Dornova metóda 

Dornova metóda je jemná manuálna terapia, ktorou sa upravuje statika človeka od základov a je vhodná aj pre deti. Tak, ako sa nedá stavať dom od strechy, tak ani napravenie len určitej časti chrbtice nie je dostatočné bez upravenia celkovej statiky tela. Z tohoto dôvodu sa pri Dornovej metóde postupuje nasledovne:

 • napravenie dĺžky končatín - zahŕňa napravenie členkov, kolien a bedier (v prípade potreby napravenie malých prstových kĺbov na nohách)
 • napravenie sklonu panvy - v prípade, ak sú panvové kosti v porovnaní s krížovou kosťou vytočené dopredu/dozadu, dohora/dodola
 • napravenie chrbtice - drieková (lumbálna), hrudníková (thorakálna), krčná (cervikálna) - ktoré zahŕňa aj napravenie skoliózy, guľatého chrbta, nedostatočnej lordózy, nedostatočnej kyfózy
 • na záver v prípade potreby napravenie lopatky, kľúčnej kosti, ramenného, lakťového a zápästného kĺbu, alebo aj malých prstových kĺbov na rukách

Stavce aj kĺby sa vplyvom tejto metódy vracajú na svoje pôvodné miesto. Dornova metóda je veľmi účinná pri všetkých bolestiach týkajúcich sa nesprávneho umiestnenia stavcov a kĺbov (ako napríklad pri bolestiach v oblasti krčnej chrbtice a panvy/krížov, ktoré sú typické pre sedavé zamestnanie). Touto metódou je možné odstrániť aj tzv. "hormonálny hrb", alebo "vdovský hrb", ktorý vzniká v oblasti 7. krčného stavca a po jeho napravení sa tento "hrb" prirodzene vstrebe do organizmu.

Dornova metóda je postupom, ktorým sa odstraňuje príčina problémov a nie len ich príznaky. Avšak základným predpokladom úspechu Dornovej metódy je aktívna spolupráca klienta.

Mnohé ťažkosti sa odstránia už behom prvej terapie. Niekedy ale niektoré príčiny už stihli nadobudnúť chronický charakter, ktorý sa budoval počas mnohých rokov. Avšak s aktívnou spoluprácou klienta a trpezlivosťou sa dajú odstrániť aj takéto dlhodobé problémy.

Rozdielna dĺžka nôh sa vyskytuje príliš často, ale v 98% prípadov je možné tento rozdiel napraviť. Len v 2% prípadov sa jedná o anatomickú príčinu rozdielnej dĺžky nôh, ako napríklad nesprávne zrastené kosti po úraze, rôzne nehody, alebo veľmi zriedkavé predpôrodné infekcie. Vďaka napraveniu rozdielnej dĺžky nôh a s pomocou jednoduchého cvičenia a trochou sebadisciplíny sa môžete natrvalo zbaviť príčin mnohých problémov s chrbticou a bedrami.

Rozdielna dĺžka nôh spôsobuje:

 • nestabilitu v členkovom kĺbe a tak aj chybné zaťaženie pri chôdzi
 • výrastok na pätovej kosti
 • neistotu pri chôdzi
 • vznik kŕčových žíl, nakoľko je žilová pumpa nedostatočne zásobená
 • opuchy
 • deformácie a problémy so stavcami chrbtice, ako sú skolióza a pod
 • poruchy koncentrácie a zhoršenie hyperaktivity, nakoľko sú nedostatočne zásobené hemisféry
 • závrate a bolesti hlavy

Hneď po ošetrení je možné cítiť úľavu od bolesti a napätia a Dornov terapeut vám pripraví špeciálne cvičenia, ktoré vám pomôžu upevniť správnu polohu stavcov, dĺžku nôh a vyváženosť celého tela.

Breussova masáž

Jedná sa o energetickú masáž, ktorá sa stala ideálnym doplnkom Dornovej metódy. Táto masáž regeneruje medzistavcové platničky, čím rieši široké spektrum zdravotných ťažkostí a mimo iné vedie k odbúravaniu hlboko uložených psychických problémov.

Breussovou masážou chrbtice sa stavce odďaľujú od seba, aby platnička mala dostatok miesta. Automatickým ošetrením akupresúrnych bodov – predovšetkým na meridiáne močového mechúra – sa môžu uvolniť blokády a psychické napätie, a tak sa zosilní účinok masáže. Pri masáži sa používa ľubovníkový (trezalkový) olej, pomocou ktorého sa dokážu platničky regenerovať a znovu nabiť energiou. Tým sa dosiahne nabobtnanie medzistavcových platničiek a dochádza k uvoľneniu nervov, ktoré z oblasti chrbtice vychádzajú do celého tela. Po jemnej masáži sa prikladá na chrbticu nesajúci papier a postupným prikladaním rúk dochádza k magnetizovaniu. Toto umožní, že ľubovníkový olej preniká hlbšie do chrbtice.

Prinášame hromadné zľavy z týchto miest

Prečo nakupovať cez zlavy.sme.sk?

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy.
Sme jednotka na trhu Od roku 2011 sme sprostredkovali viac ako 600 000 nákupov
Zákaznícka podpora Sme tu pre Vás každý pracovný deň od 9:00 do 16:00
Šetríme Váš čas Na jednom mieste ponuky zo 40 najväčších zľavových portálov
Súčasť skupiny SME Značka SME je zárukou spoľahlivého a silného partnera

Zlavy.sme.sk je najväčší agregátor zliav

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy z niekoľkých desiatok zľavových portálov, vrátane ZlavaDna.sk, Boomer.sk, Travelking.sk, ZaMenej.sk, Morezliav.sk, Cnd.sk, Zlavodom.sk a ďalších. Nemusíte tak prechádzať zľavy a akcie na jednotlivých zľavových portáloch. U nás všetky zľavy a akcie nájdete na jednom mieste, rozdelené prehľadne na Pobyty, Krása, Tovar a ďalšie kategórie, či podkategórie zliav.

Kontakty | Spolupráca | Ako to funguje? | Ochrana užívateľov | FAQ | VOP | Zľavové portály