Čo robiť v kúpeľoch Trenčianske Teplice

Zľavy · Čo robiť v kúpeľoch Trenčianske Teplice

Čo robiť v kúpeľoch Trenčianske Teplice?

Najstaršie slovenské kúpele, filmový festival, ktorý privítal niekoľko svetových hviezd, či blízkosť historického Trenčína a hradov - to je len niekoľko dôvodov, prečo by vaše kroky mali smerovať do Trenčianskych Teplíc.


(zdroj: pixbay.com)

Ako pomáha liečivá voda v Trenčianskych Tepliciach

História kúpeľov Trenčianske Teplice sa datuje už od roku 1247. Legenda hovorí, že pastier pri hľadaní zatúlanej ovečky objavil prameň s výrazným sírovým zápachom. Vo vode sa okúpala jeho ovečka a uzdravila sa. Kúpeľ teda skúsil aj pastier a bolesť pominula. Prameň sa stal známy a stále viac ubolených ľudí začalo prichádzať za pomocou.

 

Rodina llésházyovcov sa postarala o najväčší rozmach kúpeľov počas 241 rokov, keď im patrili. V tom čase boli známe v celom Rakúsko - Uhorsku.

 

Sírová liečivá voda bez akejkoľvek úpravy pomáha kúpeľným hosťom uľaviť od bolesti pohybového aparátu. Okrem toho je vhodná ako pooperačná liečba, proti reumatickým ochoreniam, gynekologickým problémom či kožným ochoreniam, najmä pomáha zlepšovať stav psoriázy.


(zdroj: pixbay.com)

Liečebná starostlivosť je poskytovaná odborným zdravotníckym personálom. Pacientom pomáhajú zlepšovať zdravotný stav rôzne rehabilitačné a fyziatrické metódy. Pri balneoterapii sa využíva 5 prameňov s rôznym zložením a teplotou. Liečba je doplnená obkladmi a zábalmi, ktoré podporujú prekrvenie, regeneráciu svalov a zlepšenie pohyblivosti kĺbov.

 

Trenčianske Teplice sú typické kúpeľné mesto, s množstvom zelene, veľkým kúpeľným parkom, kde si oddýchne nielen vaše telo, ale aj myseľ.

 

Filmový festival a Most slávy

Už takmer štvrťstoročie sa každoročne na konci júna zídu v Trenčianskych Tepliciach nadšenci strieborného plátna, aby si užili prehliadku európskej filmovej kultúry. Festival ponúka široký žánrový záber, súťaž krátkych a strednometrážnych snímok študentov filmovej tvorby a možnosť stretnúť sa s tvorcami spoza kamery a samotnými účinkujúcimi hercami.

 

Ocenenie Hercova misia má špeciálnu podobu plakety, ktorú umelec vlastnoručne pripevňuje na Most slávy. Od roku 1995 sa tu nazbierali plakety so zvučnými menami svetového filmu ako Franco Nero, Claudia Cardinale, Gerard Depardieu, Jeremy Irons, Nastassja Kinsi, nehovoriac o slovenských a českých špičkových hercoch Bolek Polívka, Jiřina Bohdalová, Emília Vášaryová, Ladislav Chudík či Štefan Kvietik.

 

Na skok do Trenčína

Jedno z najstarších slovenských miest hostilo kmeň Kvádrov už v 1. storočí. Stopu, ktorú po sebe zanechali je možné vidieť vytesanú do hradnej skaly. Matúš Čák rozvinul Trenčín z malej osady na prosperujúce mesto s privilégiami. Trenčiansky hrad a stredoveké hradby sú impozantné. Prezrite si Matúšovu vežu, Kasáreň, Hladomorňu, aj legendárnu Studňu lásky. Z hradu sa dostanete k Mestskej fare po 88 schodoch, ktoré museli kedysi prejsť bojovníci pri nástupe na obranu hradieb.


(zdroj: pixbay.com)

Okrem hradu a hradieb je v meste veľa iných zaujímavých miest - Synagóga, Morový stĺp a Mierové námestie alebo Katov dom.

 

Beckov a Čachtický hrad

Polhodinu cesty z Trenčianskych Teplíc sa na kopci už zdiaľky vyníma hrad Beckov. Bol postavený na strategickom mieste pri Váhu, aby strážil dôležitú obchodnu cestu vedúcu Považím. Hrad odolal Tatárom aj Turkom, no v roku 1729 ho zničil požiar. Vďaka rozsiahlym rekonštrukciám sa ruiny hradu darí zachovať a pomaly vracať pôvodný vzhľad jeho jednotlivým častiam.


(zdroj: pixbay.com)

Z Beckova je to len 15 minút k zrúcanine Čachtického hradu. Mohutná pevnosť z 13. storočia mala chrániť západnú uhorskú hranicu. Istú dobu patrila, ako mnohé ďalšie hrady, Matúšovi Čákovi. Najviac však hrad preslávila “krvavá” panovníčka Alžbeta Báthoryová, ktorá na prelome 16. storočia mučila a zabíjala mladé dievčatá.

Prinášame hromadné zľavy z týchto miest

Prečo nakupovať cez zlavy.sme.sk?

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy.
Sme jednotka na trhu Od roku 2011 sme sprostredkovali viac ako 600 000 nákupov
Zákaznícka podpora Sme tu pre Vás každý pracovný deň od 9:00 do 16:00
Šetríme Váš čas Na jednom mieste ponuky zo 40 najväčších zľavových portálov
Súčasť skupiny SME Značka SME je zárukou spoľahlivého a silného partnera

Zlavy.sme.sk je najväčší agregátor zliav

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy z niekoľkých desiatok zľavových portálov, vrátane ZlavaDna.sk, Boomer.sk, Travelking.sk, ZaMenej.sk, Morezliav.sk, Cnd.sk, Zlavodom.sk a ďalších. Nemusíte tak prechádzať zľavy a akcie na jednotlivých zľavových portáloch. U nás všetky zľavy a akcie nájdete na jednom mieste, rozdelené prehľadne na Pobyty, Krása, Tovar a ďalšie kategórie, či podkategórie zliav.

Kontakty | Spolupráca | Ako to funguje? | Ochrana užívateľov | FAQ | VOP | Zľavové portály