Čo vidieť a robiť v Bratislave?

Zľavy · Čo vidieť a robiť v Bratislave?

Čo vidieť a robiť v Bratislave?

Výhľady z Bratislavského hradu či vyhliadky na Moste SNP, plavba po Dunaji a návrat do minulosti na Devíne, známe budovy Slovenského rozhlasu či Národného divadla - naše hlavné mesto je ideálny mix modernej architektúry s historickými pamiatkami.


(zdroj: pixbay.com)

Spoznajte Bratislavu pešo

Historické centrum Bratislavy je turistami obľúbené pre jeho kompaktné rozmery. Všetky dôležité pamiatky sú koncentrované na malej ploche. Začnite Hlavným námestím, uprostred ktorého sa nachádza Rolandova fontána. Len pár metrov od nej je populárny Schone Nazi, ktorý zdobí fotky ľudí z celého sveta. Na protiľahlej strane námestia je budova Starej radnice, ktorá svoju funkciu plnila od roku 1434.

Vedľa Hlavného námestia je pokojnejšie Františkánske námestie, ktoré dostalo názov od jedného z najstarších bratislavských kostolov - Františkánskeho kostola. Z Hlavného námestia sa úzkou uličkou dostanete k Primaciálnemu námestiu, ktoré je sídlo Primaciálneho paláca, ktorý pochádza z roku 1778 a dnes je sídlom bratislavského primátora.

Jedným z najfotografovanejších objektov Bratislavy je Čumil. Je ťažké ho prehliadnuť, vždy je totiž obkolesený hlúčikom ľudí, ktorí sa s ním chcú odfotiť. Od Čumila je to kúsok k Hviezdoslavovmu námestiu. Jeho dominantou je historická budova Slovenského národného divadla. Po postavení novej budovy v blízkosti Dunaja slúži na reprezentačné účely a hrá sa tu minimum predstavení. Budova bola otvorená už v roku 1886, jej interiér je luxusne dekorovaný a v súčasnosti patrí medzi chránené pamiatky. O niekoľko ulíc ďalej sa nachádza známy Modrý kostolík.


(zdroj: pixbay.com)

V historickom centre určite neobídete 51 metrov vysokú Michalskú bránu, vo vnútri ktorej sa nachádza Múzeum zbraní. Pod Michalskou bránou je slávny kompas, kde turisti z celého sveta hľadajú vzdialenosti do svojích domovských krajín. Neďaleko Michalskej brány je mohutný goticko-renesančný Kostol a kláštor klarisiek.

Za umením sa vyberte do Galérie mesta Bratislavy v Mirbachovom paláci a Pálffyho paláci. Okrem stálych expozícii sú tu pravidelne organizované výstavy aktuálneho výtvarného umenia zo Slovenska i zo sveta. Zaujímavou stálou expozíciou Pálffyho paláca patrí inštalácia z vytvárajúca ilúziu nekonečného priestoru vytvorená z 15 000 kníh v kombinácii so zrkadlami, pri ktorej sa niekomu aj zakrúti hlava.

Vrcholom prehliadky historického centra je impozantný Dóm svätého Martina. Gotický kostol je najstarším chrámom v Bratislave a viac ako 250 rokov bol korunovačným miestom, kde bola korunovaná aj Mária Terézia.


(zdroj: pixbay.com)

Od Dómu svätého Martina sa krátkou prechádzkou cez Mikulášsku ulicu a po zámockých schodoch dostanete k Bratislavskému hradu. Do areálu vstúpite cez Žigmundovu bránu. Hrad sa spomína už v 9. storočí a od tohto obdobia prešiel viacerými prestavbami. V súčasnosti je sídlom Historckého múzea Slovenského národného múzea. Súčasťou areálu je park. Hrad je postavený na kopci, preto sa vám naskytne pekný pohľad na Dunaj a jeho pravý breh.

Z opačnej perspektívy sa pozrite na hrad pri prechádzke po nábreží Dunaja, vyvezte sa na vrchol Mosta SNP a pozrieť na tú časť Bratislavy, ktorú ste práve spoznali.

Pešo sa tiež k najznámejšej slovenskej pyramíde, ktorá stojí naopak, a teda budove Slovenského rozhlasu. Neďaleko, na Hodžovom námestí stojí Grasalkovičov palác, reprezentačný palác slovenského prezidenta. Najmä v lete sú obľúbené záhrady, nachádzajúce sa za palácom.

Čo sa oplatí vidieť mimo centra Bratislavy

Z Hodžovho námestia sa trolejbusom prepravíte k Slavínu, viac ako 40 metrov vysokému pamätníku sovietskych vojakov. Neďaleko Slavína sa nachádza Horský park, ktorý ľudia využívajú na šport či prechádzky. Blízko Horského parku sa zo zastávky Hroboňova dostanete k ZOO. Vedľa nej sídli budova Slovenskej televízie.

Mestskou dopravou spod Mosta SNP sa priamou linkou dostanete k Devínu. Devín je dôležitým mestom slovenských dejín, ktorý je v klasických básňach opisovaný ako symbol národnej hrdosti. V areáli hradu sú vyznačené pozostatky najstarších stavieb, je tu výstavná sieň a expozícia o histórii stavby hradu. Okolie hradu je veľmi príjemné aj pre rodiny s deťmi.


(zdroj: pixbay.com)

 

Prinášame hromadné zľavy z týchto miest

Prečo nakupovať cez zlavy.sme.sk?

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy.
Sme jednotka na trhu Od roku 2011 sme sprostredkovali viac ako 600 000 nákupov
Zákaznícka podpora Sme tu pre Vás každý pracovný deň od 9:00 do 16:00
Šetríme Váš čas Na jednom mieste ponuky zo 40 najväčších zľavových portálov
Súčasť skupiny SME Značka SME je zárukou spoľahlivého a silného partnera

Zlavy.sme.sk je najväčší agregátor zliav

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy z niekoľkých desiatok zľavových portálov, vrátane ZlavaDna.sk, Boomer.sk, Travelking.sk, ZaMenej.sk, Morezliav.sk, Cnd.sk, Zlavodom.sk a ďalších. Nemusíte tak prechádzať zľavy a akcie na jednotlivých zľavových portáloch. U nás všetky zľavy a akcie nájdete na jednom mieste, rozdelené prehľadne na Pobyty, Krása, Tovar a ďalšie kategórie, či podkategórie zliav.

Kontakty | Spolupráca | Ako to funguje? | Osobné údaje | FAQ | VOP | Zľavové portály