Ako stráviť víkend vo Viedni

Zľavy · Ako stráviť víkend vo Viedni

Ako stráviť víkend vo Viedni

Kráľovské mesto, jedna z hlavných metropol Európy, vás na potulkách svojimi uličkami očarí vánkom kultúry a histórie, prítomných na každom kroku. Ohromná architektúra, desiatky múzeí, pestrofarebné záhrady, či promenády sú len zlomkom zoznamu jedinečných turistikých spotov.


(zdroj: pixbay.com)

Historické centrum Viedne

Nechajte sa unášať nekončiacimi prechádzkami pomedzi uličky historického centra, jedného z najvýznamnejších medzi európskymi metropolami. Významné pamiatky a budovy sa najviac oplatí navštíviť “na pešo”. Nielenže si môžete skutočne užiť atmosféru, ale tiež pragmaticky ušetríte za metro (jedna jazda vás vyjde na 4 eurá).

Symbolom mesta a hlavným turistickým spotom je Dóm sv. Štefana. Kostol stojí na najznámejšom námestí Viedne s rovnomenným názvom – Stephansplatz, a tak určite vašej pozornosti neujde. Jeho 136 metrov vysokú južnú vežu uvidíte už z diaľky. Vrchol veže ponúka výhľad na celé mesto. Ak predsa len nebudete vedieť katedrálu nájsť, spýtajte sa domácich na Steffl - takýto domácky názov sa ujal medzi miestnymi. Význam katedrály spočíva v jej histórii, od svojho postavenia v roku 1147 bola niekoľkokrát zničená. Vstup do Dómu je zdarma.

Stephansplatz: Hlavné stredisko turistov

Štefanské námestie je hlavným orientačným bodom pre turistov. A práve preto sa to tu celý rok hemží ich nekončiacimi davmi. Okrem hlavnej dominanty, Dómu, nájdete na námestí množstvo kaviarní, obchodíkov so suvenírmi a reštaurácií. Počas celého roka atmosféru spestrujú pouliční umelci - nehybné sochy, žongléri či nadaní hudobníci.

Centrom kritiky medzi miestnymi sa stal moderný sklenený dom Haas Haus, ktorý kontrasuje s historickými pamiatkami. Plní najma komerčnú funkciu, vo vnútri nájdete obchody s oblečením, kancelárie a reštaurácie. Či sa táto extravagantná stavba do Viedne hodí najlepšie posúďte vy sami.

Milovníci umenia môžu navštíviť Dommusuem - diecézne múzeum so zbierkou vyše 3000 umeleckých diel.

Samotné centrum námestia slúži ako miesto na stretávanie sa. Sadnite si na šálku kávy, alebo ochutnajte niektorú z špecialít viedenskej kuchyne v niektorom zo stánkov s pouličným jedlom. Z námestia vedú uličky k ďalším okolitým pamiatkam.(zdroj: pixbay.com)


Stopy po vláde Habsburgovcov

Pri návšteve Viedne si určite nemôžete nechať ujsť zámok Schönbrunn, ktorý je zaradený medzi pamiatky UNESCO. Impozantná stavba v rokokovom slohu slúžila v minulosti ako letné sídlo Habsburgovcov. Voľný čas tu trávili známe mená ako Mária Terézia či panovník František Jozef I. Rátajte s tým, že návšteva paláca je výletom aspoň na pol dňa. V okolí totiž nájdete niekoľko záhrad a parkov s množstvom fontán, jazierok a kvetov, medzi nimi známu Neptúnovu fontána, ktoré vám len tak nedajú vydýchnuť. Vyjdite na kopec v areály parku kde okrem výhľadu na celé mesto nájdete aj stavbu Glorieta postavenú za čias vlády Márie Terérie.

Schönbrunn sa môže pochváliť najlepšou zoologickou záhradou v celej Európe (podľa oficiálnych ocenení turistov). Tiergarten Schonbrun je zároveň jednou z najstarších. Zaujímavou zastávkou pre rodiny s deťmi je bludisko Labyrinth s rozlohou 2700 metrov štvorcových. V divadle Marionettentheater si môžete napríklad vypočuť Mozartovu operu.

Habsburgovci mali veľkú vášeň pre umenie. Zachované zbierky umeleckých diel celej generácie Habsburgovcov nájdete v Kunsthistorisches múzeu postavenom v 19. storočí. Múzeum hostí významné sochárske práce a obrazy svetoznámych mien, ako Tiziany, Rembrandt, Vermeer a ďalší.  


Sídlo prezidenta

Kedysi významné centrum Habsburgovského impéria je dnes sídlom rakúskeho prezidenta. Impozanzná stavba Hofburg postavená v 13. storočí je v súčasnosti z veľkej časti otvorená pre verejnosť. Priestory sú rozdelené do troch múzeí, z ktorých každé ponúka jedinečný pohľad na život a tradície Habsburgovskej ríše. Môžete tak navštíviť pôvodné apartmány a naživo si obzrieť ako si nažívali cisár František Jozef s rodinou. V rámci prehliadky cisárskych apartmánov sú k dospozícií aj konferenčná hala a audienčná sieň. Ďalšie dve múzeá zahŕňajú striebornú kolekciu a Sisi múzeum s kolekciou súkromných predmetov vládkyne Elizabeth.


(zdroj: pixbay.com)

Viedenské vianočné trhy

V decembri Viedeň láka turistov zo všetkých európskych kútov. Konajú sa viedenské vianočné trhy, ktoré patria medzi svetovo najznámejšie. Vychutnajte si šálku pravého vareného vína, doprajte si teplú klobásu a užite si jedinečnú atmosféru vianočných sviatkov, ktorú skutočne zažijete len vo Viedni.
 

Prinášame hromadné zľavy z týchto miest

Prečo nakupovať cez zlavy.sme.sk?

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy.
Sme jednotka na trhu Od roku 2011 sme sprostredkovali viac ako 600 000 nákupov
Zákaznícka podpora Sme tu pre Vás každý pracovný deň od 9:00 do 16:00
Šetríme Váš čas Na jednom mieste ponuky zo 40 najväčších zľavových portálov
Súčasť skupiny SME Značka SME je zárukou spoľahlivého a silného partnera

Zlavy.sme.sk je najväčší agregátor zliav

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy z niekoľkých desiatok zľavových portálov, vrátane ZlavaDna.sk, Boomer.sk, Travelking.sk, ZaMenej.sk, Morezliav.sk, Cnd.sk, Zlavodom.sk a ďalších. Nemusíte tak prechádzať zľavy a akcie na jednotlivých zľavových portáloch. U nás všetky zľavy a akcie nájdete na jednom mieste, rozdelené prehľadne na Pobyty, Krása, Tovar a ďalšie kategórie, či podkategórie zliav.

Kontakty | Spolupráca | Ako to funguje? | Osobné údaje | FAQ | VOP | Zľavové portály