Čo robiť a vidieť cez víkend v Paríži?

Zľavy · Čo robiť a vidieť cez víkend v Paríži?

Čo robiť a vidieť cez víkend v Paríži?

Nielen zamilovaní smerujú do Paríža. Svetoznáme symboly ako Eiffelova veža, Víťazný oblúk či Katedrála Notre-Dame jednoducho musíte vidieť naživo.


(zdroj: pixbay.com)

Symbol Paríža - Eiffelova veža a okolie

Rím ma Koloseum, Londýn má Big Ben a Paríž sa jednoznačne spája s Eiffelovou vežou. Veľkolepé, 324 metrov vysoké dielo Gustava Eiffela sa nachádza pri parku Champ de Mars, kde Parížania často oddychujú. Z opačnej strany zasa Eiffelova veža dotvára obraz rieky Seiny a Trokadérskych záhrad.

Ak si chcete užiť výhľad na mesto, môžete sa vyviezť na vyhliadku na 2. poschodí, prípadne úplnom vrchu veže. Lístok pre dospelého stojí 11 €, resp. na úplný vrchol 17 €, lacnejšie vás vstup vyjde, ak sa rozhodnete na vyhliadku vystúpať po schodoch. Odporúčame privstať si, pretože čakanie v dlhých radoch, ktoré sa začínajú tvoriť už okolo 9:00 ráno, vám môže prekaziť ďalšie plány.


(zdroj: pixbay.com)

Vedeli ste, že nielen New York má Sochu Slobody? Aj Paríž má svoju a nachádza sa neďaleko Eiffelovky na ostrove Cygnes.

Približne 20 minút pešo od Eiffelovky je komplex budov Invalidovňa. Celému komplexu dominuje kráľovský kostol Église du Dôme so zlatou kupolou, postavený podľa vzoru vatikánskej Baziliky sv. Petra. Pôvodne bola Invalidovňa nemocnicou pre chorých vojakov, ktorú dal postaviť Ľudovít XIV., dnes sa v jej priestoroch nachádza Múzem armády a hrobky francúzskych vojnových hrdinov. Najznámejšia je hrobka Napoleona Bonaparte.

Prechádzka popri Seine

Od Invalidovne sa dá pešo popri Seine prejsť až ku krásnej gotickej Katedrále Notre-Dame na ostrove Cité, o ktorej napísal Victor Hugo svoj román Chrám Matky Božej v Paríži. Katedrála bola poškodená počas Francúzskej revolúcie a následne niekoľkokrát rekonštruovaná. Má až 10 zvonov, z ktorých najväčší je viac ako 13-tonový zvon Emmanuel s priemerom 261 centimetrov. Dostanete sa k nemu po 422 schodoch a bonusom je výhľad na takmer celý Paríž.


(zdroj: pixbay.com)

Po návšteve Notre-Dame je čas vydať sa západným smerom. Najskôr budete prechádzať okolo najstaršieho parížskeho mosta - Pont Neuf, ktorý bol otvorený v roku 1603. Jeho susedom zľava je známy Pont des Arts, kde zamilovaní “zamykajú” svoju lásku. Za roky sa na moste nazbieralo približne 45 ton zámkov a hrozilo, že most ťarchu neunesie, preto boli zámky odstránené a pridávanie nových je zakázané.

Od Mony Lisy až k Víťaznému oblúku

Ďalšia zastávka vás čaká v múzeu Louvre, hneď ako prejdete na opačnú stranu mosta Pont des Arts. Nachádza sa v budove Paláca Louvre, pred ktorým je známy pyramída. Múzeum bolo otvorené v roku 1793 a je rozdelené do viacerých tématických skupín. Jednoznačne najznámejším skvostom je olejomaľba Leonarda da Vinciho Mona Lisa, dokončená v roku 1517. Okrem da Vinciho sú v Louvri aj diela Michelangela, Caravaggia či Raphaela.

Louvre susedí so záhradami zo 17. storočia Jardin des Tuileries. Na opačnom konci záhrad sa nachádza námestie Place de la Concorde s egyptským obeliskom, na ktoré nadväzuje viac ako 2 kilometre dlhá Avenue des Champs-Élysées. Na jej konci stojí Víťazný oblúk, ktorý dal postaviť Napoleon po víťazstve v Bitke pri Slavkove.


(zdroj: pixbay.com)

Z bulváru Champs-Élysées sa cez Avenue de Marigny dá dostať k Elyzejskému palácu zo 17. storočia, ktorý je sidlom francúzskeho prezidenta.

Čo vidieť mimo centra mesta

Krásny výhľad sa vám naskytne z kupoly Baziliky Sacré-Coeur v štvrti Montmartre. Aj keď sa začala stavať už v roku 1875, vysvätená bola až v 1919. Neďaleko Sacré-Coeur sa nachádza asi najznámejší kabaret Moulin Rouge, ktorý funguje už od roku 1889.

Určite si vyhraďte čas na návštevu honosného sídla kráľa Ľudovíta XIV. Versailles. Palác a záhrady majú rozlohu asi 800 hektárov. Vybrať si môžete z niekoľkých ponúkaných prehliadok v rôznych cenách. Nachádzajú asi 20 kilometrov v okrajovej časti Paríža, no dostanete sa tam pomerne jednoducho vlakom RER linka C, ktorá sa prelína s viacerými stanicami metra. Obojsmerný lístok stojí 7 €.


(zdroj: pixbay.com)

 

Prinášame hromadné zľavy z týchto miest

Prečo nakupovať cez zlavy.sme.sk?

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy.
Sme jednotka na trhu Od roku 2011 sme sprostredkovali viac ako 600 000 nákupov
Zákaznícka podpora Sme tu pre Vás každý pracovný deň od 9:00 do 16:00
Šetríme Váš čas Na jednom mieste ponuky zo 40 najväčších zľavových portálov
Súčasť skupiny SME Značka SME je zárukou spoľahlivého a silného partnera

Zlavy.sme.sk je najväčší agregátor zliav

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy z niekoľkých desiatok zľavových portálov, vrátane ZlavaDna.sk, Boomer.sk, Travelking.sk, ZaMenej.sk, Morezliav.sk, Cnd.sk, Zlavodom.sk a ďalších. Nemusíte tak prechádzať zľavy a akcie na jednotlivých zľavových portáloch. U nás všetky zľavy a akcie nájdete na jednom mieste, rozdelené prehľadne na Pobyty, Krása, Tovar a ďalšie kategórie, či podkategórie zliav.

Kontakty | Spolupráca | Ako to funguje? | Osobné údaje | FAQ | VOP | Zľavové portály