Čo robiť cez víkend v Amsterdame

Zľavy · Čo robiť cez víkend v Amsterdame

Čo robiť cez víkend v Amsterdame?

Aj keď je Amsterdam menší ako iné metropoly, svojou unikátnou atmosférou, množstvom nádherných pamiatok a múzeí však určite nezaniká.


(zdroj: pixbay.com)

Spoznajte diela holandských umelcov Rembrandta a Van Gogha

Na takej malej ploche má Amsterdam úctyhodný počet múzeí. Nenechajte si újsť Rijksmuseum, ktoré sa pýši vzácnou zbierkou umenia výtvarných velikánov nielen z Holandska. Kým sa vyberiete ďalej, odskočte si urobiť spomienkovú fotku k známemu nápisu I Amsterdam, nachádzajúceho sa len niekoľko metrom za Rijksmuseum.

Pokračujte do múzea Vincenta Van Gogha, ktoré je venované jeho bohatej tvorbe a vystavené tu nájdete jeho známe dielo Slnečnice. Hneď vedľa je Stedelijk Museum, ktoré reflektuje moderné umenie.

Zažite Amsterdam z paluby lode

Už z lietadla je možné vidieť typický pohľad na kanály, ktoré pripomínajú pavúčiu sieť. Obdivuhodné dielo, ktoré domáci nazývajú grachty, je výsledkom urbanizácie. Jednotlivé kanály postupne pribúdali od 17. storočia s rozvíjajúcim a rozrastajúcim sa mestom. Aby bol zabezpečený plynulý prechod cez ne, postupne bolo vybudovaných viac ako 1000 mostov.

Amsterdamské kanály priam lákajú na romantickú plavbu, ktorú si jednoducho zabezpečíte navštívením niektorej zo spoločností, sídliacej v centre mesta. Ak cestujete ako partia kamarátov, zážitok pre vás bude niekoľko hodinová plavba spojená s barbecue.

Počas plavby je možné vidieť množstvo známych pamiatok ako Dom Anny Frankovej, Hlavnú stanicu, Múzeum vedy a techniky NEMO či amsterdamskú Ermitáž.


(zdroj: pixbay.com)

Čo vidieť v centre mesta

Rozhodne sa nedá obísť námestie Dam, ktorému dominuje Kráľovský palác. Pôvodne bol postavený ako radnica, no v 19. storočí sa jeho primárna funkcia zmenila na kráľovské sídlo. Hneď vedľa paláca stojí gotický kostol Nieuwe Kerk. Milovníci voskových figurín si prídu na svoje v amsterdamskej pobočke Madame Tussauds.

Keď budete pokračovať severne ulicou Damrak, po pravej strane sa začnú črtať veže najstaršej budovy Amsterdamu. Je ňou viac ako 800-ročný Oude Kerk. V kostole je stále zachovaná drevená strecha z dôb, kedy bol postavený.

Bicyklovú kultúru Amsterdamu musíte zažiť

Ďalší zo spôsobov, ako spoznávať Amsterdam, je bicykel. Pre našinca bude viac ako vtipný pohľad na poschodové parkovacie domy, najmä keď si predstavíte, ako po celom dni hľadáte medzi stovkami bicyklov práve ten svoj.

Bicyklová kultúra je v Holandsku silno zakorenená, prispôsobené sú tomu aj všadeprítomné cyklistické chodníky. Brázdiť ulice na bicykli môžete vidieť biznismenov v oblekoch, ženy v kostýmoch a lodičkách, matky s deťmi, dôchodcov, jednoducho každého, kto vládze šliapať do pedálov. Niet nad romantickú jazdu cez amsterdamské mosty po nábrežiach kanálov.


(zdroj: pixbay.com)

Syry, tulipány a dreváky

Pri bicyklovaní Amsterdamom narazíte na množstvo pivničiek, v ktorých domáci predávajú syry. Pred kúpou ich môžete, samozrejme, ochutnať a po návrate si pri ich jedení môžete na Amsterdam zaspomínať.

Voňavým suvenírom budú pestrofarebné tulipány.  V Holandsku ovplyvňuje pestovanie kvetom značnú časť ekonomiky. Pri potulkách mestom nie je ťažké nájsť stánky s tulipánmi, kde si často môžete zakúpiť aj semienka a vypestovať vlastné tulipány doma.

V niektorých malých dedinách domáci ešte stále nosia typické dreváky. Okrem nich však väčšina produkcie putuje do rúk turistov ako suvenír.

Za veternými mlynmi

Nebolo by to Holandsko bez veterných mlynov. Za nimi sa vyberte do tradičnej dediny Zaanse Schans, ktorá je ľahko dostupná vlakom z Hlavnej stanice. Skanzen obsahuje 10 veterných mlynov, ktoré boli postupne budované od 17. storočia. Spolu s mlynmi obklopujú rieku Zaan drevené domčeky, múzeá, výrobňa drevákov či predajňa syra. Dedinka je skvelou bodkou za víkendovou návštevou Amsterdamu.


(zdroj: pixbay.com)

 

Prinášame hromadné zľavy z týchto miest

Prečo nakupovať cez zlavy.sme.sk?

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy.
Sme jednotka na trhu Od roku 2011 sme sprostredkovali viac ako 600 000 nákupov
Zákaznícka podpora Sme tu pre Vás každý pracovný deň od 9:00 do 16:00
Šetríme Váš čas Na jednom mieste ponuky zo 40 najväčších zľavových portálov
Súčasť skupiny SME Značka SME je zárukou spoľahlivého a silného partnera

Zlavy.sme.sk je najväčší agregátor zliav

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy z niekoľkých desiatok zľavových portálov, vrátane ZlavaDna.sk, Boomer.sk, Travelking.sk, ZaMenej.sk, Morezliav.sk, Cnd.sk, Zlavodom.sk a ďalších. Nemusíte tak prechádzať zľavy a akcie na jednotlivých zľavových portáloch. U nás všetky zľavy a akcie nájdete na jednom mieste, rozdelené prehľadne na Pobyty, Krása, Tovar a ďalšie kategórie, či podkategórie zliav.

Kontakty | Spolupráca | Ako to funguje? | Osobné údaje | FAQ | VOP | Zľavové portály