Čo robiť cez víkend na Morave

Zľavy · Čo robiť cez víkend na Morave

Čo robiť cez víkend na Morave (najkrajšie miesta, ktoré vidieť)

Vinohrady, rozprestierajúce sa na svahoch Moravy, Lednicko-valtický areál, ktorý je zapísaný do svetového dedičstva UNESCO, cyklotrasy, kúpele - to je len malá ochutnávka toho, čo ponúka kraj v tesnej blízkosti našich hraníc.


(zdroj: pixbay.com)

 

Za moravskými hradmi a zámkami

Oblasť je výnimočná množstvom zachovalých zámkov. Krása niektorých z nich bola ocenená zápisom do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Lednicko-valtický areál je oblasť začínajúca zámkom v Ledniciach a končiaca zámkom vo Valticiach pri hraniciach s Rakúskom. Zámok v Ledniciach je jednou z najnavštevovanejších pamiatok v celej Českej republike. Okrem samotnej stavby a interiéru je očarujúci aj park, kde sa často konajú rôzne podujatia. Zámok vo Valticiach je sídlom Národného salónu vín Českej republiky. Jeho stavba je mohutnejšia, interiér je bohato zdobený a obklopuje ho rozsiahly park.

Mimo spomínaného Lednicko-valtického areálu je zámok Mikulov. Mesto je plné aj ďalších historických pamiatok, no najviac sa preslávilo vinicami.

Ďalšie zámky objavíte, keď sa vydáte severovýchodným smerom. Zámok Milotice je prezývaný perla juhovýchodnej Moravy. Preneste sa do 16. storočia pri prehliadke interiéru alebo si zapožičajte dobový kostým a prezrite si barokovú zámockú záhradu.

Neďaleko Milotíc leží obec Strážnice, sídlo rovnomenného zámku. Folklór má v meste výrazné zastúpenie, už 70 rokov sa tu koná jeden najväčších festivalov na svete. Na zámku je dokonca Národný ústav ľudovej kultúry.

 


(zdroj: pixbay.com)

Ak sa vydáte zo Strážnic severne, po hodine cesty dorazíte do Kroměřížu. Arcibiskupský zámok sa nachádza v centre mesta a nadväzuje naň až 64 hektárov veľká Podzámocká záhrada.

Objavujeme vínne pivnice

Moravské svahy poskytujú plodnú pôdu viniciam, preto v oblasti vzniklo viacero známych oblastí a vinárska tradícia tu žije už niekoľko sto rokov. Moravou vedie 18 vinárskych ciest, každá má inú dĺžku a okrem návštevy vínnych pivničiek načerpáte silu z okolitej prírody.  Spomeňme napríklad Moravskú vinársku cestu, ktorá prechádza cez viac ako 70 dedín a je dlhá 290 kilometrov, preto je ideálna na niekoľkodňový výlet.

Vinárstvom je známa chránená krajinná oblasť Pálava, kde ležia dediny Dolní Věstonice, Pavlov či Mikulov. Práve Mikulovská vinárska cesta s dĺžkou 85 kilometrov, je ideálna na jednodňový výlet.

Morava na bicykli

Malebná oblasť Moravy priam láka nasadnúť na bicykel a spoznávať vlniaci sa kraj. Ten je popretkávaný množstvom cyklotrás s rôznou náročnosťou. Na svoje si prídu športovci, ale aj rodiny s deťmi.

Pamiatkami UNESCO vás prevedie Lichtenštajnská cyklotrasa, dlhá takmer 28 kilometrov. Začína vo Valticiach, ďalej prejdete cez Rendez-vous, Tři grácie, Janův hrad, Lednice, Hraniční zámok, Hlohovec (samozrejme, ten český) a späť do Valtíc.

Výhľad na Biele Karpaty sa vám naskytne z cyklotrasy okolo Luhačovíc. Meria 17 kilometrov a vedie cez dediny Starý Světlov, Pradlisko a Řetechov naspäť do Luhačovíc.

 


(zdroj: pixbay.com)

Tí športovo zdatnejší môžu absolvovať celú Moravskú vínársku cestu na bicykli. Jej začiatok je v Znojme a koniec v Uherskom Hradišti.

Zábava a relax vo vodnom svete

Oddych a zábavu pre celú rodinu nájdete v modernom vodnom parku Aqualand Moravia. Spolu až 12 bazénov a 20 tobogánov čaká na deti aj dospelých pri obci Pasohlávky.

Takmer 300-ročnou kúpeľnou tradíciou sa pýši mesto Luhačovice. História miestnych kúpeľov, ktoré sa špecializujú na liečbu dýchacích problémov, siaha až do 17. storočia. Okrem kúpeľných procedúr ponúkajú miestne kúpele aj relaxačné masáže či zábaly.

Na liečbu neurologických, cievnych a pohybových problémov sa využíva minerálna voda v Kúpeľoch Hodonín. Aj keď boli kúpele otvorené len v roku 1979, v kraji sú liečebné účinky lokálnej vody vychýrené. Návštevníkov lákajú aj na relaxačné procedúry, napríklad zážitková sauna, terapia chladom (kryokomora), masáže, bazén a vírivky.

 

Prinášame hromadné zľavy z týchto miest

Prečo nakupovať cez zlavy.sme.sk?

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy.
Sme jednotka na trhu Od roku 2011 sme sprostredkovali viac ako 600 000 nákupov
Zákaznícka podpora Sme tu pre Vás každý pracovný deň od 9:00 do 16:00
Šetríme Váš čas Na jednom mieste ponuky zo 40 najväčších zľavových portálov
Súčasť skupiny SME Značka SME je zárukou spoľahlivého a silného partnera

Zlavy.sme.sk je najväčší agregátor zliav

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy z niekoľkých desiatok zľavových portálov, vrátane ZlavaDna.sk, Boomer.sk, Travelking.sk, ZaMenej.sk, Morezliav.sk, Cnd.sk, Zlavodom.sk a ďalších. Nemusíte tak prechádzať zľavy a akcie na jednotlivých zľavových portáloch. U nás všetky zľavy a akcie nájdete na jednom mieste, rozdelené prehľadne na Pobyty, Krása, Tovar a ďalšie kategórie, či podkategórie zliav.

Kontakty | Spolupráca | Ako to funguje? | Osobné údaje | FAQ | VOP | Zľavové portály