Čo robiť a vidieť cez víkend v Budapešti

Zľavy · Čo robiť a vidieť cez víkend v Budapešti

Čo robiť a vidieť cez víkend v Budapešti (3 dni v Budapešti)

Hlavné mesto našich južných susedov sa zvykne pre svoju architektúru a jedinečnú atmosféru nazývať Parížom východu. Za tri dni stihnete navštíviť väčšinu významných pamiatok a tiež spoznať skryté zákutia tohto mesta. Čaru Budapešti sa dá veľmi ľahko podľahnúť a prvá návšteva určite nebude vaša posledná.


(zdroj: pixbay.com)

Budapešť vznikla v roku 1873 spojením Budy na západnom a Pešti na východnom brehu Dunaja. Nezávislý vývoj týchto dvoch miest sa odrazil na ich kontrastných podobách.

Kráľovská a historická Buda

Buda bola vždy kráľovským mestom a sídlom Habsburgovského paláca, ktorý je dnes jednou z dominánt mesta. Palác je postavený vysoko na kopcoch, pripravte sa tak na poriadny výstup. Táto ohromná stavba je domovom Národnej galérie a Historického múzea. V okolí sa nachádza Sándor Palác, oficiálne sídlo maďarského prezidenta. Ak máte šťastie, môžete zazrieť pravidelnú zmenu stráži pred hlavným vchodom. Jedinečný výhľad na mesto vám ponúka otvorená terasa Rybárskej bašty. Architektúra bašty so siedmimi vežami pripomína Disney rozprávky a ľahko vás tak prenesie do detstva. Pred baštou stojí Matyášov kostol postavený v gotickom štýle.

Samotné okolie paláca so záhradami a bronzovými sochami je obľúbeným miestom na prechádzky. V starom meste s drevenými stánkami  si môžete zakúpiť suveníry, vychutnať maďarský trdelník či posedieť pri káve.

Rušná Pešť

Pešť bola vždy skôr obchodným centrom a dodnes to tu žije nekončiacimi davmi turistov. Nájdete tu množstvo hotelov a reštaurácií. Milovníci nakupovania sa stretávajú na ulici Váci Utca plnej módnych butikov so svetovými značkami.

Budínskemu palácu jednoznačne konkuruje 100 ročná budova maďarského Parlamentu. Ide o tretiu najväčšiu budovu parlamentu vo svete. Prehliadka parlamentu zahŕňa návštevu Starého domu pánov a korunovačných klenotov.


(zdroj: pixbay.com)

Jedna z top atrakcií v Pešti je Židovská štvrť. Na jej návštevu si vyhraďte aspoň jeden celý deň. Nachádza sa tu Dohányho synagóga, symbol štvrti a najväčšia synagóga v Európe. Hneď za synagógov nájdete Pamätný park Wallenberg, s plačúcim Stromom života, pomenovaný po Švédovi Raoulovi Wallenbergovi, ktorý sa počas vojny zaslúžil o záchranu desiatok tisícov židov. Milovníci výstav môžu zájsť do Múzea židovského dedičstva, Múzea moderného umenia, či Domu teroru.

Tržnica na Námestí Hunyadi si vďaka svojej útulnej atmosfére vybudovala reputáciu tej najjedinečnejšej. Ponúka výber čerstvého ovocia, zeleniny, medu, klobás a iných domácich potravín.

Ulica Andrássyho, neraz porovnávaná s parížskym bulvárom Champs-Elysee, je domovom prekrásnych neo-renesančných budov, luxusných obchodíkov a útulných kaviarničiek. Stojí tu majestátna budova opery s ešte impozantnejším interiérom. Kolujú klebety, že budapeštianska opera má tretiu najlepšiu akustiku vo svete (po milánskej a parížskej).

Ulica končí Námestím hrdinov, najpriestrannejším námestím mesta,  ktoré bolo postavené v roku 1896 na oslavu prvých 1000 rokov existencie maďarského štátu. Námestie tvoria dve kolonády zobrazujúce 14 historických osobností krajiny, pred ktorými sa týči socha Archanjela Gabriela.


(zdroj: pixbay.com)

Kam po západe slnka

Keď Buda v noci zaspáva, na druhej strane Dunaja, v Pešti, to práve začína žiť. Podnik Szimpla Kert je hodnotený ako najlepší bar v meste. Podnik nájdete ukrytý v spomínanej Židovskej štvrti. Vedeli ste tiež, že tu môžete navštíviť vernú kópiu parížskeho Moulin Rouge?

Ak vás práve nočný život neláka, nenechajte si újsť romantickú prechádzku na jednom z deviatich ohromných budapeštianskych mostov. Práve v noci sa z mostov naskytajú jedinečné výhľady na rozsvietené pamiatky mesta.

Svetoznáme budapeštianske kúpele

Budapešť je domovom 123 prírodných horúcich prameňov, ktoré denne prinášajú 70 miliónov litrov termálnej vody s teplotou od 21-28°C. Väčšina kúpeľov pochádza z čias kedy bolo mesto osídlene Turkami. Najznámejšie termálne kúpele Széchenyi v románsko-gréckom štýle sú najväčšie svojho druhu v Európe. Budapeštianske kúpele sú luxusom pre vaše telo a myseľ, zážitkom, ktorý si jednoducho musíte dopriať.

 

 
 

Prinášame hromadné zľavy z týchto miest

Prečo nakupovať cez zlavy.sme.sk?

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy.
Sme jednotka na trhu Od roku 2011 sme sprostredkovali viac ako 600 000 nákupov
Zákaznícka podpora Sme tu pre Vás každý pracovný deň od 9:00 do 16:00
Šetríme Váš čas Na jednom mieste ponuky zo 40 najväčších zľavových portálov
Súčasť skupiny SME Značka SME je zárukou spoľahlivého a silného partnera

Zlavy.sme.sk je najväčší agregátor zliav

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy z niekoľkých desiatok zľavových portálov, vrátane ZlavaDna.sk, Boomer.sk, Travelking.sk, ZaMenej.sk, Morezliav.sk, Cnd.sk, Zlavodom.sk a ďalších. Nemusíte tak prechádzať zľavy a akcie na jednotlivých zľavových portáloch. U nás všetky zľavy a akcie nájdete na jednom mieste, rozdelené prehľadne na Pobyty, Krása, Tovar a ďalšie kategórie, či podkategórie zliav.

Kontakty | Spolupráca | Ako to funguje? | Osobné údaje | FAQ | VOP | Zľavové portály