Ako stráviť víkend vo Verone

Zľavy · Ako stráviť víkend vo Verone

Ako stráviť víkend vo Verone

Svetoznáme dejisko shakespearovského Rómea a Júlie. Talianske mesto so svojskou atmosférou láka aj vďaka desiatkam ďalších atrakcií. Pri prechádzkach historickými ulicami a námestiami  Verony, s kostolmi a stavbmi z čias stredoveku, sa rýchlo prenesiete do ďalekej minulosti a možno... zažijete svoj vlastný príbeh Rómea a Júlie.


(zdroj: pixbay.com)

Severné Taliansko je bohaté na útulné mestečká s historickým nádychom, z ktorých mnohé sú zaradené medzi kultúrne pamiatky svetového dedičstva UNESCO. Jedným z takýchto miest je práve Verona, je mnohými považovaná za pokojnejšiu a príjemnejšiu alternatívu k susediacim Benátkam.

Malý Rím

Mnohí turisti prirovnávajú charakter Verony k najdôležitejším metropolám Talianska - Milánu či Rímu. Hlavným rozdielom je, že Verona je menšia a kompaktnejšia. Objavovanie jej skrytých zákutí a pamiatok je vhodné absolvovať na pešo.

Historické zákutia Verony

Verona v sebe ukrýva niekoľko skvostných námestí so zachovanými pamiatkami, ktoré vás prevedú historickými obdobiami. Priestranstvá námestí sú tým pravým miestom na večerné posedenie pri pohári vína a delikatese z talianskej kuchyne.Vydajte sa spoločne s nami na spoznávaciu túru naprieč tromi malebnými námestiami Verony a spoznajte históriu mesta, ktoré bolo zdrojom inšpirácie pre nejedného umelca.

Najrozsiahlejšie námestie Verony

Piazza Bra je hlavným orientačným bodom mesta. Názov pochádza z nemeckého slova "breit", čo znamená rozsiahly. A vskutku ide o jedno z najväčších námestí v Európe. Stojí v srdci Verony a slúži ako brána do historického centra. Piazza Bra je zo všetkých strán obkolesená významnými mestskými pamiatkami.


(zdroj: pixbay.com)

Zo severu sa nad námestím dvíha jeden zo symbolov mesta. Rímsky amfiteáter, známy ako Aréna, bol postavený v 1. storočí. Amfiteáter s dvojposchodovoou fasádou je 139 metrov dlhý a 110 metrov široký. Ide o tretiu najväčšiu rímsku arénu v Taliansku. Dvojposchodová fasáda Od roku 1913 sa v priestoroch amfiteátra organizuje operný festival a divadelné predstavenia.

Juh námestia je ohraničený vstupnou bránou Portoni del Brá so zachovanými mestskými bránami. Smerom na východ stojí rozsiahla radnica Palazzo Municipale zložená z niekoľkých historických budov.

Samotné centrum námestia tvorí promenáda s pešou zónou pre pohodlné a ničím nerušené prechádzky. Pestrofarebné budovy vystavané dookola v sebe hostia desiatky kaviarní, reštaurácií a obchodíkov. Počas dňa je námestie plné davov turistov a miestnych, ktorí si prišli len tak užiť svoj deň milou prechádzkou. Sadnite si na poobedné espresso a vychutnajte si atmosféru toho pravého talianskeho mestečka. Verona je jedným z miest, ktoré si zachovali svoj autentický charakter.

Námestie bylín

Už pri vstupe na Piazza delle Erbe, alebo Námestie bylín, vás omámi silná vôňa rozličných druhov rastlín a bylín. Jedno z najmalebnejších a najhistorickejších námestí v celom Taliansku stojí na mieste niekdajšieho rímskeho súdneho dvora. Na mieste kde sa začali písať dejiny mesta. História sa zachovala budovách a sochách, z ktorých každá z nich vypráva svoj unikátny príbeh zo stredovekých čias.

V súčasnosti však námestie lúži najmä ako centrum miestnych tržníc. Ako už samotný názov napovedá, nájdete tu výber všetkých druhov rastlín a bylín. Milovníci nakupovania tu nájdu aj bohatý výber oblečenia, suvenírov, či ručne vyrobených produktov. Stánky s občerstvením ponúkajú to najlepšie z talianskej kuchyne.

V strede námestia sa vyníma významná socha Madonny s fontánou, dôležitý symbol mesta medzi miestnymi. Jedinečnú atmosféru mesta dotvárajú dookola vystavané domy Mazzanti zdobené unikátnymi freskami.

Námestie pánov

Hneď za rohom stojí ďalšie pôsobivé námestie Piazza dei Signori. 


(zdroj: pixbay.com)

Dopĺňame tak trojicu tých najveľkolepejších námestí Verony. Námestie pánov, ako znie jeho názov v preklad, slúžilo v minulosti ako centrum stretávania sa bohatých a vplyvných rodín. V súčasnosti láka pozornosť návštevníkov svojou dominantou - budovou Loggia del Consiglio. Vonkajšia fasáda sa vyníma pastelovo žltou farbou a oknami vystavanými v stĺporadí. Pár metrov pred fasádou stojí socha Danteho Alighieri, pre ktorého boli zákutia Verony nekonečnou inšpiráciou.

Balkón Rómea a Júlie

Balkón, na ktorom sa mala odohrať svetoznáma romantická scéna, je jednoznačne tým najpopulárnejším turistickým spotom v celej Verone. Miesto, na ktorom Rómeo sľúbil nekonečnú lásku svojej milovanej Júlií, sem láka stovky mladých párov. V túžbe uchovať si svoju lásku naveky si sem zaľúbenci z celého sveta chodia vyznávať svoje úprimné city. Nezadané dievčiny a slobodní mladíci sem zas merajú cestu, aby sa dotkli sochy Júlie, ktorá má podľa legendy privolať štastie v láske. Balkón je súčasťou domu, ktorý patril do rodiny Cappello. Spolu s interiérom domu je voľné prístupný verejnosti.


(zdroj: pixbay.com)

 

Prinášame hromadné zľavy z týchto miest

Prečo nakupovať cez zlavy.sme.sk?

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy.
Sme jednotka na trhu Od roku 2011 sme sprostredkovali viac ako 600 000 nákupov
Zákaznícka podpora Sme tu pre Vás každý pracovný deň od 9:00 do 16:00
Šetríme Váš čas Na jednom mieste ponuky zo 40 najväčších zľavových portálov
Súčasť skupiny SME Značka SME je zárukou spoľahlivého a silného partnera

Zlavy.sme.sk je najväčší agregátor zliav

Agregátor zliav zlavy.sme.sk zhromažďuje všetky zľavy z niekoľkých desiatok zľavových portálov, vrátane ZlavaDna.sk, Boomer.sk, Travelking.sk, ZaMenej.sk, Morezliav.sk, Cnd.sk, Zlavodom.sk a ďalších. Nemusíte tak prechádzať zľavy a akcie na jednotlivých zľavových portáloch. U nás všetky zľavy a akcie nájdete na jednom mieste, rozdelené prehľadne na Pobyty, Krása, Tovar a ďalšie kategórie, či podkategórie zliav.

Kontakty | Spolupráca | Ako to funguje? | Osobné údaje | FAQ | VOP | Zľavové portály