčší nepriatelia bieloskvúcich zubov: sójová omáčka, špenát, cvikla, káva, cigarety, zelený a čierny čaj, červené víno, čučoriedkový kompót, marmelády, bylinné tinktúry z liečivých rastlín.

Zubná ambulancia DemiDent
Cieľom profesionálov v DemiDent je dlhodobé poskytovanie kvalitných služieb v príjemnom prostredí za rozumné ceny a tiež uspokojenie požiadaviek aj najnáročnejších pacientov, o čom svedčí možnosť ošetrenia aj cez víkend. Spokojnosť a komfort pacientov pri ošetreniach sú najvyššou prioritou.

Prinášame hromadné zľavy z týchto miest

Prečo nakupovať cez zlavy.sme.sk?

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy.
Sme jednotka na trhu Od roku 2011 sme sprostredkovali viac ako 600 000 nákupov
Zákaznícka podpora Sme tu pre Vás každý pracovný deň od 9:00 do 16:00
Šetríme Váš čas Na jednom mieste ponuky zo 40 najväčších zľavových portálov
Súčasť skupiny SME Značka SME je zárukou spoľahlivého a silného partnera

Zlavy.sme.sk je najväčší agregátor zliav

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy z niekoľkých desiatok zľavových portálov, vrátane ZlavaDna.sk, Boomer.sk, Travelking.sk, ZaMenej.sk, Morezliav.sk, Cnd.sk, Zlavodom.sk a ďalších. Nemusíte tak prechádzať zľavy a akcie na jednotlivých zľavových portáloch. U nás všetky zľavy a akcie nájdete na jednom mieste, rozdelené prehľadne na Pobyty, Krása, Tovar a ďalšie kategórie, či podkategórie zliav.

Kontakty | Spolupráca | Ako to funguje? | Ochrana užívateľov | FAQ | VOP | Zľavové portály