Čo robiť a vidieť cez víkend v Benátkach

Zľavy · Čo robiť a vidieť cez víkend v Benátkach

Čo robiť a vidieť cez víkend v Benátkach (3 dni v Benátkach)

Plavba na čiernej gondole zdobenej kvetmi po úzkom plytkom kanáli historickým centrom mesta plného kostolov, palácov a galérií. Možnosť spraviť si panoramatickú fotku mesta, ktoré ročne navštívi vyše 25 miliónov turistov. Prechádzka mestom bez hluku okoloidúcich áut? Vitajte vo Venézii, Venice, alebo po našom, Benátkach, kde sa toto všetko stáva realitou. Mesto na severovýchode Talianska sa rozkladá na vyše 120 ostrovoch a pevninskej časti.


(zdroj: pixbay.com)

Súostrovie kostolov

Na prechádzke mestom vášmu zraku určite neunikne množstvo kostolov prítomných doslova na každom rohu. V minulosti si každý jeden z ostrovov postavil pre bohuslužby svoj vlastný kostol a tak ich počet dnes dosahuje až 139. Návšteva benátskych kostolov je cestou spoznávania talianskeho umenia a architektúry, na mnohých z nich sa podpísali známi umelci ako Sansovino, Bellini, Veronese, Titian a mnohí ďalší. Za tri dni je nemožné navštíviť všetky. Milovníci cirkevných budov, budete sa tak musieť dopredu rozhodnúť, ktorý z kostolov si získa vašu pozornosť. Čo tak si na začiatok vybrať z každej mestskej štvrti jeden a pri ďalších návšteve svoju zbierku postupne dopĺňať (pre zaujímavosť, mesto sa delí na šesť oblastí nazývaných Sestieri Benátok).

Medzi najnavštevovanejšie kostoly patrí Kostol sv. Martina, Basilika sv. Jána a Pavla, Kostol sv. a Bazilika sv. Mareka (San Marco).  

Posledne spomenutá bazilika sa nachádza na námestí s rovnomenným názvom. Námestie sv. Marka je symbolom mesta a jednou z hlavných turistických atrakcií. Priamo pred bazilikou sa týči 97 metrov vysoká zvonica (Bell tower), na jej vrchu stojí zlatá socha Archanjela Gabriela. Zvonica ponúka jedinečný výhľad na celé mesto. Priamo naproti bazilike sa nachádza Palazzo Ducale (Dóžov palác) s otvoreným nádvorím a zlatom vyzdobeným interiérom je najvýznamnejším symbolom benátskej kultúry. Palác bol po celé storočia sídlom Benátskej republiky.


(zdroj: pixbay.com)

História v spleti morských ciest

Ostrovy sú poprepájané vyše 400 kamennými mostmi a pomedzi ne sa vytvorila spleť morských ciest, kanálov. Canal Grande, 4 kilometrov dlhý kanál prechádza celým historickým centrom mesta a rozdeľuje ho na dve časti.  

Na brehu kanála stojí barokový palác Ca' Pessaro z 18. storočia. Vo vnútri nájdete Galériu moderného umenia s kolekciou malieb a sôch, a Múzeum orientálneho umenia s vyše 30 tisícovou zbierkou objektov z Ázie.

Nájdite si večer čas na poriadnu dávku umenia a zájdite na operu. V Benátkach nájdete jednu z najvýznamnejších operných scén celého Talianska. Teatro la Fenice hostilo premiéry takých operných hviezd ako Donizetti, Verdi či Rossini.

Scuola Grande di San pri kostole s rovnomennom názvom je budova postavená bohatými obyvateľmi Benátok v 15. storočí. Pozornosť púta dvojposchodový interiér pokrytý maľbami s cirkevnou tematikou. Na maľbách na stenách a stropoch sa podpísali svetoznáme mená ako Tintoretto či Titian. 

Milovníci umenia nemôžu vynechať Benátske Biennale. Celodenná výstava s bohatou kolekciou z vyše 30 krajín s interaktívnymi kúskami a 3d tlačou. Venice Biennale je umelecká organizácia, ktorá okrem pravidelných výstav organizuje hudobné, filmové a divadelné festivaly.


(zdroj: pixbay.com)

Skutočná tvár Benátok

Najsevernejším bodom Benátok je Cannaregio, druhá najväčšia sestieri a zároveň stará židovská štvrť. Cannaregio je autentické svojou atmosférou a architektúrou a najmä,  bez bláznivých davov turistov. Ak chcete zažiť skutočné susedstvo Benátok, tak práve toto miesto je tou pravou voľbou na ubytovanie, alebo obed v jednej z miestnych reštaurácií.   

Najčerstvejšiu rybu kúpite na známom rybom trhu Vecchia Pescheria v centrálnej časti Benátok. Precvičte si talianske "pesce al minuto" a donesú vám rybu chytenú o 4. hodine ráno. Priamo z rybárskej siete na váš tanier.

Benátky sú mestom postaveným na mieste, kde je to vskutku nemožné. Talianske mesto, v ktorom počas sezóny žije viac turistov ako samotných Talianov. Benátky sú dokonalým sprievodcom talianskej architektúry a umenia.   

 

 

 

Prinášame hromadné zľavy z týchto miest

Prečo nakupovať cez zlavy.sme.sk?

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy.
Sme jednotka na trhu Od roku 2011 sme sprostredkovali viac ako 600 000 nákupov
Zákaznícka podpora Sme tu pre Vás každý pracovný deň od 9:00 do 16:00
Šetríme Váš čas Na jednom mieste ponuky zo 40 najväčších zľavových portálov
Súčasť skupiny SME Značka SME je zárukou spoľahlivého a silného partnera

Zlavy.sme.sk je najväčší agregátor zliav

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy z niekoľkých desiatok zľavových portálov, vrátane ZlavaDna.sk, Boomer.sk, Travelking.sk, ZaMenej.sk, Morezliav.sk, Cnd.sk, Zlavodom.sk a ďalších. Nemusíte tak prechádzať zľavy a akcie na jednotlivých zľavových portáloch. U nás všetky zľavy a akcie nájdete na jednom mieste, rozdelené prehľadne na Pobyty, Krása, Tovar a ďalšie kategórie, či podkategórie zliav.

Kontakty | Spolupráca | Ako to funguje? | Osobné údaje | FAQ | VOP | Zľavové portály