Čo robiť v kúpeľoch Rajecké Teplice?

Zľavy · Čo robiť v kúpeľoch Rajecké Teplice?

Čo robiť v kúpeľoch Rajecké Teplice?

Rajecké Teplice sú pyšné na svoju kúpeľnú tradíciu, ktorá začala už v 14. storočí. Okolité hory a blízkosť hradov, zámkov robia z Rajeckých Teplíc skvelé mieste na načerpanie novej energie a aktívny odpočinok.


(zdroj: pixbay.com)

Antické kúpele s viac ako 600-ročnou históriou

Na dobových mapách sa objavuje označenie tohto liečivého prameňa už v roku 1376. V stredoveku slúžili pre zámožnú šľachtu, no postupný rozvoj kúpeľníctva prispel k vybudovaniu rozsiahleho areálu. Ten bol zrekonštruovaný na terajšiu podobu s antickými prvkami.

Rajecké Teplice patria medzi najnavštevovanejšie slovenské kúpele. Termálna voda pomáha predovšetkým pri problémoch s nervovou sústavou a pobyhybovým aparátom.

Kúpeľní hostia si môžu vybrať z niekoľkých pobytových balíčkov určených na relaxáciu, špeciálny detoxikačný pobyt alebo liečebný pobyt pod dohľadom odborného personálu a lekárov. Každý z nich má starostlivo nakombinované procedúry, ktoré pomáhajú nielen zo zdravotného pohľadu, ale aj k celkovej pohode.


(zdroj: pixbay.com)

Čo je najlepšie, nemusíte byť ubytovaní ako hostia. Vonkajšie a vnútorné bazény, saunový svet, ale aj masáže a skrášľovacie procedúry sú prístupné verejnosti.

 

Aktívny odpočinok v blízkom okolí Rajeckých Teplíc

V okolí niekoľkých kilometrov sa nachádza množstvo zaujímavých miest, ktoré by bola škoda nevidieť.

 

Súľovské skaly sú zaujímavo tvarovaný skalný súbor, ktorým vedie nenáročný náučný chodník. Najmä v lete sú vyhľadávanou lokalitou. Súčasťou je aj zrúcanina hradu Súľov.

 

Vyberte sa po Jánošíkových stopách do Terchovej. Malebná dedina vo Vrátnej doline si svojho legendárneho rodáka uctila 2,5 metrov vysokou vyrezávanou sochou z lipového dreva. Asi 10 minút cesty autom z Terchovej je vstup k Jánošíkovým dieram, jednej z najkrajších turistických trás na Slovensku.

 

Vrátna dolina ukrýva okrem Terchovej aj ďalšie zaujímavé miesta. Šútovská dolina sa s 38 metrov vysokým Šútovským vodopádom je nenáročná prechádzka aj pre rodiny s deťmi.  Zdatnejší turisti si trasu môžu predĺžiť k Mojžišovým prameňom alebo ešte ďalej k Chate pod Chlebom.

 

Zrúcanina hradu Lietava patrí k najväčším komplexom na Slovensku. Hrad bol postavený v roku 1241 a jeho počiatky sú spájané s Matúšom Čákom Trenčianskym. Podľa záznamov, posledným vlastníkom bol Imrich Thurzo a od konca 17. storočia bol hrad neobývaný.


(zdroj: pixbay.com)

Hrad Strečno ste si možno veľakrát obzreli počas čakania v dopravnej zápche. Vyberte sa na hradnú vyvýšeninu, ktorá vraj bola osídlená už v 13. storočí a užite si výhľad z opačnej strany. Hrad bol poškodený počas bojov v 2. svetovej vojne a neďaleko sa nachádza Pamätník partizánov.

 

Vlkolínec je rázovitá dedinka uprostred hôr, v ktorej zastal čas. Tradičná slovenská architektúra bola ocenená aj medzinárodne a domčeky sú už viac ako 20 rokov zapísané v zozname UNESCO. Najcennejšie stavby v dedine sú drevená zvonica z roku 1770, studňa z roku 1860 a kostol Navštívenia Panny Márie z roku 1875.

 

Slovenský Betlehem v Rajeckej Lesnej je nádherné dielo rezbára majstra Jozefa Pekara, ktorý na ňom začal pracovať v roku 1980. Betlehem má úctyhodné rozmery: 8,5 metrov dĺžku, 2,5 metrov šírku a výšku 3 metre. Expozícia približne 300 postáv zobrazuje Kristovo narodenie spolu s dejinami slovenského národa.

 

Kultúrne a administratívne centrum regiónu je mesto Žilina, ktorého symbolom je Kostol najsvätejšej trojice. V centre mesta stojí za pozornosť Mariánske námestie, mestská časť Budatín je sídlom rovnomenného zámku, ktorý bol v 13. storočí postavený na sútoku Váhu a rieky Kysuca. V Žiline môžete navštíviť Považské múzeum alebo galériu umenia, podujatia organizované v divadle alebo bábkovom divadle.


(zdroj: pixbay.com)

Prinášame hromadné zľavy z týchto miest

Prečo nakupovať cez zlavy.sme.sk?

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy.
Sme jednotka na trhu Od roku 2011 sme sprostredkovali viac ako 600 000 nákupov
Zákaznícka podpora Sme tu pre Vás každý pracovný deň od 9:00 do 16:00
Šetríme Váš čas Na jednom mieste ponuky zo 40 najväčších zľavových portálov
Súčasť skupiny SME Značka SME je zárukou spoľahlivého a silného partnera

Zlavy.sme.sk je najväčší agregátor zliav

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy z niekoľkých desiatok zľavových portálov, vrátane ZlavaDna.sk, Boomer.sk, Travelking.sk, ZaMenej.sk, Morezliav.sk, Cnd.sk, Zlavodom.sk a ďalších. Nemusíte tak prechádzať zľavy a akcie na jednotlivých zľavových portáloch. U nás všetky zľavy a akcie nájdete na jednom mieste, rozdelené prehľadne na Pobyty, Krása, Tovar a ďalšie kategórie, či podkategórie zliav.

Kontakty | Spolupráca | Ako to funguje? | Ochrana užívateľov | FAQ | VOP | Zľavové portály