V dnešnej zľave vám ponúkame relax na počkanie. Vyberte si z variantov:

  • 30 minútová klasická masáž chrbta
  • Bankovanie 30 - 40 minút

Klasická masáž je vynikajúci prostriedok na odstránenie bolesti, navodenie dobrej nálady, pohody a zotavenie svalstva. Osviežuje telo i myseľ. Vďaka nej si nielen odpočiniete, ale aj nadobudnete energiu, vďaka ktorej dosiahnete behom dňa lepšie fyzické a psychické výsledky.

Hlavným účinkom klasickej masáže je uvoľnenie napätého svalstva. Pravidelným masírovaním tela a najviac namáhaných partií, je možné predchádzať vážnym zdravotným problémom, ktoré spôsobuje zanedbanie potreby vlastného pohybového aparátu.

Mechanickým pôsobením na kožu, podkožie a svalstvo nám ide o odstraňovanie svalových spazmov, hlavne v oblasti krčnej chrbtice.

Bankovanie

Bankovanie je známe už od stredoveku. Tradičná čínska metóda využíva akupunktúrne dráhy spojené s konkrétnymi vnútornými orgánmi. Táto forma liečby je podobná klasickej akupunktúre. Namiesto ihiel však masér alebo lekár používa špeciálne banky. Najčastejšie ide o sklené, plastové alebo bambusové, železné či keramické nádoby. Sklené však majú tú výhodu, že masér cez ne vidí pôsobenie na pokožke.

Používanie baniek má účinky všeobecné (prečistenie krvi, zlepšenie krvného a lymfatického obehu, regulácia funkcie autonómneho nervového systému, stimulácia vnútorných orgánov, zlepšenie činnosti potných a mazových žliaz atď.) a účinky miestne (odstránenie bolesti, uvoľnenie stuhnutého svalstva, odstránenie spazmov v okolí kĺbov a pod.).

Priložením banky na telo vzniká podtlak, koža sa vtiahne mierne do banky a miesto priloženia sa prekrví. Ťah kože môže spôsobiť popraskanie kapilár a vytvorí sa krvný výron, čo však nie je na škodu klientovi, pretože práve táto reakcia poukazuje na problematickú oblasť. Tento krvný výron však po pár dňoch zanikne.

V mieste  priloženia bánk sa zvýši prekrvenie tkaniva, a tým dochádza k lepšiemu okysličeniu a obnove nervového systému (napr. ak miesto predtým mravenčilo alebo vykazovalo iné poruchy nervových dráh). Následne sa opakovane prikladajú banky po celej ploche chrbáta.

Bankovaním sa uvoľňujú spazmy (sťahy svalov), vyplavujú sa myogelózy (tekutiny v svaloch, ktoré spôsobujú bolestivosť) a toxíny cez lymfatický systém. Dochádza k dráždeniu nervových dráh, a tým aj k úľave od bolesti.

Kontraindikácie:

Hemofília (krvácavosť), krehké cievy, leukémia a nádory, infekčné ochorenia, tehotenstvo, horúčkovité stavy.

Prinášame hromadné zľavy z týchto miest

Prečo nakupovať cez zlavy.sme.sk?

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy.
Sme jednotka na trhu Od roku 2011 sme sprostredkovali viac ako 600 000 nákupov
Zákaznícka podpora Sme tu pre Vás každý pracovný deň od 9:00 do 16:00
Šetríme Váš čas Na jednom mieste ponuky zo 40 najväčších zľavových portálov
Súčasť skupiny SME Značka SME je zárukou spoľahlivého a silného partnera

Zlavy.sme.sk je najväčší agregátor zliav

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy z niekoľkých desiatok zľavových portálov, vrátane ZlavaDna.sk, Boomer.sk, Travelking.sk, ZaMenej.sk, Morezliav.sk, Cnd.sk, Zlavodom.sk a ďalších. Nemusíte tak prechádzať zľavy a akcie na jednotlivých zľavových portáloch. U nás všetky zľavy a akcie nájdete na jednom mieste, rozdelené prehľadne na Pobyty, Krása, Tovar a ďalšie kategórie, či podkategórie zliav.

Kontakty | Spolupráca | Ako to funguje? | Ochrana užívateľov | FAQ | VOP | Zľavové portály