Nie je potrebné vysvetľovať zázraky, ak máte vlastnú záhradku a vidíte ich rásť.

Vychutnávajte si objatie svojho malého záhradného sveta pohodlne a štýlovo so záhradným nábytkom z kvalitného dreva. Nábytkom môžete zútulniť terasu, trávnik a krásne sa vám zmestí aj na balkón.

Vyberte si z variantov:

Variant 1: Balkónový set LUC agát obsahuje:

  • 2 x skladacie stoličky
  • 1 x štvorcový stôl (70x70 cm)

Variant 2: Záhradná zostava LUAN agát obsahuje:

  • 4 x stoličky
  • 1 x štvorcový stôl (100x100x75 cm)

Variant 3: Polohovacie lehátko Eukalyptus s odkladacím stolčekom obsahuje:

  • 1 x polohovacie lehátko so stolčekom

Variant 4: Polohovacie lehátko TEAK s odkladacím stolčekom

  • 1 x polohovacie lehátko so stolčekom

Záhradný nábytok je vyrobený iba z kvalitných drevín a ak sa o svoje nové stoličky, stolíky a stolčeky budete príkladne starať, odmenia sa vám dlhou životnosťou. Tak čo, máte už víťaza? Ak nie, možno vám pomôže charakteristika použitého dreva v jednotlivých kusoch nábytku.

Agátové drevo

Agát je najpevnejšie a najstabilnejšia drevina rastúca v našich geografických podmienkach. Preto je najvhodnejší na vonkajšie použitie. Z agátového dreva v našich končinách sa vyrába všetko, čo je potrebné aby malo dlhú životnosť v exterieri. Drevo agátu je ako jedno z mála odolné voči drevokazným hubám a hmyzovým škodcom. Z agátového dreva sa vyrába skoro všetko, čo je potrebné aby malo dlhú životnosť. 

Viac o agátovom dreve sa dočítate TU.

Je to kruhovito-pórovitá drevina. Obsahuje rôzne živice, tanín, farbivá, minerálne soli a iné. Cievy jarného dreva bývajú zatylované. Tieto tyly a značné množstvo robinitínu a dihydrobitínu zvyšujú jeho trvanlivosť. Keď je drevo agátu nechránené a neimpregnované vydrží v priemere 40 rokov, pod strechou vydrží priemerne 100 rokov, pod vodou 300 rokov a vždy suché 500 rokov. Má veľmi dobré technické a biologické vlastnosti pre jeho použitie v exteriéri aj interiéri.

Eukalyptové drevo

Záhradný nábytok z eukalyptu má vysokú hustotu a je veľmi tvrdý a pokiaľ sa oň budete starať, tak vám vydrží veľmi dlho. Napriek tomu, že je nábytok vyrobený tak aby bol vhodný pre používanie v stredoeurópskych podmienkach je potrebné aby sa to drevo v našich podmienkach aklimatizovalo. Zároveň, je potrebné aby sa robila pravidelná údržba. 

Viac o eukalyptovom dreve sa dočítate TU.

Eukalyptus je drevina, ktorá pochádza z Austrálie. Patrí do nej okolo 700 tropických až subtropických stromov, ktoré dosahujú výšky až 90 metrov a tým sa radia medzi najväčšie stromy na Zemi. Eukalyptus sa taktiež aj ako ostatné dreviny rozšíril rýchlo do Európy, kde sa vysadzuje aj napríklad pre výrobu papiera. Stromy sa pre ich rýchly rast a veľkej potrebe vody vysádzajú do močiarovitých oblastí, ktoré vysušujú a tým bránia šíreniu komárov. Eukalyptus je taktiež veľmi známi aj na svoj priaznivý vplyv na dýchacie ústrojenstvo.

Teakové drevo

Záhradný nábytok, ktorý je vyrobený z teakového dreva získal po celom svete veľkú popularitu a stal sa svetovým trendom. Teak sa stal obľúbený hlavne svojimi vlastnosťami, ktorými sú tvrdosť, odolnosť proti škodcom a parazitom, tvarová stálosť a hlavne dlhá životnosť. Za všetky tieto vlastnosti môže veľký obsah prírodných olejov, ktoré robia nábytok z taekového dreva výnimočným.

Teakový záhradný nábytok je veľmi odolný okrem dažďa a slnečného žiarenia aj proti snehu. Patrí medzi materiál, ktorý je najmenej náročný na údržbu. Typickou farbou teakového dreva je medovo zlatá až hnedá. Aby sme na nábytku uchovali teplé farby je nutné ho ošetriť minimálne raz ročne. 

Viac o teakovom dreve sa dočítate TU

Pre svoje neobyčajné vlastnosti, patrí teakové drevo medzi najcennejšie dreviny na svete. Vďaka vysokému obsahu prírodných olejov je teakové drevo veľmi odolné proti škodcom a parazitom, tvarovo stále a má dlhú životnosť. Taktiež je odolné aj proti poveternostným vplyvom a nevadí mu ani slnečné žiarenie, dážď ba dokonca ani sneh. Popri výrobe nábytku do exteriéru a interiéru sa využíva aj na stavbu konštrukcií domov a aj výrobu lodí. Vďaka vysokej odolnosti proti vysokému zaťaženiu je vhodné aj pre vybavenie verejných priestorov.

Teakové drevo sa pestuje na teakových plantážach, ktoré vznikli na indonézkom ostrove Jáva. Drevo z týchto oblastí patrí medzi najkvalitnejšie a je pod dozorom medzinárodnej organizácie F.S.C ( Forest Stewardship Council ). Teakové stromy dorastajú do 40 metrovej výšky a obvod stromu je okolo 3 metrov. Najkvalitnejšie drevo je zo starších stromov od 60 do 90 rokov.

Dodanie záhradného nábytku nie je v cene, treba si zakúpiť voucher na dopravu podľa zakúpenej zostavy. Tovar je prepravovaný prostredníctvom expresnej dopravy Top Trans.

Prinášame hromadné zľavy z týchto miest

Prečo nakupovať cez zlavy.sme.sk?

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy.
Sme jednotka na trhu Od roku 2011 sme sprostredkovali viac ako 600 000 nákupov
Zákaznícka podpora Sme tu pre Vás každý pracovný deň od 9:00 do 16:00
Šetríme Váš čas Na jednom mieste ponuky zo 40 najväčších zľavových portálov
Súčasť skupiny SME Značka SME je zárukou spoľahlivého a silného partnera

Zlavy.sme.sk je najväčší agregátor zliav

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy z niekoľkých desiatok zľavových portálov, vrátane ZlavaDna.sk, Boomer.sk, Travelking.sk, ZaMenej.sk, Morezliav.sk, Cnd.sk, Zlavodom.sk a ďalších. Nemusíte tak prechádzať zľavy a akcie na jednotlivých zľavových portáloch. U nás všetky zľavy a akcie nájdete na jednom mieste, rozdelené prehľadne na Pobyty, Krása, Tovar a ďalšie kategórie, či podkategórie zliav.

Kontakty | Spolupráca | Ako to funguje? | Osobné údaje | FAQ | VOP | Zľavové portály