Hipster, nehipster, okuliare sú viac otravné než cool. Mnohí ľudia, ktorí sú odkázaní na okuliare alebo šošovky, priznávajú, že život bez zrakových pomôcok je praktickejší a pohodlnejší. Tak zahoďte škuľky a skorigujte svoj zrak bezbolestne a rýchlo v očnom centre GAMA LASER.

Váš kupón zahŕňa:

 • operáciu oboch očí excimerovým laserom metódou LASEK
 • predoperačné vyšetrenie očí v očnom centre GAMA LASER
 • kompletnú pooperačnú starostlivosť, ktorá zahŕňa 4 kontroly

V prípade, že vstupné vyšetrenie preukáže nevhodnosť operácie, vrátime vám peniaze v plnej výške.

Laserová operácia špičkovým prístrojom MEL 80
Metóda LASEK je všeobecne považovaná ze jednu z najkvalitnejších a najspoľahlivejších metód korekcie zraku. Korekcia oka sa vykonáva prístrojom EXCIMER LASER MEL 80 CRS, ktorý odstraňuje dioptrické chyby, ako je krátkozrakosť, ďalekozrakosť a astigmatizmus. MEL 80 je nová generácia excimer lasera, ktorý v sebe kombinuje dlhoročné skúsenosti, novátorské myšlienky a znalosti firmy Carl Zeiss. Výsledkom je systém patriaci k absolútnej špičke medzi excimerovými lasermi.

Metóda LASEK
Metóda LASEK je jednou z najkvalitnejších a najspoľahlivejších metód korekcie zraku. Pôsobením alkoholového roztoku sa oddelí povrchová vrstva rohovky – epitel, ktorý sa odstráni. Na obnaženú časť rohovky pôsobia laserové lúče zodpovedajúce veľkosti refrakčnej chyby. Po ošetrení rohovky laserom sa na oko priloží kontaktná šošovka. Chýbajúca povrchová vrstva rohovky – epitel – sa obnoví (dorastie) do 24–48 hodín.

Priebeh zákroku
Ide o bezbolestný ambulantný výkon. Prebieha v lokálnej anestéze a trvá niekoľko minút. Na celú procedúru, ktorá zahŕňa prípravu, výkon, pooperačné ošetrenie a poučenie je vhodné si vyhradiť 1 až 2 hodiny.

Viac o laserovej operácii tu

Operácia je vedená ambulantne v sterilných podmienkach. Počas operácie leží pacient na operačnom lôžku. Dostane očné kvapky s lokálnym anestetikom, ktoré zaručujú bezbolestný priebeh. Operatér nasadí do oka rozvierač (držiak viečok), ktorý zabraňuje zatváraniu viečok. Počas operácie sa pacient pozerá na zelené blikajúce svetlo, ktoré fixuje pohľadom. Počas laserovania sa rozsvieti namiesto zeleného svetla červené svetlo, ktoré pacient pohľadom. Laser disponuje špeciálnym zariadením (tzv. eyetracker), ktorý sleduje pohyb oka. Pri väčšom pohybe oka sa laser automaticky zastaví, takže nemôže dôjsť k nesprávnemu ošetreniu.

Na konci operácie sa ošetrená rohovka prekryje ochrannou kontaktnou šošovkou na dobu 3-4 dni. Po zákroku je potrebné počítať so zvýšením slzením a bolestivosťou očí, ktoré sa však v nasledujúcich dňoch stratia. K bežnej pracovnej činnosti sa môžete vrátiť cca na 5. až 6. deň po zákroku.

Cieľom operácie je významné zmenšenie alebo odstránenie refrakčnej chyby. Cieľom nie je a ani nemôže byť absolútna nezávislosť od optických pomôcok (okuliare, kontaktné šošovky) počas celého života – nikto nemôže dať 100% garanciu nezávislosti od optických pomôcok. Viac ako 95 % ošetrených pacientov však zostáva po operácii bez používania optických pomôcok.

Predoperačné vyšetrenie
Pred operáciou absolvujete predoperačné vyšetrenie, ktoré preukáže, či môžete podstúpiť zákrok. V prípade, že vstupné vyšetrenie preukáže nevhodnosť operácie, bude klientovi vrátená plná suma za kupón. Predoperačné vyšetrenie je zahrnuté už v cene kupónu.

Vhodný kandidát na operáciu by mal spĺňať tieto požiadavky:

 • minimálny vek 18 rokov
 • stabilná dioptrická chyba preukázaná min. 1 rok
 • žiadna vážna infekcia alebo úraz oka za posledný rok
 • žiadne herpetické ochorenie rohovky
 • žiadne autoimunitné ochorenie, ako je napr. Sjogrenov syndróm, Lupus a iné
 • bez syndrómu suchého oka a jaziev na rohovke
 • bežné anatomické pomery okolia oka a očnice
 • ženy nesmú byť tehotné a nemali by v čase operácie dojčiť
 • operácia nie je vhodná pri dioptriách do blízka a na čítanie

Očné centrum GAMA LASER je neštátne zdravotnícke zariadenie pracujúce od roku 1995 ako všeobecná ambulancia a aplikačné stredisko kontaktných šošoviek. Obohatilo svoje služby o laserové operácie očí excimerom na odstraňovanie dioptrických chýb očí.

MUDr. Marta Gabrielová je vedúca odborná očná lekárka pracoviska GAMA LASER s viac ako 18-ročnou praxou. Je členkou sekcie pre refrakčnú chirurgiu oka. Absolvovala pracovný pobyt v Sydney, odborné školenie v Londýne, Prahe a Ostrave.

Prinášame hromadné zľavy z týchto miest

Prečo nakupovať cez zlavy.sme.sk?

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy.
Sme jednotka na trhu Od roku 2011 sme sprostredkovali viac ako 600 000 nákupov
Zákaznícka podpora Sme tu pre Vás každý pracovný deň od 9:00 do 16:00
Šetríme Váš čas Na jednom mieste ponuky zo 40 najväčších zľavových portálov
Súčasť skupiny SME Značka SME je zárukou spoľahlivého a silného partnera

Zlavy.sme.sk je najväčší agregátor zliav

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy z niekoľkých desiatok zľavových portálov, vrátane ZlavaDna.sk, Boomer.sk, Travelking.sk, ZaMenej.sk, Morezliav.sk, Cnd.sk, Zlavodom.sk a ďalších. Nemusíte tak prechádzať zľavy a akcie na jednotlivých zľavových portáloch. U nás všetky zľavy a akcie nájdete na jednom mieste, rozdelené prehľadne na Pobyty, Krása, Tovar a ďalšie kategórie, či podkategórie zliav.

Kontakty | Spolupráca | Ako to funguje? | Ochrana užívateľov | FAQ | VOP | Zľavové portály