Aktivity na Slovensku na medzinárodný deň detí

Zľavy · Aktivity na Slovensku na medzinárodný deň detí

Aktivity na Slovensku na medzinárodný deň detí

Obľúbený deň všetkých detí, na ktorý sa každoročne tešia, sa nezaobíde bez hier a smiechu. Pozrite si naše tipy na aktivity a miesta na strávenie zábavného dňa detí. Pripravili sme tiež inšpiráciu na detskú oslavu u vás doma.


(zdroj: pixbay.com)

Kam sa vybrať s deťmi počas MDD?

Medzinárodný deň detí sa oslavuje po celom Slovensku a mestá, v spolupráci s múzeami či centrami voľného času, si každý rok dávajú záležať na príprave čo najpestrejšieho programu. Celodenný rodinný výlet na miesta, kam nechodíte každý deň, je jednou s možností ako stráviť zaujímavý deň.

Bratislava a okolie

V hlavnom meste máte hneď niekoľko možností, kam z deťmi vyraziť. Program každoročne pripravuje ZOO, kde sa konajú vystúpenia spevákov či tanečníkov, bábkové divadlo, bublinová šou a pri príležitosti narodenia nových členov zvieracej rodiny ZOO už niekoľkokrát usporiadala krst práve počas Dňa detí.

Predstavenie špeciálne pre detských divákov pripravuje Slovenské národné divadlo. Vystúpenia či premietania sa konajú aj na Bratislavskom hrade. Program tradične organizujú všetky bratislavské mestské časti.

Aktivity organizujú aj bratislavské nákupné centrá. Súčasťou sú športové aktivity, vystúpenia žiakov základných škôl, detská diskotéka alebo autogramiády hercov a moderátorov, ktoré deti môžu stretnúť naživo.

Netradičný Deň detí sa koná na letisku Dubová pri Modre, kde deťom ukážu svoje schopnosti piloti. Poľovníci zo Šenkvíc zasa deťom ukážu poľovnícke trofeje, výcvik psov či dravých vtákov. Môžu si tiež skúsiť streľbu zo vzduchovky či zmerať sily vo vedomostnom teste.

Bojnice

Obľúbený Bojnický zámok každoročne organizuje bohatý program pre rodiny. Deti môžu vidieť špeciálne predstavenia a vyskúšať si dobový kostým. Zo zámku môžete pokračovať do ZOO, kde sa konajú rozprávania o zvieratách a kŕmenie, vedomostné a športové súťaže.


(zdroj: pixbay.com)

Orava

Najväčší slovenský hrad tiež nezabúda na najmenších Rozprávkový svet plný tradičných rozprávok, ktoré poznajú aj rodičia. Po neďalekej Oravskej lesnej železnici sa deti môžu odviezť vlakom s rozprávkovými postavičkami.

Nízke Tatry

Stredisko Jasná pod Chopkom vytvorilo špeciálny pobytový balíček pre celú rodinu. Okrem nocľahu je pre deti pripravená škola varenia, detské kútiky, bazén, herňa a animačný program. Donovaly spájajú MDD s otvorením letnej sezóny a zabavia sa deti aj dospelí.

Vysoké Tatry

Štrbské Pleso organizuje športový deň spojený s bežeckou súťažou na konci dňa. Deti, ktoré sa behu nezúčastnia si môžu zasúťažiť s moderátormi, ktorých poznajú z televízie, nechať si na tvár namaľovať pekný obrázok, pozrieť si ukážku zásahu policajných či zasičských zložiek.

Tatranská Lomnica tiež pripravuje každoročne animačný program. Ak navyše spojíte návštevu s výletom lanovkou, deti budú na svoj sviatok ešte dlho spomínať.

Ako si užiť Deň detí doma?

Zábavnú oslavu sviatku všetkých detí zorganizujete úplne jednoducho aj doma. Premyslite si vopred občerstvenie a aktivity, pozvite malých kamarátov svojich detí a môžete si byť istí, že pôjde o vydarenú akciu.


(zdroj: pixbay.com)

S jedlom si netreba lámať hlavu, všetky deti majú radi sladké, čím si ich získate a nestrávite prípravou veľa času. Koláč či nepečená torta, rýchla ovocná limonáda a hotovo.

Na záhrade môžete pripraviť rôzne hry či vedomostné súťaže. So špeciálnymi sprejmi vytvoríte na trávniku populárnu hru Twister. Spreje sú neškodné, takže o zničenie trávnika sa bát nemusíte.

Deti sa môžu zahrať pantomímu. Vytiahnú si na lístku napísané zviera alebo vec a snažia sa ho pantomímou ukázať ostatným, ktorí hádajú. Zorganizovať môžete detskú verziu Milionára, kŕmenie naslepo (oblečenie stačí prekryť igelitom) či balónovú hru, kedy dvaja hráči musia držať medzi sebou balón a prejsť prekážkovú dráhu.

 
 

Prinášame hromadné zľavy z týchto miest

Prečo nakupovať cez zlavy.sme.sk?

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy.
Sme jednotka na trhu Od roku 2011 sme sprostredkovali viac ako 600 000 nákupov
Zákaznícka podpora Sme tu pre Vás každý pracovný deň od 9:00 do 16:00
Šetríme Váš čas Na jednom mieste ponuky zo 40 najväčších zľavových portálov
Súčasť skupiny SME Značka SME je zárukou spoľahlivého a silného partnera

Zlavy.sme.sk je najväčší agregátor zliav

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy z niekoľkých desiatok zľavových portálov, vrátane ZlavaDna.sk, Boomer.sk, Travelking.sk, ZaMenej.sk, Morezliav.sk, Cnd.sk, Zlavodom.sk a ďalších. Nemusíte tak prechádzať zľavy a akcie na jednotlivých zľavových portáloch. U nás všetky zľavy a akcie nájdete na jednom mieste, rozdelené prehľadne na Pobyty, Krása, Tovar a ďalšie kategórie, či podkategórie zliav.

Kontakty | Spolupráca | Ako to funguje? | Osobné údaje | FAQ | VOP | Zľavové portály