Prírodná kamenná soľ, ktorá je základnou zložkou kúpeľa, vznikla pred mnohými rokmi usadením na morskom dne. Jej zloženie je takmer zhodné s morskou soľou. Táto soľ je vhodná predovšetkým pre celotelový kúpeľ. Liečebné účinky cannabis-konope sú ľudstvu známe už po tisícročia. Produkty firmy Botanico obsahujú konopný extrakt, ktorý je prírodným výťažkom z konope. Vzhľadom k tomu, že každá rastlina obsahuje viac než 90% vody-je aj väčšina účinných látok v nej obsiahnutých rozpustných väčšinou vo vode.

Do konopného oleja sa však dostávajú iba látky rozpustné v tukoch-predovšetkým mastné kyseliny a niektoré vitamíny, ale do konopného extraktu, ktorý je používaný pri výrobe produktov firmy Botanico sa extrahujú všetky účinné látky v konope obsiahnuté, teda aj tie ktoré sú rozpustné vo vode. To je dôvod prečo je používaný extrakt konope a nie olej. Olej nie je samozrejme zlý, ale ponúka iba zlomok účinných látok z konope. Konopný výťažok obsahuje látky čisto prírodného charakteru, ktoré majú silne regeneračnú aktivitu. Bunky čistí, vyživuje, energeticky zásobuje, dokonale upravuje ich hospodárenie s vodou, napomáha odstraňovaniu odumretých buniek a urýchľuje zdravé bunkové delenie.

Konope vzhľadom k svojim stimulačným schopnostiam, antibakteriálnym vlastnostiam a regeneračnej sile je nenahraditeľné najmä pri prevencii proti kožným chorobám a v prípade poškodenia dokáže podporiť ich prirodzenú regeneráciu. Prirodzené protizápalové a antimikrobiálne účinky kombinovanej s výživnými prvkami podporujú rast buniek a tým aj následnú prirodzenú regeneráciu. Všetky tieto jedinečné vlastnosti priamo predurčujú konope k starostlivosti a liečbe pokožky človeka a zaujímajú významné miesto v modernej medicíne a kozmetike, kde sa veľmi úspešne používajú pri liečbe lupienky, atopických ekzémov, rôznych kožných infekcií, ale aj k výraznej regenerácii, výžive, hydratácii, či ku každodennej starostlivosť o pokožku. Pre svoje jedinečné zloženie sa z konopných extraktov pripravujú preparáty i pre citlivú pokožku detí od dojčenského veku. Hydroterapia je používaná od nepamäti.

Počas teplého kúpeľa sa rozťahujú póry pokožky a látky liečivých rastlín prenikajú do organizmu, kúpeľová soľ toto významne podporuje. Silice sú prírodné výťažky z rastlín, získavané väčšinou destiláciou v pare, koncentrované silice môžu dráždiť, v soli sú však vo vhodnej koncentrácii a vhodne sa môžu vstrebávať pokožkou-čo podporuje soľ tým, že uľahčuje uvoľnenie pórov. Silice a soľ pôsobia liečivo na pokožku samotnú. Silica potom po vstrebaní môže priaznivo ovplyvňovať celý organizmus. Dobrá funkcia pokožky má vplyv na krvný obeh a krvný obeh následne ovplyvňuje funkciu všetkých orgánov v tele. Kúpeľ by mal byť súčasťou relaxácie.

Prinášame hromadné zľavy z týchto miest

Prečo nakupovať cez zlavy.sme.sk?

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy.
Sme jednotka na trhu Od roku 2011 sme sprostredkovali viac ako 600 000 nákupov
Zákaznícka podpora Sme tu pre Vás každý pracovný deň od 9:00 do 16:00
Šetríme Váš čas Na jednom mieste ponuky zo 40 najväčších zľavových portálov
Súčasť skupiny SME Značka SME je zárukou spoľahlivého a silného partnera

Zlavy.sme.sk je najväčší agregátor zliav

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy z niekoľkých desiatok zľavových portálov, vrátane ZlavaDna.sk, Boomer.sk, Travelking.sk, ZaMenej.sk, Morezliav.sk, Cnd.sk, Zlavodom.sk a ďalších. Nemusíte tak prechádzať zľavy a akcie na jednotlivých zľavových portáloch. U nás všetky zľavy a akcie nájdete na jednom mieste, rozdelené prehľadne na Pobyty, Krása, Tovar a ďalšie kategórie, či podkategórie zliav.

Kontakty | Spolupráca | Ako to funguje? | Osobné údaje | FAQ | VOP | Zľavové portály