Čo robiť a vidieť cez víkend v Krakove

Zľavy · Čo robiť a vidieť cez víkend v Krakove

Čo robiť a vidieť cez víkend v Krakove (3 dni v Krakove)

Krakov ponúka všetko čo môžete od "víkendového" mesta čakať. Druhé najväčšie mesto Poľska je vstupnou bránou do poľských tradícií, histórie a kultúry. Pre mnohých turistov je táto destinácia južného Poľska dokonca pôsobivejia než hlavné mesto Varšava. Mesto je centrom stretávania sa mladých akademikov, umelcov, či nádejných podnikateľov. Krakov vás na prvý pohľad zaujme, na druhý nadchne, a nakoniec vás inšpiruje.


(zdroj: pixbay.com)

Rynek Glówny

Orientačným bodom v meste je Rynek Główny, najväčšie poľské námestie o rozlohe 200 metrov. Námestie je ohradené pestrofarebnými domami, reštauráciami, kaviarňami a obchodíkmi so suvenírmi. Celoročne to tu žije pouličnými umelcami, živými sochami či žonglérmi. Námestie zároveň hostí niekoľko krakovských hlavných atrakcií.

Gotická stavba Mariánskeho kostola z 13.storočia je jedným zo symbolov mesta.  Kostol postavený z červených tehál vám bude známy z filmu Schindlerov zoznam, kde sa na pár okamihov mihol.

Kam za suvenírmi v Krakove

Pozornosti určite neunikne rozsiahla budova najstaršieho obchodného domu na svete, Sukiennice. Toto trhovisko tu stojí už vyše 700 rokov a v minulosti bolo hlavným centrom obchodu a výmeny tovaru. V súčasnosti sa na prízemí nachádza desiatka obchodíkov so suvenírmi, od magnetiek, cez koberce až po poľské sladkosti.

Ďalšia z pamiatok nie je na prvý pohľad k uzretiu. Ide totiž o podzemné historické múzeum, ktoré sa nachádza priamo pod námestím. Rynek Underground pomocou interaktívnych modelov, dotykových obrazoviek a multimediálnych prezentácií ponúka náhľad do historického a kultúrneho vývoja mesta.


(zdroj: pixbay.com)

Po stopách kráľov

Ak chcete zažiť skutočnú atmosféru predtým kráľovského Krakova a spoznať terajšie staré mesto do detailov, vydajte sa po stopách poľských kráľov. Historická korunovačná cesta začína od gotickej hradby Barbican, ktorá po storočia bránila vchod do mesta, a vedie až po kráľovský hrad. Oficiálnym vstupom do starého mesta je cez 34,5 metrov vysokú Floriánsku brány. Kráľovská trasa vás prevedie cez významné kostoly, pomníky a múzeá. Po ceste si všimnite barokovú stavbu divadla Slowacki.

Na konci vás čaká hlavná dominanta mesta, kráľovský Wawelský hrad. Táto gotická stavba zložená z paláca, katedrály, kaplniek, nádvoria a zbrojnice sa už od 14. storočia hrdo týči na rovnomennom návrší. V súčasnosti je vo vnútri múzeum, ktoré je rozdelené na päť oddelených výstav. Medzi návštevníkmi obľúbené sú prehliadky poľských korunovačných klenotov či kráľovských hrobiek.

Okolo starého mesta je vystavaná rozsiahla zelená plocha zložená z mestských parkov a záhrad. Planty, alebo "pľúca Krakova", sú miestom kde sa stretáva krakovská mládež a pouliční muzikanti.   


(zdroj: pixbay.com)

Autentická atmosféra života židov

Južne od starého mesta sa roprestiera židovská štvrť Kazimierz, kedysi významné centrum krakovského židovského života. Kazimierz datuje svoje históriu už od 15. storočia kedy pôsobilo ako samostatné židovské mesto ponúkajúce domov židom z celej Európy. Stopy po histórii sú dnes viditeľné skrz početné množstvo synagóg a židovských cintorínov. Okrem toho je Kazimierz uristami obľúbeným rušným miestom bohatým na galérie a kaviarne. Susedstvo dáva tiež rozvoj súčasnej židovskej kultúry. Už od roku 1988 sa tu každé leto organizuje Židovský kultúrny festival. 

Ďaleko od centra, v priemyselnej zóne Zablocie, nájdete staršiu, na prvý pohľad neatraktívnu budovu. Ide o bývalú továreň z čias druhej svetovej vojny. To vám už možno napovedá, že ide o továreň Oskara Schindlera. Z továrne sa stalo interaktívne múzeum, ktoré rozpráva skutočné príbehy z čias druhej svetovej vojny.

 

Prinášame hromadné zľavy z týchto miest

Prečo nakupovať cez zlavy.sme.sk?

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy.
Sme jednotka na trhu Od roku 2011 sme sprostredkovali viac ako 600 000 nákupov
Zákaznícka podpora Sme tu pre Vás každý pracovný deň od 9:00 do 16:00
Šetríme Váš čas Na jednom mieste ponuky zo 40 najväčších zľavových portálov
Súčasť skupiny SME Značka SME je zárukou spoľahlivého a silného partnera

Zlavy.sme.sk je najväčší agregátor zliav

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy z niekoľkých desiatok zľavových portálov, vrátane ZlavaDna.sk, Boomer.sk, Travelking.sk, ZaMenej.sk, Morezliav.sk, Cnd.sk, Zlavodom.sk a ďalších. Nemusíte tak prechádzať zľavy a akcie na jednotlivých zľavových portáloch. U nás všetky zľavy a akcie nájdete na jednom mieste, rozdelené prehľadne na Pobyty, Krása, Tovar a ďalšie kategórie, či podkategórie zliav.

Kontakty | Spolupráca | Ako to funguje? | Osobné údaje | FAQ | VOP | Zľavové portály